Zobrazit plnou verzi příspěvku: přeruš vs. přeruš v bodě

sorbík
11.08.2009, 15:23
ahojte, nevíte? dají se vůbec na tyto dva příkazy udělat klávesové zkratky? ve skutečnosti jsou tyto příkazy zastoupeny DVĚMA ikonami, ale vnitřně se chovají jako JEDEN příkaz a to BREAK!jsou tedy rozlišitelné z příkazové řádky.
                                              díky

johny
11.08.2009, 16:05
Proč by to nemělo jít? Jakkoliv váš poznatek je správný, tak si v cui můžete vyhledat příkazy oba a oboum tedy přiřadit různou klávesouvou zkratku, chcete-li  :)

sorbík
11.08.2009, 16:59
ahoj, jo dík za radu: jen , v tom CUI si mám zjistit jako oficiální název příkazu pro BREAK AND POINT a ten posléze přiřadit své zkratce (aliasu) v poznámkovém bloku acad.pgp??? na co vlastně sloužínten CUI? v něm ty kláv.zkratky needituji, že?

vbehun
11.08.2009, 18:17

Obávám se, že každý mluvíte o něčem jiném. Aliasy (zkratky) v souboru acad.pgp/aclt.pgp mají definovanou syntaxi jako---zkratka, *příkaznapř.M, *Posun---kde zkratka je kombinace písmen na klávesnici, která se předá na příkazový řádek.Na *pgp souboru je otravné, že podporuje lokalizovanou verzi Autocadu,tedy musí tam být v české verzi M, *Posun a v anglické M, *Move.Nelze udělat okliku přes M, *_Move.---V CUi souboru můžete přiřadit zkratku čemukoliv - příkazu, makru, lispu - a to ve tvaru [ctrl] / [alt] / [shift] + Fn, kde Fn je funkční klávesa (přičemž některé funkční klávesy jsou již rezervovány Autocadem).---a to "Přeruš v bodě" je zřejmě makro s příkazem  _break a využitím vstupu @ pro druhý bod:---^C^C_break \@;---vbehun2009-08-11 20:49:54

Rostislav Říha
11.08.2009, 19:07
pokud se nemýlím,tak kouzlo CUI je právě v tom, že se i makro chová jako jeden přkaz (má své ID_kdyžkliknešudělámtoto), takže se mu dá přiřadit zkratka, kterou CUI podporuje, tj. Funkčníklávesa+jináklávesa.
Jako nedokonalost CUI vs. PGP vidím to, že PGP umí pracovat jen s hardcoded příkazy acadu, takže neumí využít toho, co se dá v CUI připravit - kdyby se v PGP daly volat ID_čehokolicojevcuinadefinováno, svět by byl zas o odstín růžovější.

sorbík
12.08.2009, 13:32
mno vidím, že zkušeností máte skutečně na rozdávání, ale takž jakž jsem problematiku pochopil:
 
-pokud tomu tedy rozumím, tak
 
ten příkaz BREAK mohu alternativně nadefinovat(a pak i spustit)
1/ tvorbou zkratek příkazů v acad.pgp
   např. br, *break
 
                    nebo 
2/ přidáním klávesových zkratek v cui (neboli kombinace kláves)
    toje to ctrl/shift/alt +FN
kdežto
 
příkaz BREAK at point mohu jen ad2 !   (není to proto, že je název příkazu víceslovný s mezerama?????)
 
a ještě jeden dotaz: pročpak mají některé příkazy v acad.pgp pomlčku
např. -block

Seiner
12.08.2009, 13:42
"Víceslovnost" s tím nemá co činit. Prostě "Přeruš v bodě" není příkaz AutoCADu, ale příkaz definovaný v CUI - ve skutečnosti je to makro.
Pokud byste mermo-mocí trval na tom, že pro nějaké makro chcete mít krátký alias, šlo by to pomocí definice v lispu a automatickým načítáním v souboru mnl.

