Zobrazit plnou verzi příspěvku: Generátor hydraulického pístu

johnspad1
13.11.2019, 16:37
Dobrý den, potřeboval bych jednoduše vygenerovat do Inventoru hydraulický píst, stačilo by abych zadal potřebné rozměry a další náležitosti a vlastnosti a na základě těchto údajů by mi to bylo schopné vygenerovat píst, který by odpovídal tomu, co jsem zvolil nebo zadal.Na webu nějaké configurátory jsou, ale tam jsou vždy předem určená čísla na výběr, tudíž bych si nemohl zvolit třeba svůj vlastní průměr pístu. Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Martin Rebenda
13.11.2019, 16:48
Hydraulický píst... Asi máte na mysli hydraulický válec? Inventor je parametrický 3D modelář. Takže bych využil jeho vlastností a vytvořil si hydraulický válec a klíčové (vámi požadované) rozměry bych nastavil jako parametrické. Postup jak na to určitě na cadfóru najdete. A pokud ne, na internetu určitě... Není to nikterak složité.

johnspad1
13.11.2019, 16:56
Děkuji za opraveníTím tedy myslíte celý ten hydraulický válec vymodelovat ručně?

rys-kt4
13.11.2019, 17:01
Ono docela záleží na tom, zda si písty/hydraulické válce vyrábíte nebo kupujete.Že výrobce v konfigurátou aplikuje hlavně své prvky (čísla) není nepochopitelné.Pokud chcete to, co chcete, tak je potřeba udělat parametrický model/modely řízené tabulkou (XLS), která bude propojená s tabulkou výpočtu plocha/tlak/síla (účinnost), v potřebných směrech a výstupech.Hodně štěstí.

rys-kt4
13.11.2019, 17:03
Nicméně pro jednoduchou orientaci např. https://e-konstrukter.cz/technicke-vypocty/11-vypocet-pneumatickych-a-hydraulickych-valcu

Martin Rebenda
13.11.2019, 17:04
Tak buď jak píšete, nebo pokud výrobce od kterého chcete válec použít má model, tak použít jeho model a ten si zparametrizovat. Ale to půjde jen pokud je to model nebo sestava s "historií". Upřímně, myslím, že jsou mnohem složitější modely, které člověk musí namodelovat. Já osobně bych nic nehledal a udělal si svůj model podle svých představ a představ parametrizace...

johnspad1
13.11.2019, 17:24
dobře, děkuji vám za rady, jelikož potřebuji vymodelovat jen jeden hydraulický válec, tak to udělám ručně, jen jsem chtěl věděl, zda-li nějaký program na to existuje.

Martin Rebenda
13.11.2019, 18:23
Pokud se jedná o 1ks. Určitě modelujte...

issin
16.11.2019, 09:48
Ta odpověď může být složitější.Vlastní model vs. model z internetu. Vlastní model:- budu-li vyrábět.- není na internetuCizí model:- standardní rozměr, je na internetu.Co je třeba zvážit:Udělat jednoduchý model (ipt) nebo sestavu. Sestava muže mít polohové reprezentace, těch se da užít v nadřazené sestavě.Jaký je výhled do budoucna. Zůstane pouze u této velikosti? Toto bývá častý problém, místo jednoho parametrického modelu spousta jednoduchých (a často jiným způsobem vytvořených), je tedy na zvážení zda investovat čas do iSoučásti a nebo iSestavy.Osobně si myslím, že nejvhodnější je iSestava. Ale je náročnější na vytvoření. Na druhou stranu lze takovou knihovní komponentu rozšiřovat o nové rozměry. Model z internetu je rychlý, ale bývá to step bez historie.

Martin Rebenda
16.11.2019, 10:01
Amen 😉

Elfenbein
12.12.2019, 14:07
Dobrý den.Já osobně bych to řešil pomocí topdown modelování. Kdy máte jeden řídící díl(skeleton). Ostatní modely si z něj berou rozměry. Ve skeletonu ůžete vytvořit iLogic formulář a rozměry v něm měnit pohodlně. Výhoda oproti iSestavě je taková, že máte vytvořenou kompletní dokumentaci i s výkresy. Když potřebujete další variantu uděláte si Kopii návrhu ve Vaultu nebo v Design Assistentovi. Kde získáte novou dokumentaci s novými čísly výkresů. A potom změníte rozměry ve skeletonu. Po aktualizaci výkresů máte kompletní dokumentaci.Něco takového v iSestavách nedosáhnete.

rys-kt4
12.12.2019, 14:34
Praktická poznámka.

issin
15.12.2019, 10:07
Ale to by znamenalo, že konkrétní kombinace válec/vrtání/pístnice bude uložena jako běžný model. Dotaz uživatele jsem chápal jako dotaz na komponentu knihovny.U iSoučásti/iSestavy má uživatel tabulku a z té si vybírá. Může si tak vytvořit standardní válce některého výrobce a jako klíčové vlastnosti bude vybírat průměry vrtání a pístnice popř. k tomu velikost výsuvu (u běžných válců s pevnou délkou).   Je pravdou, že u výrobců kteří dodávají válce s uživatelskou délkou musí stejně vzniknout samostatný model pro zvolenou délku (ta by šla zadávat jako uživatelsky definovaný klíčový parametr). V takovém případě je to zase o tom jak se již v počátku nastaví pravidla kam takový model ukládat, aby to ostatní kolegové snadno našli a nevytvářeli duplicity.   Ještě mám dotaz na ten skeleton. Máte na mysli sestavu řízenou skeletonem. Bude makro iLogic fungovat i po přejmenování komponent sestavy i skeletonu, nebo to bude znamenat i úpravu samotného makra.

maiklss
15.12.2019, 17:35
Pracuji se skeletonem. Duplicity mám vyřešené  tak že pro každou  danou  zakazku ci varinatu mám  název ve zdrojovém modelu vlasnost a ta je vyexportovaná vždy do všech výkresu pro daný projekt.  Až mám  vše hotové tak soubory DXF a PDF přes program přejmenuji že začínají  názvem projektu(varianty)

issin
15.12.2019, 18:30
Neměl jsem na mysli duplicity v názvech, ostatně ty si dokáže ohlídat Vault.Duplicity v mojem ponětí jsou rozměrové. Šrouby rovněž nemáte pro každý projekt samostatně, ale jsou v nějaké knihovní složce.Příklad válce je typický. Různé projekty mohou využívat rozměrově stejný válec. Tím že válec není knihovní komponentou vznikají rozměrové duplicity pod různými názvy.Osobně si myslím, že pro znovu použitelnost jsou knihovní složky důležité a užitečné zvláště jedná-li se o komponenty v nějakém standardu ať už normovaném obecnou normou, nebo o standardy podnikové.

maiklss
15.12.2019, 20:14
Toto  lze řešit v modelu nějakým parametrem  a pak  makrem  v sestave ze zamění  komponenty dle parametru.základ je dobře vazbit:)