Zobrazit plnou verzi příspěvku: Dotazy

Dzitro
12.03.2015, 13:39

Dobrý den, mam pár dotazů. Ve firmě využíváme Helios a chtěli by jsme víceméně jenom kreslit. Všechny sestavy s výkresy posílat exportem rovnou do HEG. Bohužel.. Zatím jsme nepřišli na to, jak by to mohlo fungovat, jestli existuje nějaký program nebo něco podobného na převod výkresové dokumentace, do formátu HEG. Další věc co by mě zajímala se týká popisového pole, když založím díl - plech a něco vytvořím. Chci z něj pak udělat výkres, tak všechny hodnoty zadávám do popisového pole ručně. Je na to nějaký fígl? Jde mi o název, polotvar, číslo a materiál.. Ty používáme samozřejmě nejčastěji..  Další věc se týká kótování, v nějaké předchozí verzi jsem ještě ve škole našel funkci - automatické kótování. Vím, že někomu se to zdá zbytečné, ale v tu dobu mi to docela zjednodušilo práci :D Dá se nějaký podobný příklad najít v INV 2015 ? Díky moc  

kvapil_dc
12.03.2015, 14:46
ad1, HeG=Helios Green? Pokud si pamatuji, tak HeG je "prohlížeč databáze " - to že je to podnikový IS je věc druhá.Namalovaný výkres  "uložit" do databáze, ale jakým způsobem? Buďto jako náhled, který umí HeG automaticky zobrazit - *. jpg, *.dwg (další dosaďte dle možností ...) nebo jako odkaz a pak se zavolá aplikace ACADu s daným výkresem.

Navara
12.03.2015, 16:29

Co se týká integrace na informační systém, tak jsme realizovali celou řadu takových projektů. Helios Green konkrétně ne, ale dokázali bychom to udělat jako službu. Tady je ale potřeba počítat s tím, že je nejprve potřeba přesně definovat Vaše potřeby a potom to teprve nacenit a případně zrealizovat. Vlastnosti se do popisového pole (rohového razítka) zcela běžně přenáší z modelu. Stačí v definici RR místo 'zadání s výzvou' zvolit 'iVlastnost model' a budou se ty vlastnosti automaticky propisovat.  Ta hledaná funkce je nejspíš 'Obnovit kóty', kterou najdete pod PTM na pohledu.

Dzitro
13.03.2015, 10:55

Děkuji všem. Ano jedná se o Helios Green, momentálně řešíme nové číslování a pak chceme vyřešit problém, ve kterém budou padat hotové výkresy rovnou do Heliosu ! Děkuji mockrát.

Vladimír Michl
13.03.2015, 11:16

Tady jsou možnosti integrace pomocí nástroje CS ERP Connector:http://www.cadstudio.cz/csconnector