Zobrazit plnou verzi příspěvku: Hromadná vazba

Orthank
05.06.2013, 07:12
Dobrý den,rád bych se zeptal na laický dotaz, který se zde možná již řešil, ale nedá mi to se nezeptat:V sestavě potřebuji zavazbit velké množství stejných šroubů, nicméně díry jsou rozmístěny nahodile, tedy nejde použít funkce pole. Existuje nějaká možnost jak z obsahového centra použit mnou vybranou komponentu a po naklikání plochy a osy se tento prvek umístí  ve správném natočení ? Je dost možné že jen blbě postupuji ale při klasickém načtení komponenty mi sice nabízí osy a plochy ale i tak se komponenta neumístí "logicky" ve správném, mnou požadovaném místě. UPDATE: zkusil jsem ještě změnit postup avšak nabízenou (byť programem špatně nadefinovanou) komponentu vložit pomocí funkce "AutoDrop" ale při správném označení potenciálních stykových ploch a os nahlásí program chybu "Součást nebyla vložena do sestavy!". Mohl by mi prosím poradit nějaký Inventor guru ?Děkuji.
Orthank2013-06-05 07:20:27

kosulic
05.06.2013, 08:39
1. Snažit se používat pole (případně vypínat jednotlivé prvky pole). Bohužel ne vždy to jde. Inventor neumí udělat pole přes tabulku s proměnnou roztečí.2. Používat podsestavy, neházet všechny šroubové spoje do hlavní sestavy.3. Při vkládání jednotlivých dílu šroubového spoje lze použít funkci Autodrop (na stejné průměry děr na stejné ploše)4. Při vkládání šroubového spoje lze jako kruhové reference použít více děr zaráz (osobně nepoužívám)5. Pokud nelze sestavit šroubový spoj. Je něco špatně. Zkuste změnit průměr šroubu nebo délku spoje a zjistit která součást se neaktualizuje. Tu pak vymazat z obsahového centra a znovu vytvořit. Může být chybně udělaná např. z nějaké starší verze. Teď jsem si zkoušel šroubové spoje a zrovna se mi to stalo u šroubového spoje M5. Špatně byl Šroub M5x10 a proto mi nešel udělat spoj v plechu tl 3mm. Jiné způsoby neznám. Rád se také přiučím.

Orthank
05.06.2013, 09:03
V prvé řadě děkuji za reakci a za tipy.1. Šroubové spoje které používám na tvorbu jednoúčelového stroje kde na základní desku jsou navěšeny různé komponenty v různýh místech. Nějaké geometrická podobnost tam je, nicméně pole v tomto případě použít nejde, jinak bych jej použil.2. Podsestavy tvořím, a i v nich jsou šroubové spoje.3. Funkci AutoDrop jsem zkoušel nicméně je zobrazena chybová hláška.4. Zkusím...5. Myšlenka byla taková, ze vložení komponenty zkolabuje. Jsou použity jak metrické, tak palcové komponenty a zde by mohlo docházet ke kolizím (i když nechápu proč by mohlo ale někdy mi nejde vkládat palcové komponenty). Obsahové centrum nespravuji já )projekt je dělaný ve Vaultu) a je momentálně mimo mé působiště, ale zkusím poprosit nějakého "síťáka" aby toto tezi prověřil.  Díky