Zobrazit plnou verzi příspěvku: iba 7

mhrusovsky
11.04.2006, 20:50
dufam ze to nikoho nezabije:
1.da sa zadat rovina 3 bodmi v priestore?
2.pri tvorbe rodin,napr.chcem vytvorit nabytok.vyberiem si template cznabytek, ponuka mi vsak len nechutne hrube a plne ciary. pritom ked si otvorim nejaky hotovy nabytok, tak su v ponuke celkom ine typy a hrubky ciar. ako sa tam pridavaju take ciary?
3.ako sa daju vytvorit krokvy zavisle na streche? nieco ako tahanie ciary v podoryse, cim by sa automaticky krokva pripojila k stresnej rovine. existuje tutorial?
4.daju sa vkladat severky do projektu, take aby boli zavisle na skutocnom severe?
5.otazky ktore som uz raz dal a nikto mi uplne neporadil. preco nevidim konstrukcie nad. napr. podlahu, ktora by mala byt vidiet 2bodciarkovane v podoryse, stena ktora zacina napr 2m nad urovnou podlazia. menenim rozsahu pohladu sa nic nemeni
6.v cz knihovny/popisky som nasiel vyskova kota v pudoryse, neviem ako sa to aplikuje
7.da sa jednoducho vytvorit legenda pouzitych materialov vo vykrese?

mhrusovsky
25.04.2006, 12:40
to naozaj nikto nevie odpovedat ani na 1 z tychto otazok?

Petr Bláha
25.04.2006, 14:30
Zdravím, asi ví, ale lidé nemají čas pořád, také někdy musíme normálně pracovat ... jak prosté :-). Navíc vaše dotazy jsou na delší psaní. Zkusím na pár odpovedět:
ad. 1) Pokud myslíte jako při pohledu na objekt (pracovní/referenční rovina), tak ne.
ad. 2) Nerozumím v čem je problém. Mě se to chová normálně.
ad. 3) To je složitější problém a už se to tu jednou probíralo. Není to úplně jednoduchá záležitost a je to spíše na ukázání.
ad. 4) Pokud myslíte jednorázově, tak to snad není problém. Prostě jí tam vložíte a otočíte jak potřebujete. Pokud myslíte dynamickou vazbu, aby při otočení severu se otočila i severka, tak to asi nikoli, ale nevím to na 100%.
ad. 5) To se tu také již řešilo. Je to jeden z "nedostatků" Revitu, který se týká podlah, stropů, stěn, průvlaků. Pokud vyjdete z default šablon, tak abyste to viděl, je nutno si upravit příslušnou rodinu, styl čar daných objektů a viditelnosti. Pokud ne, tak prostě objekty nad rovinou řezu mimo střechy nevidíte. Např. u rodin trámů to absolutně nechápu proč. U stěn toho myslím docílíte pouze připnutím čáry detailu, kterou necháte v půdoryse zobrazit.
ad. 6) Jak? No přeci normálně se vloží. Musí tam ale být nějaký objekt, ze kterého si načte potřebnou výšku. Tedy např. podlaha, polovysoká stěna, podesta, atd.
ad. 7) No jednoduše ... stejně asi jako jakoukoliv jinou legendu. Pokud již nějakou máte, tak jí postě přetáhnete mezi výkresy a lehce poupravíte. Pokud ne, tak si jí musíte vytvořit (čáry, šrafy, text). V CZ knihovně myslím žádná šablona není.

IvanaV
25.04.2006, 22:21
bylo toho moc najednou :)
1.snadno uděláte ze tří bodů terén, ale pracovní či jinou rovinu z něj nezískáte. Leda importovat model z jiné aplikace, a na takovou plochu se už chytíte. Nevím na co to potřebujete, třeba se to dá udělat úplně jinak...
3. pomocí "trámového stropu", do každé střešní roviny zvlášť. Ale perfektní to není.