Zobrazit plnou verzi příspěvku: Přenos vlastností výkresu do modelu

Lubomír Baďura
13.01.2005, 08:21
Dobrý den,
prosím o radu s následujícím problémem:
Potřeboval bych přenést některé hodnoty z vlastností výkresu do vlastností modelu, z kterého byl výkres vytvořen. Má někdo jednoduchý návod jak to zařídit? Nejspíš nejaké makro?
Díky za pomoc.

Jan Liska
13.01.2005, 09:30
Dobrý den,
pro přenos iProperties mezi soubory můžete použít pomůcku DesignAssistant. V nabídce Nástroje (Tools) je položka Kopírovat vlastnosti (Copy Properties). V zobrazeném dialogu vyberte vlastnosti a soubory, do kterých se mají přenést.
S pozdravem
 

Lubomír Baďura
13.01.2005, 10:06
Omlouvám se, formuloval jsem špatně otázku.
Jde mi o to, aby se vlastnosti do modelu přenášely samy vždy, když je ve výkresu zadám nebo změním.
Baďura

Jan Liska
13.01.2005, 13:08
Dobrý den,
v tom případě bude třeba použít makra. Konkrétní technické řešení záleží na vašich požadavcích (které hodnoty přenášet, do kterých souborů atd.)
S pozdravem
 

Otasek
13.01.2005, 13:25
Není jednodužší, aby všechny vlastnosti byly jen v modelu? a pokud je chcete zobrazit ve výkresu použít vhodný parametr - každá duplikace údajů může způsobit značné zmatky...

Lubomír Baďura
13.01.2005, 13:46
O přenos výkresových vlastností se pokouším právě pro to, že chci mít všechny vlastnosti soustředěné u modelu. Ale hodnoty některých vlastností vznikají z různých důvodů až ve výkresu.
Konkrétně bych potřeboval přenést údaj z výkresové vlastnosti "číslo součásti" (na kartě projekt) do stejnojmenné vlastnosti příslušného modelu (ze kterého byl vytvořen základní pohled výkresu).
Ve vytváření maker jsem začátečník, proto prosím o rady (případně o odkaz na nejaká podobná makra, kterými bych se mohl inspirovat při vytváření vlastního).
Děkuji.

Otasek
13.01.2005, 14:07
Načítání vlastností z výkresů a souborů jsem ještě nerozchodil, něco jsem pokusoval - nějak se to nepovedlo. Protože nemám nějaký závažný důvodo tyto parametry měnit, tak jsem toho zanechal.
Číslování souborů závisí na vašem systému, já mám svůj celkem odladěný, občas nastávají problémy s adaptací na nějaký jiný - no nějak se to vždycky vyřešilo.
V nástinu: každý díl má svoje číslo (=číslo součásti)a to je shodné s názvem souboru. -> výkres má čislo souboru. Označení, které je pro nějakou skupinu stejné, zadávám jako samostatný parametr. Přiřazení do (pod)sestav jako další parametr -> K identifikaci mě slouží jedno jedinečné číslo, po montážní zařazení druhé číslo. Všechny údaje zadávám v modelu(sestavě). Do razítka zadávám jen měřítko, protože rozpiska pracuje jen s modely!!. Pokud chci číslování nějak přeskládát - dokud nemám udělané výkresy, použiji desing asistant a tam názvy souborů(čísla součástí) předělám. Až je vše OK, začnu dělat výkresy...
Jestli můžu radit, tak si zvolte nějaký systém údajů, které potřebujete a odlaďte si způsob jejich zadávání. Stačí pokusně několik součástí....
Každému vyhovuje něco jiného tak to své vnucovat nehodlám. Já jen spojil možnosti AI s kolegovými 14lety soukromé praxe a jsme spokojeni... dapší popis je nad rámec tohoto problému (viz. moje www)Otasek38365.5971643519

Pavel Žáček
14.01.2005, 07:42
Co se týče vlastností, které vznikají až při tvorbě výkresu (např.
číslo výkresu, číslo sestavy), tak ty vložím pomocí design asistant
přímo z prostředí výkresu do modelu součásti a pak se mi přenesou do
výkresu. Tím je zajištěno, že všechny vlastnosti jsou v modelu a že
přenos vlastností je vždy jen jedním směrem. Považuji to za lepší
způsob, než vytvářet nějaká makra pro přenos vlastností opačným směrem.

Otasek
14.01.2005, 13:09
Použítí DA mi v tomto případě případě připadá přehnané. Stačí si do rohového razítka nadefinovat parametry z modelu a pak editovat přes položku "textové pole" razítka přímo vlastnosti modelu, kromě materiálu jsou dostupné všechno parametry.
Netuším jak pak někteří řeší problém, že číslo dílu(výkresu) je odlišné od čísla souboru, fakt se to musí bezvadně hledat - kdybyste mi někdo sdělili jak toto řešíme, rád si rozšířím obzory..

No už tuším proč to tak děláte... máte AI7 (myslel jsem, že se bavíme o aktuální verzi = AI9), tak tato možnopst ještě není, takže vám ani nic jiného nezbývá , to už je jednodužší si model otevřít zároveň s výkresem a psát do něj přímo...Otasek38366.5567476852