Zobrazit plnou verzi příspěvku: Nefunguje Fusion Change Manager?

Martin Madaj
20.06.2011, 13:51
Dobrý den,

momentálně mám nainstalován studentský AIP 2012 s "Fusionem", nicméně při otevření součásti editované v aplikaci Fusion a uložené jako DWG se v Inventoru nenačte Fusion Change Manager.Součást se otevře jako výkres AutoCADu, tedy s modelem a rozvrženími. Rovněž při editaci tělesa přes příkaz Inventoru (Edit Solid) a následném návratu zpět do AIP nejsou ve stromu zachovány vytvořené nebo rozpoznané prvky (i když si nejsem jistý, jestli to má v tomto případě takto fungovat). Přitom v okně Add-In Manageru je Inventor Fusion Change Manager nastaven na automatické spuštění a aktuálně je načten. Ani v předchozích TP verzích Autodesk Inventor Fusion mi Change Manager nefungoval.Celkově se mi zdá Fusion dost "zdechlý", např. jenom výběry ploch i na relativně jednoduchých modelech mu někdy trvají dlouho a často padá (problém i předchozích TP verzí) - výkon PC je dle mého názoru dostatečný... Máte někdo podobné zkušenosti?Je známa např. nějaká možná nekompatibilita s Windows Vista (verze Business, 64 bit, SP2, záplatovaná, legální)? Za případné rady děkuji.

horalek
21.06.2011, 12:29
Při otevírání zvolte "Možnost" a následně vyberte "importovat".
Takovéto chování Fusionu se děje při problémech s grafikou. Prověřte zda máte certifikovanou grafiku a driver. Pokud je pomalý výběr, tak zda máte novější grafickou  kartu (optimáně Quadro nebo Fire-GL).
 
 
 

Martin Madaj
21.06.2011, 22:47
Ano, možnost Importovat jsem samozřejmě zkoušel (vyskočí okna pro import dat z DWG/DXF, resp. Fusion), nicméně model se v takovém případě načte do Inventoru stejně, jako bych importoval např. STEP nebo SAT - ve stromu je "Základní" těleso. Change Manager se ale stále neobjevuje.

Karta je GeForce 9600 GT s posledními ovladači. Možná jsem se nevyjádřil přesně, Fusion je líný celkově při provádění příkazů, i když jsou už plochy vybrány. Vizuálně jsem žádné problémy s grafickou kartou nepozoroval. Pokud můžu srovnávat s jinými CAx aplikacemi (viz můj popis v profilu) v různých verzích, tak všechny fungují a fungovaly po grafické stránce naprosto bezchybně.

Vladimír Michl
21.06.2011, 22:59


Bohužel herní karty typu GeForce nejsou pro 3D CADy příliš vhodné a pro Inventor nejsou certifikované. To mj. znamená, že nebudou optimálně využity jejich akcelerační funkce a program pak reaguje zpomaleně.  Pro Inventor i Inventor Fusion rozhodně stojí za to zvolit některou z aktuálního seznamu certifikovaných gr.karet - viz:http://www.cadforum.cz/cadforum/doporucene-kompatibilni-graficke-karty-autocad-inventor-revit-tip7865

roice
23.06.2011, 08:30

Nechci moc rejpat, ale Fusion je lenoch i 4 jádrových xenonech a Quadro FX 580 a aktuálními ovladači ;), já vím není to úplně top tech karta, ale zvládne toho dost a dost. To jen na okraj.
roice2011-06-23 08:47:59

Martin Madaj
24.06.2011, 11:22
Tak zatím moje poslední zkušenost je taková, že po aplikaci obou SP pro Fusion se (zdá se) docela výrazně zlepšila schopnost manipulovat s importovaným modelem, tzn. rozpoznávat, upravovat, odstraňovat a nově vytvářet nové části modelu. Nemám teď na mysli rychlost prováděných operací (ta je zatím pořád nic moc), ale že to vůbec jakžtakž jde. Často je potřeba např. při odstraňování prvků zkoušet různé pořadí odstranění. Ovšem s Fusion Change Managerem nepomohly ani Service Packy.