Zobrazit plnou verzi příspěvku: Neodkazované položky materiálů v rodinách

Koudys
03.05.2013, 10:52
Neznáte někdo postup, resp. fígl, jak v Revitu 2013 nebo 2014 v DEFINICI RODINY vymazat neodkazované položky materiálů (unreferenced assets), konkrétně položky vzhledu?V běžném projektu je lze vymazat pomocí příkazu "Správa/Vyčistit nepoužité". To ale v rodinách nefunguje. A tak jak jednou do rodiny načtete nějaký materiál, který má u sebe položku vzhledu a ten materiál pak vymažete, příslušná položka vzhledu v rodině se přesune do sekce "Neodkazované položka", nejde vymazat a bude jen "zašpiňovat" hlavní projekt. Nehledě na to, že jestliže položka materiálu se stejným jménem již existuje a liší se, názvy za sebe přibírají inkrementální číslo a zmatky začínají.Pročítal jsem ostatní fóra ve světě a na nic jsem nenarazil. Předem dík za jakoukoliv radu.

Peter Jirat
03.05.2013, 11:30
Nezkoušel jsem, ale nejde ten Asset přesunout do knihovny a pak ho smazat (co je v nějaké knihovně, by mělo jít smazat)?

Koudys
03.05.2013, 11:39
Přesunout ani vymazat bohužel nejde. Maximálně přiřadit k materiálu. Jak se ale materiál vymaže opět se položka přesune do neodkazovaných. Alespoň v obecných modelech. (je pravda, že v některých případech se i s materiálem vymazala i položka, ale nevím přesně kdy a proč.)

Koudys
21.05.2013, 16:49
Tak jsem asi přišel na postup, jak z definice rodiny vymazat neodkazované položky materiálů a tím rodinu pěkně pročistit:1. původní rodinu načíst do čistého projektu2. rodinu otevřít k editaci přímo z projektu (např. pravé tl. myši na rodině a příkaz Upravit)3. tím se v rodině vytvoří default materiály s default položkami vzhledu (Assets s vlastností Appearance Aspect)4. nyní vymazat nepoužívané default materiály - spolu s nimi se mi vymazaly i default položky(na tento bod lze s výhodou použít free doplněk k revitu na hromadné mazání vybraných materiálů:"Material Batch Deletion"  od Yeahso Software Co., který funguje jak v projektu tak v rodiněhttps://www.revitapp.com/products/materialbatchdeletion)5. uložit rodinu(6. při jejím dalším otevření k editaci zjistíte, že již žádné neodkazované položky materiálu neobsahuje)Toť vše, doufám, že to bude fungovat i ostatním. (vyzkoušeno na verzi Revit 2013)