Zobrazit plnou verzi příspěvku: Paramentr z obsahového centra

pkupec
25.05.2021, 13:43
Dobrý den,snažím se vytvořit vlastní sadu drážek profilů pro generátor rámových konstrukcí a je jedna věc se kterou si nevím rady.V editoru obsahového centra jsem nakopíroval rodinu profilu (UPE) a přidal jsem do tabulky rodiny nový sloupec s hodnotama výšky drážky. Tuto hodnotu ale nedokážu použít v náčrtu tvaru drážky. Do parametrů modelu profilu se jako uživatelské promítají potřebné rozměry profilu z tabulky rodiny, ale můj nově přidaný sloupec ne. Jak ho z tabulky rodiny dostanu do uživatelských parametrů, abych ho mohl použít?Díky

Kubeczka
25.05.2021, 14:47
Musíte tento sloupec v tabulce rodiny namapovat (prolinkovat) s uživatelskou vlastností, kterou si pojmenujete podle svého:1. pravým tlačítkem na záhlaví sloupce2. Mapovat na vlastnost programu Inventor - rozbalit - někde dole vybrat Uživatelské3. V Edit boxu níže pak napsat název svoji uživatelské vlastnosti4. Pak už jen Ok a PoužítPo vložení do sestavy pak zkontrolovat iVlastnosti

Kubeczka
25.05.2021, 14:48
Oprava:ad 1.  vybrat Vlastnosti sloupce(omlouvám se)

pkupec
26.05.2021, 07:10
Provedl jsem a mám teď požadovanou hodnotu v uživatelských iVlastnostech. Pořád tu hodnotu ale nedokážu použít jako kótu v náčrtu, protože ji nemám v parametrech, které můžu použít jako hodnotu kóty v náčrtu.

rys-kt4
26.05.2021, 07:52
Drobná zkušenost, podrobný návod již bohužel neuvedu.1- Vytvoříte před publikováním do OC iSoučást s funkční parametrickou tabulkou ?2- Mnohokrát se mi vyplatilo podobnou součást z OC uložit jako model a ten následně rozumně a uvážlivě upravit a pak dopsat/přepsat potřebné řádky parametrů a během publikování do OC dobře namapovat.Zde je totiž výhoda, že původní model má správné a správně namapované parametry a vidíte jak byl vytvořený.Tabulku parametrů ale dobře zvládnete upravovat následně i v OC. Zrovna u válcovaných profilů to nemůže být větší problém. U mne se toto velmi dobře dařilo u doplňování knihovny o potrubní prvky. Z ocelového T-čka z OC jsem klidně vyrobil PVC-U T-čko i s obrubami a osazením oproti ocelovému, a do OC vrátil jako nový PVC-U  prvek....apod.Vytvořit iSoučást "z gruntu" tak, aby šla dobře publikovat do OC není zrovna jednoduché, snazší je proto upravit již hotové prvky.

Cheff
01.06.2021, 19:50
Nejspíš chyba při zakládání sloupce - pokud si dobře vybavuji: pro parametry, které půjdou do "kóty" je nutný parametr "real" a ne "String". Kolega "Kuzbeczka" radí postup na iVlastnosti. Kdežto vy potřebujete mapovat přímo parametr do kóty. Tady je opravdu lepší pomoci si "iSoučástí" a do té si nechat publikovat sloupec "pro kótu" - aby se rovnou vytvořil sloupec jak má. Samozřejmě lze domapovat i na stávajících rodinách, ale toto mapování se provádí ve "vlastnostech rodiny" - záložka mapování parametrů. A tam se přiřadí patřičná hodnota ke kótě. - Pozor doporučuji ZÁLOHU KNIHOVNY, před podobnými úpravami. - Zažil jsem fatální kolaps rodiny OC, kdy mi daná rodina rovnou začala shazovat celý inventor. Tedy nešlo s ní udělat vůbec nic - ani smazat! Řešením bylo vytvoření nové knihovny postupným kopírováním již hotového /protože jsem zálohu neměl/, přece jsem frajer dělal jen jednoduchou úpravu

rys-kt4
02.06.2021, 08:55

Tak záloha knihoven (uživatelských ale i originálních) je předpokladem, to snad ani není potřeba připomínat. Navíc inventor má adresář, ve kterém jsou všechny soubory knihoven (adsklib, nebo tak nějak) přímo uložené a není problém mít jejich klidně denní zálohu.Knihovny "originální" jsou navíc jen ke čtení, nebo by alespoň být měly, a na ty se rozhodně nesahá!Pro vlastní tvorbu je možné vytvořit libovolný počet uživatelských knihoven s názvy podle vlastních tříd či oborů a s těmi se pak pracuje a do nich lze zkopírovat a upravovat i cokoliv originálního.No a když už se něco "po...", tak o nic nejde, nahraji zpět předchozí stav uživatelské knihovny, maximálně o ni přijdu (tu uživatelskou, ne originální).Rozhodně ale nemůže dojít ke kolapsu originálních knihoven, natož celého Inventoru. To si snad nelze ani představit.

issin
04.06.2021, 16:04
Ještě je možné součást "otevřít z obsahového centra" jako "běžnou"Provést úpravy které potřebujete. U těchto úprav si pojmenujete kótydle vlastního uvážení, , hotovou součást uložíte.V editoru OC si najdete "rodinu" součásti, kliknete na ni pravým tlačítkem myši a z menu vyberete "nahradit šablonu". Nakonec si přidáte a namapujete potřebné sloupce, vyplníte hodnoty pro všechny varianty a mělo by to chodit.

Cheff
18.06.2021, 15:22
Jen s odstupem upřesním. Zmiňovaný kolaps knihovny byl samozřejmě myšlen knihovny uživatelské. Jenže vzhledem k tomu, že se používaly díly téměř výhradně upravené díly (potrubní nadstavba), tak obnova takové knihovny nebyla úplně hned (když není záloha ;-)Upřímně originální obsahové centrum je sice hezké, ale stejně pro výkresovou dokumentaci většinou nepoužitelné. Takže nezbývá než si knihovnu(y) upravit... Tedy vše co ve firmě používáme z OC prošlo významnou modifikací a originály jsou jen tak mimo... (většinou fungují pouze jako "zdroj" pro modifikace). Což potom skončí u toho, že člověk stejně používá jen "uživatelskou knihovnu" a originál knihovny ani nenačítá. (Jsou opravdu jen pro čtení) A o nemožnosti pádu inventoru: dnes již je to pasé, ale jedna rodina to fakt uměla - shodit celý inventor (AIP 2010). Ale už Vám přesně nepovím co se tam dělalo. Jen si tam pamatuji toho "pohrobka", se kterým nešlo nic. (Ztráta dat žádná, jen ztráta času). Ale pravda jednalo se o velkou výjimku.