Zobrazit plnou verzi příspěvku: Inventor - update zostavy

Ľubomír Pápay
02.06.2005, 09:47
Pekny den
Urobil som migraciu zostavy z predoslej verzie do AIS9. Vratane
Standard Parts. Otvorim ju v AIS9 a potom ulozim. Zvriem zostavu. Po
jej opatovnom otvoreni AIS9 hlasi ze musi zostavu updatovat. Toto sa
deje vzdy pri otvarani. Neviem najst prvok/ky ktory sa musi pri
nacitani updatovat. Mam za to ze vsetko je updatovane, a teda zostava
by sa mala cela nacitat plynule po stlaceni tlacitka OPEN.
Kde hladat zadrhel?
Dakujem vsetkym.


Vladimír Michl
02.06.2005, 09:57
Děláte migraci pomocí Migrační pomůcky?

ssmiga
02.06.2005, 10:03
Já mám stejnou zkušenost i se sestavami, které nejsou migrované ze starší verze. Vysvětluji si to tak, že je to dáno postupem ukládání jednotlivých souborů sestavy, tzn. že soubor samotné sestavy je uložen dříve než některý z jejich komponentů a při otevírání je to potom vyhodnoceno jako neaktuální sestava, protože některý z jejich komponent je brán jako "mladší". Ale je to jen můj nepodložený názor a příliš to neřeším. Už jsem si zvykl, že je to tak skoro vždy.

VlJanecek
02.06.2005, 10:18
Někde v dokumentaci jsem se dočetl, že se mají po upgradu Inventoru
sestavy dávkově přemigrovat Pomůckou pro migraci. Asi to tedy má důvod.

Vl.Janeček


Ľubomír Pápay
02.06.2005, 10:46
Ja to vždy migrujem pomocou Migration Utility.
(Aj keď sme sa už myslím na stránkach tejto diskusnej skupiny bavili,
že by to malo byť rovnocenné s normálnym otvorením a uložením...)
Mám tiež pocit že to môže byť tak ako to popísal p. Smiga...


Otasek
02.06.2005, 15:16
Já to přes migrační pomůcky nikdy nedělal a nikdy žádný problém nebyl
Add požadavek na aktualizaci: stávalo se mi to přesně jak už tady bylo řečeno = kdykoliv bez ohledu a souvislostí co jsem předtím dělal(ikdyž pokaždé před zavřením dávám uložit vše), takže rozumné řešení je, nechat zatrhnuté, at to pokaždé zaktualizuje a neptá se, jestli jo nebo ne a máte pokoj - pokud chcete otevřít sestavu neaktualizovanou, tak se to dá mám ten dojem, že nastavit v možnostech u open
Mě v současnosti nejvíce štve, že při zavírání sestav se pořád ptá co má ukládat a co nemá - a nedá se zatrhnout, at ukládá vše a vždy a neptá se - a nejhorší je to, když je všechno uložené, vy dáte zavřít sestavu, ono se to zeptá jestli uložit a když se dá OK, tak se to nezavře - musí se dát NE, to by mě čert vzal

EuroTec
02.06.2005, 16:41
Mám pocit, že za to mohou knihovny. Když v pětce šli přepisovat, tak se vše zaktualizovalo a bylo OK. Teď když člověk chce úmyslně upravit prvek v knihovně, je s tím patálie. Nedej bože když otevřete starší projekt. Tam toho řve.
Závěr: Zřejmě se neabgrejtují knihovny.

Vaclav Hryz
02.06.2005, 22:44
Dobrý večer,
devítku ještě nemáme na strojích (beží náročná zakázka), ale nabízím zkušenosti z předchozích verzí a i jiného CADu:
- při přechodu na nové verze Inventoru jsme ze začátku kašlali na Migrate, ale pak jsme to zkusili a hle, hodně problémů to vyřešilo.
- nebo není updatovaná nižší podsestava. A řeknu Vám, tohle při velké sestavě (lokomotiva, tramvaj) shodilo Inventor i CATII. Obecně se v CADu doporučuje, aby při změnách modelů byla updatována postupně celá struktura. Já vím, je to "na budku", ale nás to donutilo. Jde jen o systém práce. V některých firmách (s různými CADy) nepoužívají živou sestavu do vyšší úrovně, ale nahrazují ji mrtvou kopií jednou za čas. Ale to už je vhodné používat nějaký PLM, který Vám to ošetří.
- taky podobné chování vyvolají katalogové díly, hlavně originál se závitem. V některých šroubech a maticích není správně nadefinován a zupdatován prvek závit. Taky nás to potrápilo.
- nepoužíváte i-Property Collections od verze 2 nahoru? Ta totiž ukládá do polí i-Vlastností (pro párty i sestavy) objem, hmotnost, a hlavně težiště, které se pořád vypočítává a to ty sestavy slušně rozhodí. Taky to párkrát bylo důvodem pádu Inventoru, v podstatě jsou to nezupdatovány všechny podřízené sestavy ve všech úrovních. Nakonec jsme se vrátili k verzi 1.2, ta nepočítá to těžiště...
Vzhledem k pokročilé době mě víc nenapadá, co jsme kdy jak řešili, ale třeba něco z toho bude ono.
Přeji hezký večer (den) a vyřešení problému.
V. Hryz