Zobrazit plnou verzi příspěvku: Generátor rámů FGRenamer

issin
04.02.2016, 21:13
Mám trochu problém s generátorem rámů a s X-tools:FGRenamer.Mám za úkol připravit profily do obsahového centra (doplnit parametry a namapovat je na iVlastnosti.Problém je v rozdílném chování profilu při vkládání pomocí FG a při přímém vkládání z OC.Pokud v tabulce rodiny prvku zajistím, aby na iVlastnost "Číslo součásti" nebyl mapován žádný parametr tak vložením z -- OC: naše iLogic pravidlo zajistí vyplnění vlastnosti "Číslo součásti" podle jména souboru (a toto jméno ještě rozdělí na dvě části a ty vloží do dalších iVlastností), je li toto číslo vyplněno tak se pravidlo neprovede.- FG: si při vložení prvku do Čísla součásti doplní svoje informace, asi to jsou Standartní organizace (CSN) + Skladové číslo (definováno uživatelem v tabulce rodiny) + pořadové číslo vložení (0000001) a Číslo součásti potom vypadá asi takto: CSN TYC U 65 000001. Po uložení se sice s pomocí X-tools přejmenuje jméno souboru podle pravidla nastaveného v FGRenamer, ale Číslo součásti zůstane. A to je problém protože nám vstupuje do kusovníků, do rohových razítek apod.Otázka je jak to změnit. Jak docílit toho aby FG nebo nějaké pravidlo iLogic při uložení toto číslo přepsalo.Dík za odpověď.

Navara
05.02.2016, 09:23

Upravit FGRenamer tak, aby nastavil Číslo součásti na název souboru nebo prázdnou hodnotu by asi šlo.Druhou možností je rozšířit tu kontrolu Čísla součásti o porovnání na nějaké textové schéma. Například počet mezer = 4, část za poslední mezerou má 6 znaků a je převoditelná na číslo.

issin
05.02.2016, 10:04
Dík za radu.A když jsme u toho čísla (nazvěme ho "pořadí vložení") standartně je osmimístné. Šlo by ubrat počet míst např. na 5. Nebo tento počet míst definovat v FGRenamer? Každý by si potom mohl sám podle svých potřeb určit jak dlouhé toto číslo bude.

issin
05.02.2016, 11:08
iLogic neumím programovat, proto můj dotaz berte s rezervou.Nešlo by to udělat tak, že se porovná jméno součásti s číslem součásti a když nebudou stejné přepíše č. součásti jejím jménem. Duplicita by neměla hrozit tu si hlídá FGRenamer když mění jméno součásti. Takže "jediným potenciálním nebezpečím" bude uživatel který by (nemaje důvod) toto číslo měnil ručně.

Navara
05.02.2016, 11:12

Porovnat název souboru s číslem součásti se taky dá.

issin
05.02.2016, 21:32
Zkusil jsem to s tím porovnáním a přepisem. Ale nefunguje to jak bych potřeboval.U iVlastností součásti i sestavy to funguje dá se říct dobře.U součástí v sestavě to nefunguje, repektive funguje to jen když součást otevřu v samostatném okně a dám uložit (pravidlo zapnuto "před uložením" v šabloně).Ale u profilů vložených pomocí FG to funguje jinak. Protože když je profil otevřen v samostatném okně tak tam to pravidlo není ve spouštěči událostí zapnuto - je nutno ho aktivovat ručně. Jako by se součást vložená pomocí FG neotvírala v nadefinované šabloně.Ostatně podobný problém jsem zjistil u svařence. Když šablonu NORMA.iam převedu na SVAŘENEC.iam (iVlastnosti.Projekt. Podtyp souboru: Weldment) je materiál svarů jiný jak u šablony SVAŘENEC.iam (iVlastnosti.Projekt. Podtyp souboru: Svařenec) otevřené napřímo.Ideální by byla možnost definovat č. součásti v FGRenamer. Bohužel to musím vyřešit rychle a mé skoro roční zkušenosti s Inventorem na to nestačí.Snad jsem vše popsal srozumitelně.Dík za rady.

Navara
07.02.2016, 20:21

Je to otázka spouštění pravidel. Doporučuju použít pro spouštění XTools, kde se dá nastavit spouštění externího iLogic pravidla před a po uložení.Nastavit jde sice jenom jedno pravidlo, ale z něj je možné volat další pravidla. Například na základě typu dokumentu. Součást, sestava, výkres atd.

issin
08.02.2016, 15:18
to je na mne moc. S programováním pravidel jsem na tom špatně. Na učení se nebo metody pokus omyl v práci není čas. A doma si o tom mohu jen číst.