Zobrazit plnou verzi příspěvku: Inventor 11 - subscription

Ľubomír Pápay
31.01.2007, 14:50
Ešte jedna otázka,kúpili sme ďlšiu licenciu Inventora, konkrétne AIS11. Ešte skôr než mi bola fyzicky doručená, mi prišla mailom správa z Autodesku že mi gratulujú bla bla, a že od včera mi začal bežať "countdown" ročného predplatného...To je troška nekorektné nemyslíte? Nemalo by sa to začať rátať až keď to zaregistrujem ja osobne? Kupoval som to s predstihom, lebo som tušil problémy s HW, a chcel som to zaregistrovať až keď bude systém kompletne hotový. Teraz mi beží predplatné, napriek tomu že je SW ešteb stále  v zapečatenej krabici a čaká kým nastane jeho deň "D".Je v súlade s dobrými mravmi, že si autodest dovolil zaregistrovať produkt skôr než som ho dostal do rúk, a že ho vôbec registroval namiesto mňa?

Vladimír Michl
01.02.2007, 10:00
Lhůta by měla běžet "od nákupu", tedy zároveň s doručením první "krabice" (hovoříme o prvotní dodávce, ne pokračování subscription). Obecně - mechanismus registrace subscription (nezaměňovat s registrací software) je dosti složitý, ale probíhá až několik dnů po dodávce "krabice" do distribuční sítě, takže pokud se dodávka někde nezdrží, mělo by se oboje sejít ve stejný okamžik, +/- 1 až 2 dny.
Kdy si software skutečně nainstalujete, resp. kdy na již provozovaný software (v 30denní lhůtě) provedete registraci, je na vás.
(neberte mne přesně za slovo, o logistice dodávek moc nevím)