Zobrazit plnou verzi příspěvku: Přesun náčrtu - AIS 2008

valík
01.02.2008, 06:49
Zdravím,
zatím jsem nenašel postup, jak přesunout již založený (komplikovaný) náčrt do správného pohledu v panelu Prohlížeč - při tvorbě částečného řezu ve výkrese sestavení. Již se mi to přihodilo několikrát, vždy jsem začal znovu...Při zakládání tohoto náčrtu pro budoucí částečný řez součástmi v daném pohledu (zde bokorysu), jsem nezaregistroval, že nemám vysvícen ten správný pohled. Při částečném řezu se pak pochopitelně náčrt nenalezne. Jak tedy ten náčrt přesunout o pár řádek níže do správného pohledu v panelu Prohlížeč? To by snad mohlo jít přesunout. Snad takový komplikovaný náčrt nebudu muset tvořit znovu? Děkuji

ssmiga
01.02.2008, 07:00
Trochu se bojím, že budete muset. Také jsem tento problém již několik krát řešil a neúspěšně. Sice to nebylo ve výkrese, nýbrž v modelu, kdy jsem v nepozornosti nakreslil náčrt na úrovni sestavy, místo v součásti. Obávám se, že ve vašem případě to tude obdobné. Snad jestli by nešlo založit nový náčrt a ten původní do něho promítnout...?

Radek001
01.02.2008, 07:08
V podobných případech obvykle zkusím následující postup:
1. Založit nový náčrt tam kde ho chci mít.
2. Otevřít původní (chybný) náčrt a vybrat všechno co chci, kopírovat
3. Vložit do nového náčrtu a ZAVAZBIT.
Potom lze původní náčrt vymazat.
 
Není to zdaleka 100%, ale aspoň malá pomoc. Nejhorší je znovu zadávat vazby. Má-li někdo lepší postup, rád se přiučím.
Rad

valík
01.02.2008, 07:54
Tak děkuji za náměty, čekal jsem, že přesun ve stromové struktuře v panelu Prohlížeč nepůjde...(stále mám však pocit, že nám toto na předváděčce ukazovali...asi se pletu). Pokusy s kopírací entit z jednoho náčrtu do druhého jsem rovněž zkoušel, ovšem náčrt je příliš komplikovaný, orientace a přehlednost je rázem tatam...a pak to nové usazení...zavazbení. Na co všechno si člověk musí dávat pozor v takovém modeláři, člověk z Cadu s tím má problémy. Což takhle pokusit se zvýraznit označení pohledu při výběru. Mám to nevýrazně slabě tečkováním a na světlém podkladu listu. Bylo by řešení?