Zobrazit plnou verzi příspěvku: Přenos parametrů

dusek
20.12.2011, 13:17
Dobrý den,mám vytvořený skeleton Komory, v tomto modelu je mnoho parametrů, které řídí rozměry pozdější sestavy. Vedle toho mám skeleton Výměníku, do kterého bych potřeboval dostat parametry ze skeletonu Komory. Mohl bych skeleton Komory připojit přes parametry, ale pak mi vznikne vzájemná vazba a to já nechci. Potřebuji aby Výměník a Komora byli na navzájem nezávislé, ale abych mohl použít parametry z Komory. Problém téměř neřešitelný.Stačilo by mi, kdyby šlo vyexportovat parametry Komory (ideální by bylo vybrané parametry) do nějakého souboru, který bych nahrál do Výměníku.Taky by bylo řešení nahrát (Připojit) skeleton Komory a při vytváření kopie Výměníku zaměnit reference, ale to nevím jak. To by šlo nejspíš nějak přeprogramovat, ale to je vyšší dívčí ...Nevá někdo tip?DíkyV.D.


Lubomír Polesný
21.12.2011, 08:38
Dobrý den,
 
parametry je možné exportovat  a importovat.
Karta Správa, panel Parametry, rozbalovací šipka Exportovat do souboru XML, případně Importovat ze souboru XML.
 
Nestačilo by toto?Lubomír Polesný2011-12-21 08:39:56

Cheff
21.12.2011, 09:05
Případně to celé řídit excelovským souborem...

Propojení jste nejspíš myslel asi přes odvozenou součást a připojené pouze parametry?

Tam by nejspíš šly přehodit reference. Sice "hrubou" silou, ale mohlo by to fungovat.
Tedy udělat napojení pomocí odvozené součásti (vložit odvozenou součást a načíst patřičné parametry komory, nikoli objem). Uložit, zavřít. Pak mu na chvíli přejmenovat zdrojový soubor (komoru), ze které ho si uděláte onu nezávislou kopii. Poté otevřít výměník, který by se měl ptát na zdrojový (dočasně přejmenovaný) soubor. A při té příležitosti mu "podstrčit" novou kopii komory...

Toto by mohlo mít háček pokud by se jednalo o řídící členy "frame generátoru" - ten je na podobné věci velmi náchylný a rád ztrácí návaznost mezi kostrou a profily...Cheff2011-12-21 09:11:04

dusek
21.12.2011, 09:29
p. Polesný: Ano, přesně toto jsem myslel, bohužel já na kartě Správa -> Parametry žádnou rozbalovací šipku nevidím ... a to mám INV 2012 ... :-/Cheff: excelem to řídít nejde, resp. nechci. Mám vytvořený skeleton Komory, z kterého vycházejí nějaké rozměry pro Výměník. Potřebuju ty rozměry přebírat, ale nechci to mít na sebe navazbené. Pokusil jsem to udělat podobně jak jste popsal. Jen s tím rozdílem, že jsem rušil spojení s výchozím souborem. To co popisujete by mohlo fungovat. Jen zkusím nejdřív přejmenovat skeleton Komory (takový mezistupeň) a ten následně natáhnout na skeleton Výměníku. A příště až budu potřebovat změnit reference, tak jenom přeuložím ten přejmenovaný skeleton Komory - mezistupěň. Jen se obávám, aby se po změně nepřeházeli reference souboru. Když jsem připojený soubor odpojoval, tak mi to dělalo trošku neplechu.


Cheff
21.12.2011, 11:33
Ano jen pokud se na to trochu zaměřím, tak musí stačit "potlačit" vazbu - pak je to v pohodě a aktualizuje se to jen při opětovném zapnutí "potlačení". Pokud použijete "přerušit spojení se základní komponentou" tak je to definitivní zrušení vazby, takže se už znovu nehne.
U potlačené vazby sice vidíte blesk, ale samo se to neaktualizuje, takže "potlačení spojení" by mělo stačit...
Jinak samo by si to vazby přeházet nemělo ;-)

Impotr souboru:
Karta Správa-> záložka vložit (modrá šipka na import souboru)
export dat: záložka "Autor" tam je taky modrá šipka na Export parametrů... (v tabulce parametrů by měly být připravené pro export - "zafajfkované")

dusek
21.12.2011, 12:44
Je to všechno hezký, ale narazil jsem na problém. Když vypnu vazbu, tak skeleton Výměníku je na Komoře nezávislej.Ale, i když vypnu vazbu u Výměníku, tak u skeletonu Komory vazba zůstane. Po zařazení do Vaultu mi u skeletonu Komory odkazuje právě na skeleton Výměníku, a to je špatně. jak tuto vazbu vypnout?

Cheff
21.12.2011, 13:21
Tak bohužel to neporadím - Vault nevedem, takže nemohu soudit. Vault jsme zkoušeli, ale měli jsme s ním mnoho starostí (včetně asi největšího problému mezi židlí a klávesnicí...). Od té doby se spousta věcí změnila, ale právě tyto vazby nám dělaly velké problémy, a čas nových testů se odkládá...

Jen mě napadla myšlenka - nešlo by se odkázat na kopii zdrojového souboru, se kterou by se jinak nic nedělo (sloužila by pouze jako "přenos dat"? Ale to by zas propojení asi ztrácelo smysl...

dusek
21.12.2011, 13:38
Jasny, vytvorim kopii nahrady zalohy, kterou ulozim jako nahradu zalohy kopiea nakonec to pripojim k zaloze kopie nahrady. :-Dne, chápu jak to myslíte. :-) Tady ani tak nejde o to, že ta vazba je ve Vaultu, jako spíš, že si ten model zachovává vazbu v sobě, to co je ve vaultu je až druhořadý efekt.Já si už práci bez Vaultu nedokážu představit, je to takový dobrý sluha, ale zlý pán, ale rozhodně si myslím, že to je pomůcka. :-)

Lubomír Polesný
21.12.2011, 17:33
Dobrý den,
 
jedná se o toto:
 

dusek
22.12.2011, 07:49
Dobrý den,přísahám, že jsem to tam neměl. Vážně! :-) Pokud vypnete v kartě Nástroje v příkazu Doplňky aplikaci iLogic, tak se skutečně šipka neukazuje. Po zapnutí iLogic se šipka objeví. Nevím jestli to tak má být, ale myslím, že importovat a exportovat parametry by mělo jít i bez iLogicu, takže si myslím, že programátoři v USA někde udělali chybu. :-)


Jan Videcký
22.12.2011, 09:09
Dobrý den,Nejde o chybu, export a import je svázán s iLogic. To že tam není šipka znamená, že export/import není aktivní, protože není aktivní doplněk. Je to jako semafor, sviti - li šipka můžete exportovat :)