Zobrazit plnou verzi příspěvku: Připojení do geoportal.gov.cz
Obracím se na vás s dotazem ohledně připojení dat z geoportalu.gov.cz do
programu ArcGIS (používám verzi 9.3). Naposledy jsem službu použil před několika
měsíci a normálně fungovala. Nyní, ač se o připojení pokouším stejným způsobem,
mi služba nefunguje. Objeví se chybová hláška PARAMETR NENÍ SPRÁVNÝ.
V příloze zasílám printscreen pro lepší pochopení problému. Nevíte,
prosím, čím to může být, případně kde by mohla být chyba?
KMachálek
24.01.2014, 09:19
ArcGIS konkrétně moc neznám, ale mohlo by to být verzí služby WMS. Dá se tam někde nastavit? Nemáte firewallem bloknuté síťové připojení?
A nechcete náhodou ortofoto mapu? Tu už neposkytují.O způsobu připojení dat viz: http://geoportal.gov.cz/web/guest/wms/
Děkuji, o této stránce vím. Chci se připojit pomocí ArcGIS Server (připojí všechny dostupné vrstvy), nikoli pomocí WMS (připojí jen vybranou vrstvu). Jde o postup na Vámi zaslaném linku dole...
Připojení mapové služby ArcGIS Serveru v aplikaci ArcMap:....Postupuji přesně podle tohoto, ale připojit se nemůžu.
Děkuji uživateli KMichálek , problém byl nakonec v nastavení firewallu, který připojení k ArcGIS k síti blokoval.