Zobrazit plnou verzi příspěvku: Katalog BIM firem na BIMfo.cz

Vladimír Michl
12.04.2016, 09:20

Projektujete pomocí BIM nástrojů? Zaregistrujte vaši firmu do katalogu na našem novém portálu BIMfo.cz Kromě katalogu firem zde najdete další novinky, doporučení a ukázky realizovaných BIM projektů v ČR.

Syrůček
12.04.2016, 16:01
Chtěl bych se zeptat, za to zveřejnění v katalogu BIM firem se něco platí? Kolik?

Vladimír Michl
12.04.2016, 16:04

Nic platit nemusíte, v této chvíli je plné zveřejnění firmy s logem a odkazem zdarma. Podmínkou je poskytnutí popisu (a obrázků) některého realizovaného projektu - jako informace o skutečném využívání BIM technologií danou firmou.

PepaR
13.04.2016, 06:00
Dobrý den,ten seznam firem je dobrý nápad, který mi trošku nápadně připomněl diskusi na BIM-Fóru ;-). Nicméně nálepkou „používáme BIM“ se ohání řada firem, avšak když se tomu člověk podívá na zoubek, tak realita je trošku jiná. Ověřujete prosím i relevantnost tohoto tvrzení? Pouhý popis projektu je dle mého nedostačující.

Michalkacerik
13.04.2016, 08:22
Ja osobne by som  nebol až tak ultimatívný, ohľadne realizovaných stavebných a profesných projektov. BIM technológie sú o vytvorení nových projektantských kolektívov o úplne novom prístupe a spôsobe práce. Každá firma dobrá, ktorá sa je ochotná zapojiť do dohoto procesu.  Beriem túto databázu ako výborný filter projektantských firiem, ktoré netreba pracne hľadať, viesť dlhé rozhovory...atd. Jednoducho skúsime spoluprácu, ideme do toho. Až v priebehu realizácie sa odhalí kto je ako pripravený a či vôbec pripravený, ak spolupráca nejde konečne je databáza, mám sa na koho obrátiť.

Vladimír Michl
13.04.2016, 08:23
Ano, na BIM-Fóru už měl být celý tento projekt původně oznámen a řada firem už v té době byla v tomto katalogu zařazena, nakonec se uvedení trochu zpozdilo. Možného rozporu mezi tvrzením a skutečností "BIM-připravenosti" jsme si vědomi, ale jinak než ukázkami realizovaných projektů, pokud možno se snímky obrazovek, to nejsme schopni ověřit. Prověrkové komise sestavovat nechceme :-)

U většiny dosud zaregistrovaných firem jsme ale BIM sami implementovali, takže jsou ověřené.

PepaR
13.04.2016, 08:31
Omlouvám se, pokud to vyznělo ultimátně, bylo to myšleno spíše jako zvídavý dotaz.Souhlasím, že posuzování „BIM-připravenosti“ je věc složitá, koneckonců, bude asi na generální projektantovi, či dodavateli, aby si tuto připravenost sám posoudil, neboť každý projekt má svá vlastní specifika a požadavky.

Syrůček
13.04.2016, 09:19
Takový katalog firem bude užitečný, uvidíme jak budou firmy přibývat. Je to snadno dostupná reklama.

Peter Jirat
13.04.2016, 12:28
Jen možná jednu změnu - ukázky "realizovaných" projektů - znamená to vytvořených BIM procesy nebo postavených (zrealizovaných) na základě projektu z BIM modelu?

Vladimír Michl
13.04.2016, 14:22

Nevím zda se nám podaří nastavit úplně striktní pravidla. Ono u většiny projektů asi bude platit obojí - jde o to, že firmy sem pošlou jednu dvě ukázky, nicméně obvykle mají za sebou už více BIM projektů - některé "se vším všudy", některé prostě jen "CAD na BIM modelu".