Zobrazit plnou verzi příspěvku: převod autocad bloků na komponenty?

stafek
01.06.2007, 16:36
Dobrý den, chci se zeptat - lze převést / importovat DWG výkres s bloky tak, aby se z bloků staly komponenty (rodiny)? Těm pak třeba dodat nějakou inteligenci (již vložené bloky zůstanou tam kde jsou, jen se převedou na komponenty), eventuelně je možné je předefinovávát a měnit tak globálně každou instanci?Děkuji, zdraví    František Štáfek

Vladimír Michl
01.06.2007, 16:48
DWG soubor můžete načíst v editoru rodin, ale DWG blok a RFA rodina jsou dost odlišné koncepty - ty asi nijak automaticky nepřevedete.

stafek
01.06.2007, 17:26
S tím nesouhlasím - nevidím teoreticky žádný důvod proč by se jednoduchý autocadový blok, který neumí nic jiného než že zná svůj počátek (vynechme teď dynamické bloky), nemohl převést - zkonvertovat na rodinu, která v sobě nemá "naprogramovanou" žádnou inteligenci než ... zase jen svůj počátek. Tj. obecná rodina s dvěmi referenčními rovinami definujícími počátek. Geometrie (ať 2d či 3d) je pak vytvořená v symbolických či modelových kagegoriích dle názvů hladin.    Nevidím zde překážku "odlišného konceptu" - vždy je minimální problém s importem nižší inteligence do vyšší.Že to software neumožňuje, i když v tom dle mého názoru technicky není žádný problém, je druhá věc. Třeba se ale mýlím.Zdraví František Štáfek.

Vladimír Michl
01.06.2007, 18:44
Těch odlišností je tam opravdu více - rodiny (narozdíl od bloků) vycházejí z určitých předdefinovaných typů rodin (říkají jak se dané rodina bude chovat při vložení a při vykazování), mají definované určité parametry (nejen geometrické), geometrie se určuje zvlášť pro jednotlivé typy pohledů a jednotlivé úrovně detailů. To nějakým jedním krokem (a ještě hromadně pro všechny bloky v daném DWG) uděláte těžko. Pokud se nebavíme o obecných blocích, ale už o nějak strukturovaných konkrétních případech, šlo by možná něco naprogramovat pomocí API Revitu.
 
Každopádně ale v editoru rodin můžete načíst DWG (i s bloky) a geometrii (i geometrii bloků) převést na geometrii prvků rodiny Revitu.