Zobrazit plnou verzi příspěvku: Kóta hrubé výšky dveří

kapul
23.04.2012, 15:59

Prosím o radu.Jak docílím toho,aby se mi při kótování dveřního otvoru v Revitu zobrazila hrubá výška otvoru a ne výška dveřního křídla?Zkoušel jsem upravit nastavení v rodině dveří ,ale jaksi se mi to nedaří.Děkuji předem za náměty


kapul2012-04-23 16:01:12

Peter Jirat
24.04.2012, 09:33
Obavám se, že stejně "blbě" jako parapet oken - tzn popiskou (tagem), který z rozměru dveří přenese hodnotu parametru Rough Height (hrubá výška). Kéž bych se mýlil. A taky dost nechápu, proč CADStudio ve své aplikaci RevitTools používá při kotovaní dveřního otvoru ve stěně hodnotu Height namísto Rough Height.

statecny
25.04.2012, 21:08
Kóta odečítá z dveří/oknen hodnotu parametru "Výška". Je tedy třeba upravit rodinu dveří tak, aby pro výšku otvoru byl použit parametr "Výška". Pro dveřní křídlo je pak třeba vytvořit nový parametr.
Druhá možnost je jak píše pan Jirát - vytvořit si vlastní popisku.
 
V aplikaci RevitTools je použita popiska dveří s parametrem Výška (a Výška dveřnho křídla) z důvodu, že dveře používané v naší šabloně a dodávané v knihovnách používají parametr Výška právě pro výšku otvoru a ne dveřního křídla.

Peter Jirat
27.04.2012, 13:35
[QUOTE=statecny]
V aplikaci RevitTools je použita popiska dveří s parametrem Výška (a Výška dveřnho křídla) z důvodu, že dveře používané v naší šabloně a dodávané v knihovnách používají parametr Výška právě pro výšku otvoru a ne dveřního křídla.[/QUOTE]
:-) To už jsme diskutovali před několika lety a dle mého je to špatně (jak ze strany Autodesku tak i tohoto způsobu). Šablona dveří má několik základních výchozích parametrů (Height, Width, Rough Height, Rough Width), na které se následně nabalují popisky. Z názvu i zvyklostí plyne, že Rough je čistý rozměr + rám (tedy stavební otvor). Proto taky vždy byla rozměrová popiska dveří Width/Height. Jak se začal Revit přizpůsobovat místním normám/zvyklostem, tak jsme vymýšleli různé způsoby jak toto řešit. A tak vznikají popisky jako CistaSirka/CistaVyska atd. místo toho, že stačilo dodělat přepínač do kótování (pro dveřní otvor použij buď Height nebo Rough Height) a všude na světě včetně Česka se může používat jednotná popiska Width/Height. Ale to by chtěl člověk asi moc.

IvanaV
27.04.2012, 15:05
díky panu Jirátovi za připomínku.Přijde mi, že hrubá výška dveří, L/P dveře, nekótované parapety, legendy bez obrázků, ... občas zastiňují pozitivní schopnosti Revitu :)


Peter Jirat
03.05.2012, 13:24


Jen malá ukázka toho, jaký "zmatek" vládne světem, když výrobce sw nechá tvořit uživatele:http://www.revitforum.org/architecture-family-creation/5444-door-window-rough-opening-parameters.html