Zobrazit plnou verzi příspěvku: FG změna ikony prvku

issin
30.01.2016, 21:15
Je možné změnit ikonu profilu vloženého pomocí generátoru rámů tak aby ikona odpovídala tvaru vloženého profilu? Nyní je u libovolného profilu ikona ve tvaru nosníku I, což u složitějších konstrukcí ztěžuje orientaci.

Petr Klimeš
01.02.2016, 09:28
Dobrý den,ikona profilu, (za předpokladu, že máte díl nakopírovaný do knihovny, která je pro zápis) lze změnit přes vlastnosti rodiny. Viz. přiložený obrázek.

issin
01.02.2016, 18:28
Mě tento postup změní pouze vzhled ikony v OC nikoliv v prohlížeči prvků. Ve vloženém obrázku mají všechny profily ikonu profilu I, přitom:1. je profil U2. je profil obdélníkový 60x40x43. je profil L 40x40x54. je trubka průměr 38x4

Navara
01.02.2016, 21:01

Tole je interní chování FG. Žádná konfigurace na to není.

issin
01.02.2016, 21:24
škoda, bylo by to přehlednějšíDík za odpověď.

Radek001
02.02.2016, 07:37
[QUOTE=Navara]
Tole je interní chování FG. Žádná konfigurace na to není.[/QUOTE]
Když není -> může být. Podle mého je to dobrý nápad a příležitost pro Autodesk i CadStudio.Radek

Navara
02.02.2016, 12:45

Za úvahu by to možná stálo, ale není mi moc jasné odkud by se ta ikonka měla brát. Pro strom se používají ikony velikosti 16x16, ale pokud se na tuto velikost zmenší náhledový obrázek, tak stejně nebude k poznání. Kromě toho ten obrázek je obdélníkový a musel by se oříznout.Udržování paralelní databáze ikonek zase naráží na problém jak je na ten konkrétní profil spárovat.Možná by to šlo přes kategorii v obsahovém centru, ale to by se muselo prověřit a otestovat.V dohledné době bych řešení neočekával.

issin
02.02.2016, 16:36
na druhou stranu u iPrvku vlastní ikony fungují a dokonce jsou definovány uživatelem

Navara
02.02.2016, 23:17

iPrvky jsou něco jiného a definice ikony je u nich povinná. I když obsahují výchozí obrázek. Nakonec se mi ale podařilo Inventor přesvědčit aby tu ikonu u profilů změnil. Do operačního nasazení je ještě daleko, ale možná že to časem dopracuju. Určitě půjde ikonu měnit v závislosti na kategorii v OC. 

Radek001
03.02.2016, 07:09

Já pořád říkám, že když člověk chce, zvládne skoro všecko. A co nechce, to zdůvodní.P. Navara:

issin
03.02.2016, 20:59
Jelikož se s Inventorem stále učím mám ještě pár otázek co se FG týká.1)Snažím se nadefinovat vlastní profil drážky pro ořez dvou profilů v místě spoje. Podle návodů z internetu pomocí "publikovat strukturální (konstrukční) tvar" se mi v OC vytvoří nová rodina a v ní je jen ten jeden konkrétní profil a ještě nemá v tabulce všechny parametry (sloupce) původního profilu. Rád bych tvar drážky definoval pro celou rodinu profilů nějak jednoduše.2) Kde jednoduše pro všechny profily nastavit aby se mi v rozpisce nezobrazovala délka ale počet kusů profilů. Nyní jsem nucen každý profil vložený FG otevřít a v nastavení dokumentu na kartě rozpiska přepnout základní množství z par. G_L na "každý".Děkuji za rady

issin
03.02.2016, 21:03
Už se těším až se to uživatelům dostane "na stůl". A když ty ikony budou i barevně rozlišeny bude to super. Dík

issin
03.02.2016, 21:13
Dnes jsem se "vrtal" v OC a Vaše rada mi přišla vhod. Barevnou úpravou ikony rodiny prvku je možné zvýraznit určitou rodinu prvků, která bude z nějakého důvodu upřednostňována před ostatními.A i když to původně nebyla odpověď na mou otázku, hodí se.

Jiri.Dostal
04.02.2016, 07:40
[QUOTE=issin]Jelikož se s Inventorem stále učím mám ještě pár otázek co se FG týká.1)Snažím se nadefinovat vlastní profil drážky pro ořez dvou profilů v místě spoje. Podle návodů z internetu pomocí "publikovat strukturální (konstrukční) tvar" se mi v OC vytvoří nová rodina a v ní je jen ten jeden konkrétní profil a ještě nemá v tabulce všechny parametry (sloupce) původního profilu. Rád bych tvar drážky definoval pro celou rodinu profilů nějak jednoduše.2) Kde jednoduše pro všechny profily nastavit aby se mi v rozpisce nezobrazovala délka ale počet kusů profilů. Nyní jsem nucen každý profil vložený FG otevřít a v nastavení dokumentu na kartě rozpiska přepnout základní množství z par. G_L na "každý".Děkuji za rady[/QUOTE]
 FG vůbec nepoužívám, nepotřebuji jej, ale v OC jsem se hrabal poměrně intenzivně a dotazy se týkají spíše OC, tak si dovolím odpovědět. ad 1 - pokud je profil "jen" modifikovaný již existující, tak je výhodnější rodinu zkopírovat a následně upravit, případně ještě upravit a nahradit šablonu rodiny. Je to snazší než vytvářet novou rodinu od základu. ad 2 - pokud to má být nastaveno trvale, je potřeba upravit a nahradit šablonu rodiny.

