Zobrazit plnou verzi příspěvku: inventor versus ironcad

Hrnčíř
18.07.2005, 09:26
Zdravím konferenci,
pokud má někdo zkušenosti z Ironcadem prosím o srovnání s Inventorem.
Který program je lepší?
   S pozdravem Hrnčíř

Otasek
18.07.2005, 10:49
V tomto Vám asi nikdo moc neporadí - jediná možnost je oba programy postavit proti sobě a vyzkoušet na nich takovou práci, kterou nejčastěji děláte... co semse tedka díval na jejich web a flashe co to všechno umí..tak se jako každý 3D cad moc od sebe neliší..zprvu jsem dokonce myslel že se dívám na solidworks . Protože každý rok vycházejí nové verze u všechny výrobců, tak rozdíly jsou maximálně jedno takové období, v příštím konkurence každou novinku dožene a přidá ještě něco svého, smůla že už nejde prakticky co nového vymýšlet (ono by toho na vymýšlení bylo celkem hodně a i praktického, ale většinou jsou to individuální potřeby každého z uživatelů a ty nikdo řešit nebude), takže se to v poslední době uchyluje k takovým věcem jako je reálná vizualizace apod...je to hezké hlavně pro obchodníky, že vidí zcela reálně jak to bude vipadat, než se to vyrobí, ale dělníkovi to tisknout v barvě na fotopapír asi nikdo nebude a stejně mu je takové pohled dobrý možná tak pro montáž..ikdyž pár správných pohledů to noprosto vynahradí..
Co sem našel HW náročnost tak je jako u všech těchto programů značná a čím nabušenější mašinu máte tím líp... pak už zbývá jedině hledisko, s kým spolupracujete a jestli si můžete vyměňovat "živé" soubory a né jen STEP a pochopitelně v NEposlední řadě na kolik tahle sranda vyjde.
Dle mého..kdyby se AI prodával pouze samostatně = bez acadu a mechaniklu, popř. by šlo dokupovat libovounou kombinaci a různé moduly pro AI (např AI(bez vizual studia)+LT což je např pro mě naprosto dostačující) tak by byl pravděpodobně o dost levnější a tím i prodejnější...a na nějaký ten nedostatek a chybičky by se přivřelo oko

Vladimír Michl
18.07.2005, 10:56
lepší z jakého hlediska? co jsou kritéria? (funkce, cena, kompatibilita, podpora...)je "lepší" Hyundai Getz nebo Mercedes A?

Maros
18.07.2005, 11:17
Myslim ze p. Otasek to vystihol. Je tazke porovnavat dva CAD systemy,
pretoze kazdy ma nieco svoje dobre, ale aj menej vydarene. Tym padom
pre formara moze byt lepsi iny system ako pre nastrojara. Z osobnych
skusenosti, kedysi som robil v Solid Edgi formy a nemal som najmensi
problem. Inventor nema tak pokrocile modelovacie funkcie, na druhej
strane, viac sa mi pacia potrubia a kablove zvazky....a takychto
porovani by sa dalo vymysliet cela hromada....a urcite o chvilu padne
nazor, ktory toto moje tvrdenie uplne vyvrati a bude tvrdit ze Inventor
je na formy najlepsi....jednoducho zalezi to na Vas co si vyberiete a
najlepsie bude vyskusat si to, alebo si to dat predviest na Vasich
datach.

Otasek
18.07.2005, 11:46
Ještě sem zapoměl jeden detail, na který člověk při rozhodování se u nějaké prezentace často zapomíná...modelování,sestavy a výkresy jsou jedna věc, ale různé vychytávky při správě dokumentace jsou kolikrát významnější...

např. mám sestavu s díly, ke všemu mám udělané výkresy a tedka potřebuji udělat velmi podobnou sestavu s prakticky shodnými díly... protože každý člověk je v povaze trochu líný (bez toho byse vývoj neposunul), tak se mu to nechce vše modelovat a detailovat znovu..takže potřebuje nástroj který sestavu, díly, výkresy zkopíruruje pod jiným názvem.. v AI je na to design assistant..v něm se mi povedlo "duplikovat" bud jen sestavu a díly anebo jen výkresy, obojí najednou se mi nějak nedaří..neví někdo jak nato?