Seiner
12.08.2009, 13:43
Jo a ta pomlčka u některých příkazů spouští příkaz v režimu příkazové řádky - zkuste si. Rozlišujte od podrtžítka - to slouží k zadávání anglických příkazů v lokalizovaných verzích.Seiner2009-08-12 13:44:59

sorbík
12.08.2009, 14:18
fajn; díky moc

johny
12.08.2009, 16:39
No jak vidite, možnosti jak si příkazy zkratit je hodně (až nepřehledně hodně...) a ještě vám přidám jednu, které možná pozdeji přijdete na chuť nejvíc, protože vám poměrně jednuduše dovolí udělat skoro cokoli... čili i to makro spustit jen jednim pismenkem... což mě třeba vyhovuje více, než Ctrl+Něco, nebo funkční klávesu, kterých je jen málo... Řekněme, že toto makro chci spouštět písmenkem "F".(defun C:F() ;Prerus v jednom  bode   (command "_break" pause "_f" pause "@")  ; Příkazem command simulujete zadavani z přikazoveho řadku  (princ))Předchozí řádky kurzivou (včetně závorek) zkopírujte do Notepadu a uložte třeba jako Zkratky.lsp (přípona lsp nutná) a načtěte Nástroje/Načist aplikaci/... v dialogu to pak najděte a načtěte a stejtě tak dejte dole Obsah... a tam to taky přidejte.A spouštíte příkazem F... no a druhou výhodou je, že když to teď bude chtít zopakovat, tak vám stačí Enter (pokud to tak máte nastavené) a bude to zas přerušovat v jenom bodě, narozdíl od makra, které spouští při zopakování obyčejný Přeruš ve dvou bodech.

sorbík
12.08.2009, 19:23
...do třetice všeho skvělého - je to vážně fantazie a asi skutečně nejlepší způsob - dík za návod. Šlape jak hodinky !!  jen jsem se ještě chtěl zeptat:
-to je psáno v tom programu(nebo jazyku)Lisp? V nápovědě a-cadu toho asi o něm moc nebude?-jedině nejspíš z příručky, nebo z internetu,že!?     
 -zkratky těchto naloadovaných aplikací "PŘEBÍJÍ"zkratky acad.pgp?????-mám dojem že to tak je....jsou tedy a-cadem přednostně akceptovány?          
 
d.i.k.                                                       vbehun
12.08.2009, 21:44


[QUOTE=johny]No jak vidite, možnosti jak si příkazy zkratit je hodně (až nepřehledně hodně...) a ještě vám přidám jednu, které možná pozdeji přijdete na chuť nejvíc, ...[/QUOTE]Bohužel tohoto přepychu si příliš neužijí uživatelé Autocadu LT. Pro ty zůstává jedině výše uvedené makro (^C^C_break \@;) na uživatelském tlačítku (které se mimochodem chová úplně stejně při prvním použití i při opakování).vbehun2009-08-13 07:39:20

johny
13.08.2009, 10:48
Je to Autolisp. Kód se nechá upravovat v editoru, který je součástí autocadu...v té nabídce Nástroje... v editoru je i nápověda - hlavní dokumentace příkazů je jen anglicky... něco málo a spíše složitějších příkladů je i česky.Jedna z mále knížek se základy je... http://www.jib.cz/V/A88R28KY6LJTJ4CI7RBI8SBBA1B43HTRM178SIKMC71U5X4JU3-58127?func=quick-3&short-format=002&set_number=021321&set_entry=000002&format=999ikdyž je starší, tak je pro základ výborná... novější příkazy pak už jen v nápovědě, nebo i na internetu...S tou prioritou máte pravdu. V pgp to navíc fuguje tak, že pokud máte shodné zkratky v rámci pgp, pak prioritu má ten na nižším řádku (někde dole je odstavec pro uživatelsky definované aliasy - čili nemusíte nic mazat, ani přepisovat, stačí dolů přidávat).