issin
04.02.2016, 11:27
Dík za tip, naučil jsem se zase něco navíc.Vyzkoušeno, ale bez úspěchu.ad1) Náčrt profilu je doplněn o tvar drážky, ale pokud je pouze uložen a použit jako šablona tak ten nadefinovaný profil drážky nefunguje. Aby fungoval tak se musí publikovat jako konstrukční tvar tzn. vytvořit novou rodinu. Mezi rodinami mi nejde nahrazovat šablonu.ad2) rovněž nezabralo.

Jiri.Dostal
04.02.2016, 13:07

Pro nahrazování šablony rodiny platí určitá pravidla. Osvědčený postup pro bod2 je takový:- "Šablonový" díl vytvořit pomocí Menu -> Otevřít -> Otevřít z Obsahového centra - vybrat rodinu, které se má vyměnit šablona- zvolit nějaký rozměr (na volbě nezáleží)- díl zvolit "Jako běžný" a uložit někam do pracovního prostoru- provést změnu nastavení rozpisky a uložit- v editoru OC nahradit šablonu rodiny tímto dílem  Podobným postupem lze měnit více věcí a zřejmě i bod 1, jen je třeba dodržet určitá pravila, jako nic nemazat, modifikovat citlivě a s rozmyslem. Případné nové parametry je nutno přidat do tabulky rodiny jako sloupec a namapovat na parametry šablony ve vlastnostech rodiny. 

simunek
04.02.2016, 15:13
[QUOTE=issin]Jelikož se s Inventorem stále učím mám ještě pár otázek co se FG týká.1)Snažím se nadefinovat vlastní profil drážky pro ořez dvou profilů v místě spoje. Podle návodů z internetu pomocí "publikovat strukturální (konstrukční) tvar" se mi v OC vytvoří nová rodina a v ní je jen ten jeden konkrétní profil a ještě nemá v tabulce všechny parametry (sloupce) původního profilu. Rád bych tvar drážky definoval pro celou rodinu profilů nějak jednoduše.2) Kde jednoduše pro všechny profily nastavit aby se mi v rozpisce nezobrazovala délka ale počet kusů profilů. Nyní jsem nucen každý profil vložený FG otevřít a v nastavení dokumentu na kartě rozpiska přepnout základní množství z par. G_L na "každý".Děkuji za rady[/QUOTE]
Zdravím,ad2) pokud to dobře chápu tak toto jsem řešil také. Pořešil jsem to tak, že v rozpisce (resp. kusovníku) nezobrazuji "QTY" nebo "počet jednotek" ale "počet položek"!!Pak se nezobrazuje délka profilu ( v případě - počet jednotek) ani celková délka profilů ( v případě - QTY ) ale počet těchto profilů 

issin
04.02.2016, 21:29
Bod 2. se mi už povedl.Tak teď už jen definovat "drážku" pro ořez profilu pro celou rodinu profilu (bod 1.) a budu hotov.Poradí někdo jak postupovat když chci definovat vlastní drážku pro ořez profilu.

Lubomír Polesný
05.02.2016, 18:05

Dobrý den, ad 1) Do náčrtu profilu nakreslíte geometrii pro ořezání.V předpublikačním nastavení (karta "Správa", panel "Autor", ikona "Strukturální tvar") vyberete pro položku "Profil drážky" tuto geometrii. 

Petr Klimeš
08.02.2016, 11:57
[QUOTE=issin]Bod 2. se mi už povedl.Tak teď už jen definovat "drážku" pro ořez profilu pro celou rodinu profilu (bod 1.) a budu hotov.Poradí někdo jak postupovat když chci definovat vlastní drážku pro ořez profilu.[/QUOTE]
Dobrý den,nejprve si nachystáte profil oříznutí (k tomuto účelu Vám nejlépe poslouží některý z již existujících profilů; tento profil musíte mít vykopírovaný v knihovně, která je určena pro čtení a zápis), který je dobré svázat s nějakým parametrem, případně s geometrií zaoblení viz. obr. profil_oriznuti. Poté tuto součást vypublikujete do OC, kde v dialogu "Publikování konstrukčního tvaru" vyberete nachystaný profil drážky viz. obr. publikace_drazky. Tuto drážku aktivujete ve chvíli, kdy při ořezávání profilů zatrhnete "Použít profil drážky".EDIT : Přehlédl jsem, že kolega odpovídal na druhé stránce vlákna. Alespoň to budete mít i s obrázky. Petr Klimeš2016-02-08 12:50:47

issin
09.02.2016, 20:41
Dík za rady, už jsem konečně pochopil přesný postup a podařilo se mi to.Hlavní problém byl v tom, že jsem po volbě profilu drážky dal "zveřejnit nyní".