Zobrazit plnou verzi příspěvku: Instalované iPrvky - dotaz začátečníka

Seiner
22.11.2006, 12:48
Zkouším si po volných chvílích IS10 - podotýkám, že mne přímo neživí.
Postupoval jsem podle příručky "Zkušební jízda" a narazil jsem na to, že jsem v naší instalaci nikde nenašel popisovaný prvek Keyway_iFeature.ide. Našel jsem pouze Keyway.ide, což je ale obecný razník a já chtěl drážku pro pero v náboji.
   Je to tím, že jsem neinstaloval zkušební verzi, ke které se ta příručka vztahuje, nebo špatně hledám.
   Existují nějaké lokalizované základní iPrvky? Nebo si musíme všechno stvořit?

Martin Rebenda
22.11.2006, 13:27
No abych pravdu řekl, drážku pro pero modeluji ručně... Udělejte si pomocnou rovinu (dno drážky) a na ní načrtněte půdorys drážky a potom vysuňte jako odečet materiálu. A je to...

simlik
22.11.2006, 13:45
Souhlas....je to nejrychlejší způsob vymodelování.

Martin Rebenda
22.11.2006, 13:50
No jsem si  to trochu nepřečetl do konce :). Uvedený postup jsem myslel na hřídel. Drážka v náboji se dá udělat ještě rychleji a bez pomocné roviny :). Je to vše jen o náčrtu a odečtu či přičtení materiálu...

flesar
22.11.2006, 13:54
Já bych si dokázal i představit nějaký iPrvek, který by po výběru válcové plochy, kde má drážka být, nějaké čelní roviny, od které by byla uživatelem definována vzdálenost drážky, další roviny s kterou má být rovnoběžné dno drážky a zadání patřičné délky , vytvořil normalizovanou drážku v hřídeli.Ale vytvořit takový iPrvek bylo zatím nad moje síly.

Seiner
22.11.2006, 14:42
Nezlobte se pánové, ale takové gogo opravdu nejsem - odečíst vysunutý obdélník to ještě zvládnu. Jak jsem psal, jde mi o to, že podle popisu v té příručce ten iPrvek zřejmě obsahuje tabulku rozměrů, takže stačí zadat průměr díry (odměřit). Opravdu mi jde o korektnost nastavení/instalace IS10. Obsahové centrum máme na serveru.

Martin Rebenda
22.11.2006, 14:51
V tom případě se zase nezlobte Vy pane, koncipujte dotaz, tak aby byl správně pochopen o co vám jde... iPrvek používáme na složité tvary a né na prvky, které zvládnete podle Vás odečít. Jasné?

EuroTec
22.11.2006, 16:14
Předistalované iprvky jsou podle mne většinou na nic. Jsou to většinou jednoduché, nebo málo používané věci mnohdy v palcích. Když vím, že jsem něco podobného jakkoli složitého kdysi dělal, tak si "ukradnu" celý model a mám to in natura živé. Proč z toho proboha dělat iprvek.
K těm drážkám. Poslední dobou nějak inklinuji tahat drážky pro pero z DA (mimochodem je to iprvek). Má to tu výhodu, že člověk nemusí čučet do tabulek. Pracuji "jen" s I9, doufám, to v těch verzích 20XX ještě jde. To byli časy, když DA byl MechSoft nad osmičkou, tam se dali dělat věci.

horalek
23.11.2006, 09:47
iPrvky nejsou lokalizované, ani na nich není co lokalizovat, maximálně název.
Prvky pro modelování naleznete v Obsahovém centru, kde lokalizované názvy jsou, najdete tam také požadované drážky.
Takže: nevkládají se pomocí samostatných iPrvků ale vložením z Obsahového centra. Pokud uživatel modeluje součást, pak může vkládat pouze tyto iPrvky. Pokud je uživatel v sestavě, pak z obsahového centra vkládá normalizované součásti.

Seiner
23.11.2006, 10:18
Tou lokalizací jsem myslel i názvy - IMHO by se pro neangličtináře zjednodušila orientace. Při zkouškách mi ale spíš vadilo kótování v palcích. Přepisoval jsem na mm, ale v náčrtu se to přepočítávalo na palce. Mluvím o prvkcích, které se mi nabídnou po volbě "Vložit iPrvek"
 
Myslíte tento postup: pracuji v dílu. Dám Umístit prvek, vyberu Konstrukční prvky. Tak jsem našel "Čtvercový klín (otvor)" Ano, tím by se drážka dala vymodelovat, ale musím si zadat včechny rozměry (kromě průměru a délky náboje, které mohu odměřit). V té příručce to ale vypadalo jinak a komfortněji.
 
Opět opakuji, kam svou otázkou směřuji: nejde mi o konkrétní modelování prvku, ale o to, zda nesoulad s příručkou není způsoben nějakou chybou v instalaci nebo nastavení IS11. To mne živí, ne modelování.
 
Děkuji za zájemSeiner2006-11-23 10:20:19