Zobrazit plnou verzi příspěvku: I-součást + Excel

Cheff
09.09.2008, 16:04
Zdravím asi blbý dotaz, ale lze rozumně provázat I-součást s tabulkou v Excelu?

Jde mi o to, že máme rodiny I-součástí, které mají mnoho společných parametrů, ale nejsou provázány takže změny nic moc...

Proto by bylo příjemné je nějak propojit - bohužel nevím jak ho odkázat na již hotovou tabulku v Excelu při tvorbě I-součásti (přímý odkaz z tabulky I-součásti na Excel vyžaduje znovuotevření tabulky I-součásti. Nebo lze Inventor donutit aktualizovat tabulku I-součásti bez jejího otevření v excelu?)

Nebo to udělat úplně jinak? (představa hromady samostatných dílů odkázaných na excel mě poněkud děsí...)Drobek81
11.09.2008, 10:02
toto jsem také zkoušel, ale i-součásti a i-sestavy řeším už tak, že vytvořím i-prvek a potřebné parametry dám do tabulky v Inv. Pak pravým tlačítkem dám otevřít v excelu a data(sloupce) zkopíruji a ty se následně vloží do klasické tabulky. Je to rychlé a funguje to dobře. Jen to není provázané se změnami tabulky v excelu, což v mém případě nevadí...Nedávno jsem zjistil, že i závity lze parametricky řídit takže začínám mít i-prvky rád
 
Nevím, zda jsem pochopil správně Váš problém...

Cheff
11.09.2008, 13:57
Jo jo tak jsem to taky dělal, jen teď sem se dostal do bodu, kdy by pro mě bylo nejlepší mít je právě provázané, protože měnit Xkrát jeden a ten samý parametr (byť přes ctrl+c) se mi fakt moc nechce (nehledě na větší možnosti chyb)

Tak jsem to zatím svázal odkazem na "jinou tabulku" a uvidíme co to udělá (jestli we mu to nebude líbit, tak se kdykoli můžu vrátit na "nepropojený systém")

Jen mi to přijde mírně řečeno "kostrbaté", tak mě zajímalo jestli už to někdo řešil a má s tím lepší zkušenosti...

Drobek81
12.09.2008, 09:16
tak jestli se to povede tak se podělte o zkušenosti, já byl s tímto víceméně neúspěšný...I-prvky používám neustále a také by se hodilo mít to provázáno s excelem...nejlépe přímo s katalogovým listem v excelu.

Cheff
19.09.2008, 18:12
Tak výsledky pokusů:
Propojení sice šlo, ale je to spíž přítěž než nějaký krok vpřed. Asi nejotravnější co definitivní ukončení mé snahy bylo způsobeno zatvrzelou "aktualizací" mezi tabulkami. - Když se mě to zeptá jednou během dne to by mi nevadilo, ale Xnásobný dotaz (kolik tabulek, tolik dotazů) během jedné operace (otevři/zavři/ulož) je naprosto PŘÍŠERNÉ a pro práci nepoužitelné. A něco jako Nezobrazovat výzvu a neaktualizovat, nebo Aktualizovat ručně bohužel nebral na vědomí

Aktualizace dat: Vzhledem k tomu co vše je počítané a převáděné v excelu vše zatím řeší stále jedna tabulka + toto těžkopádné propojení. Ovšem do sestav vstupují "KOPIE" těchto souborů s přerušenou vazbou. (v mém případě pohodlnější obdoba ctrl+c/+v)    

Přitom by to bylo takové krásné jen se odkázat rovnou na příslušnou tabulkuCheff2008-09-19 18:17:48

Drobek81
21.09.2008, 23:04
další snílek, kterému to vzalo iluze  .Zajímalo mne, jestli se to podaří - spíše jsem tajně doufal...

Vladimír Michl
22.09.2008, 10:00
Chtělo by to znát konkrétní případ/požadavek, ale principiálně má Inventor dvě cesty pro řízení geometrie tabulkou:

iSoučást - tabulka je vnitřní (v souboru součásti), nelze uživatelsky "externalizovat"
Součást/sestava parametricky řízená externí tabulkou - externí tabulka s danými parametry; její případné sdílení pomocí nástrojů Excelu
Další možnosti skýtají kombinace a uživatelská makra. Když tak pište na support@xanadu.cz pro konkrétní řešení vašeho požadavku.

Cheff
22.09.2008, 11:50
Právě - jenže tam je to buď součást/sestava nebo iSoučást/sestava - a ideální by právě bylo, kdyby šla iSoučást řídit externí tabulkou. - Což se mi bohuřel pomocí funkcí excelu pořádně nezdařilo (viz výše). A s makry se bohužel nekamarádím.

Ad support - rád bych, ale nevím zda-li, když support již nemáme...

Vladimír Michl
22.09.2008, 12:16
Proč "již" nemáte?