Zobrazit plnou verzi příspěvku: Export z Revitu do DWG

Mickno
20.08.2018, 18:21
Hezký den,měl bych dotaz k nastavení exportu výkresů z Revitu do DWG.Situace je taková: Mám v Revitu několik druhů "čar detailu".Potřeboval bych nějak udělat, abych ke každému tomuto typu čáry mohl nastavit, jak se má ve výsledném .dwg formátu zobrazit. Aby jeden byl třeba modře, další zeleně apod. Úplně nejlepší by bylo, kdyby se to i podle typu čáry roztřídilo do hladin, ale to už by byla jen taková třešnička na dortu, není to nutné.V nastavení exportu se mi ale nikde nepodařilo tuto možnost najít. Mohl by mě prosím někdo nasměrovat správným směrem? DěkujiPříklad jak to potřebuji udělat:


Čára detailu v Revitu


 


Zobrazení v .dwg
„Izolace – tl. 300“


à


Zelená, čárkovaná
„Zásuvky“


à


Fialová, tenká
„Výztuž“


à


Modrá, tlustá
 

Vladimír Michl
20.08.2018, 18:45
Těch cest asi bude více (osobně bych řešil modifikací až v AutoCADu), ale zkuste volbu "Exportovat všechny vlastnosti BYLAYER, ale vytvořit nové hladiny pro přepsání" v mapování hladin exportu DWG. Konkrétní vlastnosti pak dle šablony nebo standardů.

PepaR
21.08.2018, 05:00
Dobrý den,mělo by to podle mě jít pomocí Enhanced DWG Exporter, utilitky která rozšiřuje možnosti exportu z Revitu do formátu DWG. Více viz obrázek:

Mickno
21.08.2018, 10:34
Děkuji za rady. Zalíbila se mi možnost s použitím Enhanced DWG Exporter, ale bohužel ho mají jen do verze 2018  Zkusím to ještě nějak vymyslet.

PepaR
21.08.2018, 19:21
Již jsem autorům psal a níže cituji jejich vyjádření:
[QUOTE=]Currently we do not have an official release date as I believe there are still some details to be finalized, however there are plans in the works for updating the tool to work with 2019, but nothing has been solidified or made certain as of yet.[/QUOTE]

Mickno
26.08.2018, 16:24
Jestli bych se mohl ještě zeptat:Ve standardním exportu do DWG je kolonka "položky detailu", ale jsou tam nějaké základní čáry. Ostatní,  které jsou v projektu vytvořeny tam nejsou. Nevíte, jak je sem dostat, případně kde je najít? (pokud to jde)

Peter Jirat
27.08.2018, 08:36
Jsou klasicky v části Model > Lines, tam by měly být všechny. Nejsou?
Edit: nebo v části Čáry, ale to bude v české verzi někde na konci díky špatné abecedě...

Peter Jirat
27.08.2018, 08:52
[QUOTE=Mickno]Děkuji za rady. Zalíbila se mi možnost s použitím Enhanced DWG Exporter, ale bohužel ho mají jen do verze 2018  Zkusím to ještě nějak vymyslet.[/QUOTE]
Já mám dojem, že to jde i bez použití externí aplikace. V nastavení exportu je jednak možnost každému typu čáry nastavit hladinu a barvu (Layers), tloušťku si dwg přebírá, nastavení mezi stylem v R a DWG pak v části Lines. Když si to vše nastavíte do šablon, tak to pak už nemusíte řešit. Jen pozor na nastavení při použití více jazyků v Revitu na jednom modelu.