Zobrazit plnou verzi příspěvku: Přejmenování dílů sestavy.

EDDY
11.11.2009, 11:06
Dobrý den. Potřeboval bych poradit jak dostat zpět díl v sestavě který jsem přejmenoval a přemístil o složku hlouběji. Když ve stromě sestavy kliknu pravým tlačítkem myšky a chci nahradit součást která v sestavě není aktivní tak mě to k ní nepustí. Ikdyž dám v hl. nabídce Umísti komponentu tak mi to pořád vyhazuje chybu : Vybraná sestava obsahuje jednu nebo více neurčených podsestav. Z důvodů možných cyklických závislostí požadovaná operace není podporována. Jsem z toho trochu zmatený. Můžete mi prosím někdo poradit. V Inventoru začínám tak mě pořád něco překvapuje . Předem děkuju.

horalek
11.11.2009, 16:34
Přejmenovávat díly mimo Inventor (např. v průzkumníku) není ta správná cesta. Jednotlivé soubory )modely, sestavy, výkresy, ..) jsou vzájemě provázány a pokud sestava nemůže najít díl, pak s ním nemůžete pracovat.
Některé postupy jak přejmenovávat díly umístěné v sestavě:
1. Uložit díl pod požadovaným jménem, v sestavě nahradit
2. Použít Dessign Assitant, je to nástroj Inventoru a spouští se např. z průzkumníku Windows (pozor, zde je důležité vědět postup)
3. Používat správu dat - Autodesk Vault
 
Pokud se již stalo to, co píšte, pak při otevírání sestavy stačí najít díl a vybrat ho, Inventor ho pak normálně použije.
Pokud je ale ručně přejmenovaný v průzkumníku, došlo k porušení vazby mezi číslem součásti a názvem souboru. Překontrolujte si tedy ještě číslo součásti.