Zobrazit plnou verzi příspěvku: Používání isestav v knihovně

Kubíček
11.12.2019, 10:03

Zdravím.    Aktivní kolega prosazuje důsledné využívání podnikové knihovny, která by se dala použít následně i pro načtení do voltu.     V případě používání isestav dochází ovšem k problémům souvisejícím s jejich funkcí. Zřejmě se nedaří pro danou isestavu vybrat z odpovídající tabulky příslušná data k vytvoření požadované sestavy, kterou by bylo možno dále načíst do sestavy ve které právě pracujeme a dochází k následným problémům.  Na podobném principu jako pracují isestavy může zřejmě fungovat i výběr ocelových profilů nebo šroubů, které se ukládají do obsahového centra.    Existuje nějaký způsob, jak používat uživatelsky vytvořené isestavy, aby je bylo možné uložit na jednom místě a následně je nahrát i do voltu?

issin
11.12.2019, 15:05
Podnikovou knihovnou myslíte uživatelskou knihovnu - tj. složku někde na disku nebo serveru?A nebo tím myslíte uživatelskou knihovnu v Obsahovém centru?

Navara
11.12.2019, 15:53
Celý koncept iSestav je podle mě neslučitelný s Vaultem.Pokud používáte Vault, nebo o něm vážně uvažujete, pak doporučuji opustit iSestavy a najít jiný způsob tvorby konfigurovatelných sestav.A pokud o Vaultu neuvažujete, stejně platí doporučení číslo jedna.

issin
11.12.2019, 17:10
V čem vidíte problém? Taktéž zvažuji zda je možné pracovat s iSoučástmi a iSastavami pomocí Vault. Zatím jsem takový projekt neřešil a tak mne zajímají podrobnosti.

Elfenbein
12.12.2019, 09:23
Dobrý den. Od našich techniků vaultařů mám informaci, že iSestavy a iSoučásti rozhodně nepoužívat u Vaultu Professional. U Vaultu Basic to tak striktní není. Je ale potřeba do sestav vkládat vygenerované soubory varianty iSoučásti a iSestavy. Nevkládat původní soubor s tabulkou u kterého zvolíte variantu.

Elfenbein
12.12.2019, 09:24
Testoval jsem to u sebe ve Vaultu Basic a nenarazil jsem na problém.

issin
12.12.2019, 21:59
Opakovaně zde zaznívá doporučení, že by se neměly používat iSoučásti a iSestavy s Vaultem.Čím je to dáno?Co je důvodem takového doporučení?Osobně pokládám iSoučásti za značně silný nástroj. A již několikrát jsem s nimi úspěšně experimentoval jako s běžnými součástmi. Např. Ohýbačka trubek pro průměry od 6 do 18 mm a poloměry cca od 2,5 násobku až po 5 násobek průměru, cca 25 variant. Segment přes který se trubka ohýbá je iSoučást a funguje to dle očekávání. Model je zařazen ve Vaultu rovněž bez problému. Ale jde o iSoučást použitou v jednom modelu jako běžná součást. Chápu, že jako součást uživatelské knihovny by se teoreticky mohla chovat mírně jinak. Proto bych (asi ne jen já) uvítal více informací o této problematice.

Kubíček
18.12.2019, 10:04
   Při kreslení v Inventoru, s výhodou používám isoučásti a isestavy např. při kreslení kabelových lávek. Mám zpracovaný katalog Bezplast, kdy mohu otevřít kabelovou lávku jako isestavu, která se odvolává na v ní obsažené příslušné isoučásti. V otevřené isestavě např. kabelové lávky, je možno otevřít v ni obsaženou tabulku, ze které je možné vybrat již dříve použitou kabelovou lávku v závislosti na její šířce a délce. Podobně je to i s ostatními i sestavami a isoučástmi. Vytváření nových sestav (součástí) se provádí po otevření tabulek obsažených v isestavách (isoučástech), kdy se v tabulce přidá nová položka, ve které se změní příslušné prametry nebo načtou použité isestavy nebo isoučásti.  Následným uložením aktuálního souboru se automaticky vytvoří podadresář, do kterého se uloží daná ukládaná položka jako sestava iam nebo součást ipt.    Při vkládání isestavy (isoučásti) do pracovní sestavy se po načtení při vkládání otevře tabulka, ve které si zvolíte patřičnou sestavu nebo součást, která se má vložit do výkresu. Pokud ještě není nakreslena, potom v některých případech stačí změnit parametry v tabulce v dané isestavě nebo isoučásti a nemusí se vše znova kreslit znova.   Kolega jako důsledný normalizátor a typizátor je zastánce, že by všechno co se ve firmě vytvoří, mělo být ve voltu. Jak jsme doposud zjistili, tak volt neumožňuje právě vkládání přes zmíněnou tabulku.   Konec konců třeba i spojovací materiál je také řešen pomocí tabulek a myslil jsem, zda někdo nemá zkušenosti s něčím podobným.   Nechce se mi skončit s používáním isestav a isoučástí jen proto, že volt blokuje jejich načítání.