Zobrazit plnou verzi příspěvku: Modifikace výkresů

Kmasek
29.07.2009, 08:31
Dobrý den,
zdravím všechny účastníky CADfóra a oceňuji tuto znalostní diskuzi jako velmi důležitou podporu uživatelů.

Nastává často situace, kdy vytváříme novou zakázku ato modifikací pouze několika dílů v jedné zpodsestav hlavní sestavy původní zakázky.
Modifikaci těchto několika dílů provedeme jednoduše změnou několika kót a vzniknou nové modely dílů, podsestavy i celé sestavy.
Avšak výsledkem pro výrobu musí být sada výkresů s novým značením lišícím se od té původní. Tzn. nový výkres hl. sestavy, podsestavy a zmeněnných výkresů.
Otázkou je jak jednoduše modifikovat původní výkresy na nové tak, aby se nemusely vytvářet úplně znovu a původní dokumentace zůstala zachovaná?
Děkuji

flesar
29.07.2009, 08:54
Předpokládám že nepoužíváte Vault. V tom případě zkuste Design Assistant. V něm otevřít nejvyšší sestavu, přepnou se do okna Správa. Označit všechny díly a nechat vyhledat výkresy. Potom díly i výkresy zkopírovat do jiné složky, popř. změnit názvy. Jednotlivé vztahy mezi sestavami, díly a výkresy zůstanou zachovány.

Vladimír Michl
29.07.2009, 08:54
Díky za ocenění - my děkujeme všem uživatelům této diskuze, kteří svými nákupy CAD produktů u firmy XANADU umožňují fungování této web služby.
 
Pro vytvoření varianty/kopie sestavy nebo její části, včetně zachování vzájemných vazeb, lze použít buď Vault (pokud jej používáte), nebo nástroj Design Assistant. Vytvoříte si kopie souborů a upravíte změny.

Kmasek
29.07.2009, 11:13
Nerad bych rozkopírovával stejné soubory, které už se někde vyskytují na více míst. Lehce modifikované zakázky se vyskytují často.
Moje představa vycházela z organizace výkresů jako doted v autocadu, kde každý výkres má své jedinečné číslo a vyskytuje se na serveru pouze jednou.
Dokáže aplikace Vault organizovat data tak, že jsou fyzicky v úložišti vždy jen jednou a přitom se zároveň mohou se vyskytovat v desítkách různých sestav?

horalek
29.07.2009, 11:30
Dobrý den,
 
Dessign Assitant a Autodesk Vault přesně o tomto jsou. Kopírujete jen ty modely a výkresy, které se mění, zbytek je společný pro obě či více nadřízených souborů - sestav a výkresů. Oba výše uvedené produkty pak umí vyhledávat, kde všude je daný model použit. Ve Vaultu je to ovšem podstatně rychlejší, protože se pracuje v SQL databázi.
Doporučuji vše podpořit dobře nastaveným projektem v Inventoru.  V rámci cest nastavených v projektu musí být dostupé všechny otevírané soubory (modely, sestavy, výkresy, ...). Zkuste využítvat pracovní složky skupiny a cesty knihovny.
 

horalek
29.07.2009, 12:08
Ještě upřesnění rozdílu mezi Dessing Assitant a Vaultem.
Dessign Assitant pracuje na úrovni souborů uložených na disku. Je nutné mít dobře nastavený projekt a pracovat mimo Inventor (DA vyvolávat z Průzkumníku ve Windows). Pozor, pokud začínáte a neznáte to na 100%, udělejte si zálohu všech dat. Je to úžasný nástroj na vazby mezi soubory ale pokud to neznáte, můžete si vazby narušit.
Vault je systém databázový, kopírování či přejmenovávání souborů probíhá opět mimo Inventor. Jeho podstatnou výhodou je jednoduchost a  rychlost - zobrazení vazeb souborů nahoru i dolů, pracujete pouze s modely, přidružené soubory (prezentace,výkresy) se kopírují automaticky apod. Musí se pouze dobře naimplementovat.

Kmasek
06.08.2009, 14:53
V design asistentu.
Při kopírování sestavy s názvem sestava1.iam a změně jejího názvu na sestava2.iam ve skutečnosti vznikne soubor sestava2..iam.
Nevíte proč se to děje?
Děkuji

Mrázek
06.08.2009, 15:11
A co byste očekával jiného?

Kmasek
06.08.2009, 15:14
Přibyla tam ještě jedna tečka za názvem

Mrázek
06.08.2009, 15:20
Aha - tak toho jsem si v předešlém příspěvku nevšimnul.
Nemělo by se tak dít. Občas DA používám pro tyto účely a chová se to korektně. Spíše bych se přikláněl k tomu, že jste tam tu tečku omylem přidal sám.

Radek001
06.08.2009, 15:43
[QUOTE=Kmasek]Přibyla tam ještě jedna tečka za názvem[/QUOTE]
 
NEUPSAL JSTE SE?? TEĎ JSEM TO ZKUSIL, VŠE OK.

Kmasek
07.08.2009, 10:13
Neupsal, prostě je doplněna automaticky tečka. A když to chci přejmenovat a tečku smažu, tak se tam zase objeví. Při víceúrovňové sestavě se tečka objevuje u nejnižší podsestavy..iam a u už vyšších ne.
Pro mne je to nepochopitelné.
Pak to musím otevřít a uložit pod jiným názvem(bez tečky) a pak při otevírání výkresu změnit na jiný název.

Kmasek
16.09.2009, 13:06
Funguje to uz dobre. Asi to byla zase jedna z haluzi od autodesku anebo kdyz se dela neco poprve, tak je vzdy problem.