Zobrazit plnou verzi příspěvku: Oprava DWG

Milan
13.04.2005, 17:25
Mam z druhej ruky vykres, ktory sa sprava zvlastne - napr. pri praci s nim neide prestavit nastavenia uchopovania - vyhlasi chybu: UNABLE TO SET SYST VARIABLE... Ja robim v 2000i, neviem ci vykres nepochadza z nejakeho LT Acadu.
Otazka je, ze ci mozem stratit nejake informacie z vykresu (je velky) ak vykres opravujem tym sposobom, ze ho cely dam do clipboardu a nalepim do cisteho vykresu - potom uz s tym novym vykresom totiz nevznikaju problemy.
Alebo je nejaka vhodnejsia cesta opravy? (Recover totiz na ten problem nepomohol).
Vdaka, Milan

Vladimír Michl
13.04.2005, 17:46
Výkresy z AutoCAD LT jsou 100% kompatibilní s AutoCADem. Tento výkres však asi pochází z Microstation - ten sice umí exportovat výkresy do souborů s příponou .DWG, avšak nepodporuje oficiální formát Autodesk DWG.
Viz http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=1061

Mantlík
13.04.2005, 17:58
V podobných případech nám byl doporučován WBLOCK (PIŠBLOK). Záleží na tom, jestli máte nějaká rozvržení, která chcete zachovat, anebo  je vše jen v modelu.
Pokud jde o clipboard, doporučoval bych používat výhradně "Kopírovat s referenčním bodem". Je při něm možnost zachovat souřadnicový systém a je přesný na rozdíl od pouhého "kopírovat"   (bylo tu už dříve diskutováno).
Pokud jde o odkaz na SNAPUNIT, dovolím si otázkou otevřít nové téma

Miroslav Harant
14.04.2005, 09:40
Exportujte, vkládejte do čistého s rozložením, čistěte nepotřebné a prázdné entity, ale NIKDY nepoužívejte přenos přes schránku, ta generuje otisk výkresu.

Mantlík
14.04.2005, 10:05
Dovolil bych si mírně oponovat
Nevím přesně, co myslíte tím otiskem výkresu. Ale "kopírovat s referenčním bodem" se ukázalo jako naprosto spolehlivé, přesné a plnohodnotné kopírování entit (včetně souřadnic - a to vím, o čem mluvím, protože se většinou pohybuji v prostředí souřadnic JTSK, kde je všechno hned vidět). Takže to NIKDY by se mělo týkat "obyčejného kopírování přes schránku
Ale samozřejmě na rozdíl od WBLOKu  nedokáže přenést rozvržení
PS. Jsou to zkušenosti s A2000i - doufám, že se to v A2005 a výše nepokazilo..

Miroslav Harant
14.04.2005, 10:50
Cad při kopírování přes schránku používá divný přenos, zkuste si něco zkopírovat (entity výkresu, obrázek,text ) do schránky a pak se na to podívejte prohlížečem schránky, pak roztahujte a stahujte to okno schránky, vám se to líbí?
No, abych řekl pravdu, nepoužívám kopírování přes schránku z důvodu zkreslování informací, týká se to Cadu, různých formátů obrázků i mediálních aplikací. Proto si přes schránku dovolím kopírovat jenom texty a datové soubory.

Machacek
14.04.2005, 11:15
kopírování přes schránku používám, ale s referenčním bodem, a zatím jsem s tím neměl nikdy žádny problém.
Když se nepoužije referenční bod, tak tam už to dělá neplechu.

Milan
14.04.2005, 11:30
WBlock mi sice exportoval vykres, ale zachoval aj jeho chybne spravanie, ktore som popisal povodne (nemoznost prestavit uchopovacie body atd).
Chcel by som si ujasnit zdoraznovanie kopirovania s referencnym bodom - ja som pri prilepeni do cisteho vykresu pouzil Paste to original coordinates - dufam, ze to je identicke s kopirovanim pomocou referencneho bodu.
Vdaka za odpovede,
Milan

Machacek
14.04.2005, 12:26
vyberu entity, ktere chci zkopirovat, pres prave tlacitko dam kopirovat s referencnim bodem (vetsinou zadam 0,0 nebo vyberu nejaky koncovy bod)
pak kopirovane veci vlozim pres prave tlacitko a zadam bud 0,0 nebo nejaky bod pres uchopove funkce

Rostislav Říha
14.04.2005, 12:33
[QUOTE=Milan]WBlock mi sice exportoval vykres, ale zachoval aj jeho chybne spravanie, [/QUOTE]
jasne, udelal jste to obracene - pokud se vykres chova blbe, tak ho naopak zkuste vlozit do vykresu, co se chova spravne
[QUOTE=Milan] Chcel by som si ujasnit zdoraznovanie kopirovania s referencnym bodom - ja som pri prilepeni do cisteho vykresu pouzil Paste to original coordinates - dufam, ze to je identicke s kopirovanim pomocou referencneho bodu.[/QUOTE]
AFAIK není - jde o to, který zvolíte příkaz COPY, ne který zvolíte PASTE - je rozdíl mezi copyclip a copybase - copybase je "v pořádku", copyclip mrší přesnost - to, jakým způsobem pak entity napastujete, je uz jedno.

vacuum
18.04.2005, 10:39
Různě zpotvořeným výkresům taky někdy pomůže uložení jako *.dxf. Po otevření *.dxf se obnoví struktura  výkresu, který lze opět uložit jako *.dwg s pravou strukturou Autocadu. (Ale původní soubor si radši zazálohujte.....)