Zobrazit plnou verzi příspěvku: Pravidla akcí - Vault 2017 Pro

Artesis
05.06.2017, 09:53

Dobrý den,    měl bych dotaz týkající se nastavení sady pravidel pro pravidla akcí při kopírování návrhu.Krom výchozí sady jsem vytvořil novou sadu, která je obohacená o dvě nové funkce (obnoví se datum vytvoření a doplní Autor - ten kdo návrh kopíruje resp. kdo je přihlášen do Vaultu)Chtěl bych, aby tato sada byla globální pro všechny uživatele, stejně jako "výchozí sada". Lze sadu nějak přidat na Server, tak aby ji mohli používat všichni nebo musím obejít všechny počítače a nastavovat to pojednom? Stejně tak kde nastavím aby byla pro všechny jako výchozí a nestalo, se že se vybere jako výchozí ta defaultní "výchozí sada pravidel". Snad je můj dotaz pochopitelný :-) Díky za rady.

Vit Bambuch
05.06.2017, 11:59
Dobrý den,sady pravidel jsou spravovány lokálně na každém stroji. Pro distribuci pravidel je tedy nezbytné jej na jednom stroji vytvořit - pravidlo se uloží do složky %APPDATA%\Autodesk\Autodesk Copy Design 2017\CopyDesignRuleSets\ jako XML soubor (případně 2018´- dle použité verze)Následně je nutné toto pravidlo všem uživatelům distribuovat do stejné složky na jejich strojích (např. jednoduchým skriptem, nástroji pro vzdálenou správu PC atp.) - je vhodné aby uživatelé měli v okamžiku dodání XML souboru vypnutého klienta Vaultu - při dalším spuštění funkce Copy Design bude již pravidlo k dispozici.Připomínám že tvorbu nových pravidel má k dispozici pouze uživatel s rolí Administrátora Vaultu.S přáním hezkého dneVít Bambuch, technický konzultantCAD Studio a.s.

Artesis
05.06.2017, 15:02
Děkuji moc za informaci.. Ja osobně mám profily dva, jeden doménový bez práv a jeden místní s administrátorskými právy.Zajímavé je, že pod adminem jsem si novou sadu vytvořil a pokud se přihlásim jako uživatel mám ji k výběru, pokud vytvořím sadu pod uživatelem tak se sice vytvoří v dané cestě (%APPDATA%\Autodesk\Autodesk Copy Design 2017\CopyDesignRuleSets) ale funguje jen jednorázově a napodruhé ji už ve Vaultu nevidím (v umístění ano). Stačilo by tedy na jednotlivých stanicích vytvořit u každého sadu pod adminem (tzn. pod mým administrátorským profilem) a pod uživatelem ji pak už každý vidět bude?

Artesis
06.06.2017, 07:51

Tak jsem to vyzkoušel u kolegy a pokud vytvořím sadu pod adminem, tak to poté při přihlášení na uživatele normálně vidí a funguje to. Jediné co mi vadí je, že nevím jestli je resp. zůstane tahle nová sada jako výchozí vybraná pro kopírování návrhu nebo se to i samo může časem (nebo po restartu, updatu Vaultu) přepnout zase na defaultní sadu. Jde někde upravit v configu aby se vybírala nová sada jako výchozí?

Vit Bambuch
07.06.2017, 10:21
Nevím o tom že by šlo někde upravit toto konfiguračně, nicméně je -li pravidlo jednou zvoleno, zůstává vybráno a aktivní až do okamžiku, kdy jej uživatel vypne nebo změní výběr. Samozřejmě nelze v ojedinělých případech vyloučit ztrátu tohoto nastavení, ale to platí i pro situaci, kdy (např. omylem-zásahem uživatele) dojde k vypnutí defaultního pravidla - na to stačí, aby uživatel kliknul na tlačítko pravidel a vypnul ho.