Zobrazit plnou verzi příspěvku: iSoučást - automatická změna závitu

bernardr
12.04.2019, 22:41
Zdravím,jak prosím Vás udělat, když přepnu v tabulce iSoučásti na jinou součást kde se změní průměr, aby se automaticky změnila v tabulce i velikost závitu. Takhle to musím dělat ručně.Děkuji

issin
13.04.2019, 21:18
při vytváření iSoučásti je potřeba v editoru na kartě Závit vybrat vlastnosti/parametry závitu, aby se objevili jako sloupce v tabulce členů. Potom už jen v tabulce upravit/vybrat pro příslušného člena rodiny požadované parametry závitu.Při změně člena dojde automaticky i ke změně závitu.

bernardr
13.04.2019, 22:50
Dobrý den,teď nevím, jestli si rozumíme.Ano, ten sloupec mám a vím jak to na každém řádku ručně otrocky přepisovat. Já hledám řešení, aby ten inventor sám, podle průměru součásti vložil závit.Ano, jak by mohl vědět jaký chci závit :-))). Předpokládám, že by se koukl na první součást, viděl, že je tam metrický a při založení nové iSoučásti v tabulce by si to Inventor již doplnit. Je mi jasné, že jsou různá stoupání, tak by vložil pro konkrétní závit, to standardní.Asi si to představuji jak Alenka v říši divů :-)

issin
14.04.2019, 08:24
potom už mě napadá jestli by to nešlo pomocí iLogic volat příslušný list a řádek na listu v souboru Thread.xls (součást Inventoru, definuje závity).S něčím takovým nemám zkušenost. Teoreticky by to mohlo fungovat, ale asi by se v součásti musel nastavit přesný průměr jak je v tabulce a iLogic by tuto hodnotu v tabulce našel a přiřadil by příslušný řádek jako specifikaci závitu.Schůdnost tohoto řešení by mohl potvrdit/vyvrátit pan Navara nebo pan Michl (oba z CADStudia).Jinak pokud se jedná pouze o přidávání člena rodiny tak v tom ručním přepsání problém nevidím.

Navara
14.04.2019, 20:16
Jak píše issin. Jediný správný přístup je vyplnit sloupec se závitem pro každou variantu. Pak záleží na počtu řádků, ale pokud jich není moc (100 řádků není moc) tak bych doporučil maximálně nějakou výpomoc například pomocí Excelu. Pokud jich je hodně (1000+) tak už se dá začít uvažovat o nějakém makru. Napsat se to dá, ale je to docela pracné a ještě těžší je to odladit.

Radek001
15.04.2019, 06:41
[QUOTE=bernardr]Dobrý den,teď nevím, jestli si rozumíme.Ano, ten sloupec mám a vím jak to na každém řádku ručně otrocky přepisovat. Já hledám řešení, aby ten inventor sám, podle průměru součásti vložil závit.Ano, jak by mohl vědět jaký chci závit :-))). Předpokládám, že by se koukl na první součást, viděl, že je tam metrický a při založení nové iSoučásti v tabulce by si to Inventor již doplnit. Je mi jasné, že jsou různá stoupání, tak by vložil pro konkrétní závit, to standardní.Asi si to představuji jak Alenka v říši divů :-)Možná je nedorozumění ve zvýrazněné části. Pokudu iSoučásti přepíšete hodnoty závitu v tabulce, přepisujete je pouze jednou, v té tabulce. Při vlastním vložení součásti do sestavy již bude závit přiřazen právě podle tabulky.Zdravím.Radek[/QUOTE]