Zobrazit plnou verzi příspěvku: použití - pack and go

Dvoris
16.12.2010, 11:34
když potřebuji  pokračovat v práci na jiném počítači ( např. doma nebo u zákazníka ) použiji pro přenos dat funkci pack and go, čím  " zabalím " všechny potřebné soubory či složky pro práci. Takto " zabalená"  data nakopíruji na počitač doma, budu pracovat tj. upravím, změním soubory. Jaký je postup, když potřebuji takhle změněná data přenést zpět na počítač v práci.Děkuji za radu.    

Vladimír Michl
16.12.2010, 11:36
Nevím jestli rozumím, ale třeba - zase Pack and Go?

Cheff
16.12.2010, 11:59

Možná mě budete kamenovat, ale jde o to co všechno potřebujete přenést.  Osobně pack and go moc nepoužíváme (většinou nebývá úplně nutně zapotřebí), protože pokud se jedná "jen" o přenesení práce (tedy sestav, součástí, nebo výkresů) většinou se styly nemění a postačuje důsledná kopie těchto souborů (ipt, iam, idw/dwg - zde je nutná kontrola a zvýšená opatrnost, pokud se výkresy nějak blíže odkazují na vlastnosti v jednotlivých souborech!). Tedy mělo by stačit zas opětovné rozbalení souborů do pracovní složky na PC kde pracujete. Pokud by se vytvářely i díly z OC, tak ty nakopírovat (rozbalit) do složky OC na dané stanici (předpokládám, že OC je stejné na obou stanicích). Případně kopii včetně projektového souboru (v případě použitých ocelových konstrukcí).
Ha pan Michl byl rychlejší ;-)Cheff2010-12-16 12:04:51

Dvoris
16.12.2010, 13:06
Díky za radu. Šlo o to, že jsem udělal příhradovou OK pomocí generátoru OK. Zkopíroval jsem vrcholou složku ( adresář )  včetně všech podsložek a po ukočení kopírování mi vyskočilo chybové hlášení, že kopírování neproběhlo kompletně. Když jsem se pokusil otevřít celkovu sestavu, objevilo se hlášení, že nelze nalézt určité prvky konstrukce, protože se už nenalézaji v daném adresáři. V podstatě mi chyběly vygenerované profily. Obdobný výsledek jsem dostal, když jsem použil " pack and go " . Když zkontroluji původní adresáře, vše tam je, vše funguje tak jak má a sestava se otevírá bez problémů.Když to zkopíruji a  zkontroluji zkopírovaná data  nebo použiji "pack and go " je tam chyba a celá složka s vygenerovanými prvky tam prostě není. Tak jsem si myslel, že dělám někde chybu při přenosu dat.     

Cheff
16.12.2010, 14:08
No zkuste se třeba zaměřit na názvy adresářů (souborů). Tam odtut by mohla pramenit chyba (např. taková azbuka do názvů souboru není dobrý nápad...) Případně bych v takovém případě zkusil udělat kopii pomocí Design asistenta. Základem je zkopírovat vše  - to by NEMĚLO dělat žádné probémy! Pokud ano je třeba nejdřív ošetřit toto...Mimochodem právě s ocelovkami je vhodné kopírovat i projektový soubor (svého času mi jinak Inv 10 zcela pravidelně likvidoval propojení mezi základní součástí a kostrou...)

Rumisch
17.12.2010, 08:18
Pack and Go robte vzdy do noveho adresara. Pri praci doma si poznacte diely, ktore ste prerabali. Tymito dielmi nasledne prepisete diely v praci.