Mrázek
18.07.2005, 12:09
[QUOTE=Otasek].. v AI je na to design assistant..v něm se mi povedlo "duplikovat" bud jen sestavu a díly anebo jen výkresy, obojí najednou se mi nějak nedaří..neví někdo jak nato?[/QUOTE]
Zkuste Pack and Go - z původního projektu by to mělo vybrat vše, i výkresy. Jako cílový zvolte adresář nového projektu. Pak si jen nový projekt přejmenujete a je to.
Desidg assistent používám hlavně pro pořádek v aktivním projektu (přejmenování souborů apod.)
Ještě k původnímu dotazu: pokud vás to zajímá soukromě, nechte si oba produkty předvést na nějakém veletrhu nebo od dealera. Pokud se ve firmě rozhodujete o nákupu a jedná se o strategické rozhodnutí, určitě bych si nechal předvést oba (nebo ještě další?) sw formou benchmarku - dejte si své zadání nějaké složitější úlohy pro vás typické a uvidíte jak se s tím ten který sw vypořádá. Ony totiž ty běžné "předváděčky" jsou udělány tak, že především prezentují to, co sw umí dobře a o zbytku se pomlčí. Ale když si zadáte svojí konkrétní úlohu, tak lépe vidíte, který sw ji řeší efektivněji.
Poslední poznámka k tématu - těžko budete hledat člověka, který vám sdělí zasvěcené srovnání, i kdyby jste si definovali okruh kritérií. Na to by musel člověk v obou sw aktivně konstruovat. Většina lidí dělá v jednom systému a ostatní zná jen z prezentací, odborných článků apod. A to se pak těžko porovnává.

Otasek
18.07.2005, 12:20
[QUOTE=Mrázek]
Zkuste Pack and Go - z původního projektu by to mělo vybrat vše, i výkresy. Jako cílový zvolte adresář nového projektu. Pak si jen nový projekt přejmenujete a je to.
[/QUOTE]

Jasan pack&go... jenže já ty soubory chcu použít v tom samém projektu a protože mám jedinečné názvy souborů, tak "ukrytí" do jiného adresáře nepomůže

Ono už i to přejmenování je složite v okamžiku, kdy již máte hotové výkresy..přejmenovat výkres a jeho dílec v výkresu jde..jenže se to neprojeví v sestavě, když přejmenuji dílec v sestavě, tak ho pak výkres nemůže najít a musím ho ručně dohledávat.
Kdysi jsem dělal v solidworksu a ten si dílce dohledával automaticky..prostě člověk ho v programu přejmenoval - měl možnost "ulož jako"=přejmenuj a "ulož jako kopii"=duplikuj (pokud to udělal natvrdo ve filemanageru, tak to nepomohlo..pořád si pamatoval ten původní) u výkresů nevím, tak dloho jsem v něm nedělal..Otasek38551.5210648148

Ľubomír Pápay
18.07.2005, 13:25
Ak chcem použiť tie isté súbory v tom istom projekte pod novými menami,
tak si ich  jedoducho skopírujem do nového adresára v rámci
projektu, premenujem ich, a povodne zdrojove subore na chvilu hodim do
"servisneho" adresara mimo projekt. Potom otvorim "klonovane" subory,
zostavam dam vediet ake su nove mena premenovanych prvkov, nacitam
vsetko co je treba a ulozim. Potom urobim zmeny ktore chcem. Vsetko
ulozim.
Nakoniec vratim odlozene subory zo servisneho adresara.
Mam dve podobne zariadenia, z ktorych to druhe je odvodene z prveho...Otasek
18.07.2005, 14:46
Jasné takto to dělám doted a vůbec z toho nejsu nadšený

Přes design assistant lze přímo udělat kopie sestavy a dílců i s propojením, takže po otevření se sestava načte bez vybírání dílců (popř. to lze dělat jak píšete, ale je to zbytečně složité - musím přejmenovat kopie a pak ještě vybírat..takto to uděláte najednou a nemusíte si pamatovat, jak jsem krerý název změnil).

Když otvírám výkresy, tak pak musím vybrat příslušný subor..ale to se mě něchce..popř. výkresy si zkoupíruju a v DA je přejmenuju..propojení se také zachová. Obojí je ale dost složité, komplikované a hlavně zlouhavé...proč prostě nejde toto udělat nějak hromadně..

Něco jako pack&go, ale s možností přejmenování = vyberu co chci duplikovat, zatrhnu, že i výkresy, zobrazí se mě tabulka s výsledkem (něco jak je při zrcadlení sestav), tam to zkontroluju a hotovo - jasné, snadné, efektivní... a hlavně použitelné pro většinu uživatelů. Kdyby uměl DA nastavit přejmenovávací šablonu, tak jak má zrcadlení, tak jsem full spokojený... (ještě jedna poznámka k DA: kdyby po provedení změny znovu nenačítal daný soubor, ale počkal až na odklepnutí reloadu, tak bychsi vůbec nestěžoval..u malých sestav pohoda, ale když natahuje celkovou sestavu kde je 2000 dílců tak si jdu na kafé)

Na takový úkol bych se teď(dříve mě takový úkol ani ve snu nenapadl) ptal hned jako první při prezentaci SW, je to taková (ne)příjemná studená sprcha na úvod.. Otasek38551.6160532407