Zobrazit plnou verzi příspěvku: Mazání souborů Inventoru

Maveric_606
26.04.2007, 16:51
Všude se píše, že program Inventor 10 a 11 nejsou pro Windows Vista přizpůsobeny. Podařilo se mi však Inv 10 na Viste rozchodit. Vše, až na drobnosti, které jde obejít je funkční. Mám však problém s mazáním souborů inventoru (ipt, ipn, iam...) Kdyz chci smazat jakýkoliv soubor, tak mi Vista napíše, že soubor je právě používán a smazat mi nejde. Setkal se někdo s podobným problémem? A jak jej odstranil? Nebo je to ve Windows? Pokud ano, tak by to mělo jít obejít... Neví někdo jak? Dik za radu...

Vladimír Michl
27.04.2007, 08:44
To jde "obejít" snadno - používat ten operační systém, pro který je daná aplikace určena. Myslím, že jsme všichni rádi, když aplikace dělají to co mají aspoň v těch OS pro které jsou určeny, natož pak řešit divoké experimenty.

Maveric_606
27.04.2007, 12:34
Nato sem se neptal. To ze mate problemy s inventorem v XP, nebo nizsich, tak to rozhodne neni Windows. Cekal sem nejeky seriozni navrh na raseni a ne prihlouplou odpoved, ktera problem v zadnem pripade neresi. Dostal jsem do rukou nove PC s nainstalovanou Vistou. Tak mi vysvetli, jak mam pouzivat jiny OS, kdyz nemam prava na reinstal Winu? Doufam, ze dalůsi navrhy budou seriznejsi. Dekuji.

Vladimír Michl
27.04.2007, 13:13
Odpověď je přihlouplá úmyslně - problém si totiž vytváříte uměle sám - tím, že se snažíte skloubit aplikace, které "k sobě nepatří". Pokud už mermomocí chcete používat Vistu, pak je lépe použít i verzi Inventoru, která ve Vistě chodí - tedy 2008.
Nářky typu nejde mi provozovat Inventor pod DOSem nebo nejde mi ACAD/DOS386 pod Windows 95 jsou zbytečné.

Ľubomír Pápay
27.04.2007, 13:58

[QUOTE=Maveric_606]Všude se píše, že program Inventor 10 a 11 nejsou pro Windows Vista přizpůsobeny. Podařilo se mi však Inv 10 na Viste rozchodit. Vše, až na drobnosti, které jde obejít je funkční. Mám však problém s mazáním souborů inventoru (ipt, ipn, iam...) Kdyz chci smazat jakýkoliv soubor, tak mi Vista napíše, že soubor je právě používán a smazat mi nejde. Setkal se někdo s podobným problémem? A jak jej odstranil? Nebo je to ve Windows? Pokud ano, tak by to mělo jít obejít... Neví někdo jak? Dik za radu...[/QUOTE]Podobné hlášky sú bežné aj pri používaní WXP32, ale väčšinou ide o situácie keď chcete mazať súbor s ktorým ste bezprostredne pracovali ( v INV-re ), napríklad robili save as, atd. mne sa to tiez obcas stane. Ale sú to ojedinelé zaležitosti. Väčšinou sa prepnem na total commander, tam to zmažiem a idem ďalej...Je u vás problém aj s mazaním súborov, ktoré ste v INV neotvárali?

Maveric_606
27.04.2007, 21:54
Problém nastává i po vložení Flashdisku, se kterým se předtím vůbec nepracovalo. V 98% soubory smazat nejdou. A je jedno, zda byly předtím použity, nebo ne. Při mazání celých složek sestav, se mi nestalo, aby došlo ke smazání celé složky...

Ľubomír Pápay
30.04.2007, 07:43

[QUOTE=Maveric_606]Problém nastává i po vložení Flashdisku, se kterým se předtím vůbec nepracovalo. V 98% soubory smazat nejdou. A je jedno, zda byly předtím použity, nebo ne. Při mazání celých složek sestav, se mi nestalo, aby došlo ke smazání celé složky...[/QUOTE]Hm, tak v takomto prípade by som to už vzdal. Aspoň ja.