Zobrazit plnou verzi příspěvku: Knihovny inventor 2012

edenxx
06.12.2011, 11:06

Dobrý den prosím o radu jak postupovat při instalaci inventoru 2012, pro získání kompletních norem pro content center. ISO a CSN. Děkuji za Vaše odpovědi. Popřípadě screen instalace.
edenxx2011-12-06 11:07:33

Seiner
06.12.2011, 12:29
Nevím, co řešíte - podle mne je instalační průvodce celkem dobrý - jen musí člověk pečlivě přečíst každou stránku a neklikat zběsile na OK/Dál.
   Záleží na tom, jestli chcete obsahové centrum na nějakém serveru, nebo lokálně. ADMS je poněkud vyšší dívčí a to nehodlám tady školit. Ale lokální instalace je jednoduchá a jde ji udělat i dodatečně. V možnostech aplikace si najděte kartu obsahového centra a tam uvidíte možnost přepnout do lokálního OC a zároveň i cestu, kde implicitně Inventor soubory očekává. A pokud je tam nemáte, okopírujte je z instalačního média z  \Content\DCLibrary\DesktopContents. ČSN jsou v Other, ostatní jsou pojmenovány návodně.

kluk
09.12.2011, 12:30

[QUOTE=Seiner]Nevím, co řešíte - podle mne je instalační průvodce celkem dobrý - jen musí člověk pečlivě přečíst každou stránku a neklikat zběsile na OK/Dál.
   Záleží na tom, jestli chcete obsahové centrum na nějakém serveru, nebo lokálně. ADMS je poněkud vyšší dívčí a to nehodlám tady školit. Ale lokální instalace je jednoduchá a jde ji udělat i dodatečně. V možnostech aplikace si najděte kartu obsahového centra a tam uvidíte možnost přepnout do lokálního OC a zároveň i cestu, kde implicitně Inventor soubory očekává. A pokud je tam nemáte, okopírujte je z instalačního média z  \Content\DCLibrary\DesktopContents. ČSN jsou v Other, ostatní jsou pojmenovány návodně.[/QUOTE]
   Váš postup mi bohužel nepomohl, zkopíroval jsem knihovny do adresáře C:\ProgramData\Autodesk\Inventor 2012\Content Center\Libraries\.  Ale při potvrzení stále vyskakuje hlášení : V určeném umístěné neexistuje žádná knihovna. Děkuji za další nápady.   

flesar
09.12.2011, 12:42
Asi bych zkusil opravnou instalaci v jejímž průběhu bych zatrhl normy k instalaci.


Seiner
09.12.2011, 14:41
Aha - zapomněl jsem, že na instalační flashce jsou soubory komprimované. Je nutné je rozbalit (třeba 7-zip) a dát jim příponu .idcl
(Uznávám, že pro jednou je asi jednodušší to dodatečné doinstalování)

edenxx
09.12.2011, 17:55

[QUOTE=flesar]Asi bych zkusil opravnou instalaci v jejímž průběhu bych zatrhl normy k instalaci.

[/QUOTE]Tak problém spočívá v instalaci... jedná se o školní licenci. Tzn. Instalace je provedena na serveru a knihovny jsem se pokoušel nakopírovat do stanice. Jaký mám zvolit správný postup? Server je používán pro licenci. Kam tedy nahrát knihovny? Na server? Děkuji

Seiner
09.12.2011, 22:00
Instalace čeho je na serveru? ADMS? Ale to nijak neomezuje možnost přepnout se do lokálního obsahového centra popsaným způsobem (znova jsem si ověřil). Pokud chcete obsahové centrum na serveru, musíte je tam buď naimportovat při instalaci ADMS, nebo doplnit.

Martin.Vanecek
13.12.2011, 16:16
Dobrý denje třeba upřesnit si pojmy, Od verze Inventoru je možnost nainstalovat Obsahové centrum 2-mi způsobyJedna Varianta je tzv. lokální, na PC na kterém se pracuje jsou nainstalovány i soubory s příponou IDCL a z těchto je sosán obsah(POZOR!!! při tvorbě "rozmístění na server-instalačního image" nelze přidat lokální knihovny ani je nelze vybrat je třeba zvolit kapku složitější postup, buď se musí zpětně dokopírovat do zmíněné složky anebo ručně zahrnout do rozmístění což není úplně začátečnický postup)Druhá varianta vyžaduje server a využívá se ve firmách kde chtějí mít Obsahové centrum sdílené, nápříklad mají svojí uživatelskou knihovnu a nechtějí jí po kždé rozkopírovávatPak je potřeba na server nainstalovat tzv. ADMS a SQL server (stačí express zdarma v rámci instalačního průvodce je k dispozici) odpovídající verzeJe tedy třeba upřesnit jakou variantu využíváte (POZOR nezaměňovat licenční funkci serveru a funkci serveru s obsahovým centrem tyto role jsou na sobě nezávislé)