Zobrazit plnou verzi příspěvku: Problem s vykonom

Rumisch
19.01.2005, 19:38
Robim explosivne vykresy.Zostava ma priblizne 1860 dielov.Kazda zmena polohy hocijakeho dielu trva neskutocne dlho.Ked sa pozrem do Task - Manageru, tak procesor ( Dual ) ide na 50% a na RAM 1,5 GB.Kde moze byt problem? Konfig je Dual pentium 3,4 Mhz, Graf. karta Quatro FX3400 s ovladacom 67.22,RAM 4GB.

Otasek
19.01.2005, 20:24
A co takhle disk? Stíhá ukládat? Nezapoměňte že se pernamentně ukládá několik kroků zpět a při takovém počtu dílů je každý zni neskutečně velký. Občas widlám pomůže restart, abyse trošku vzpamatovaly.
To jakože děláte rozstřel s cca 2000 díly najednou v jednom výkrese? Co to máte za formát? Já dělal 300 na A0 a měl sem co dělat aby se mi tam všechny vlezly.
Rozstřel raději než v ipn řeším jako polohovou reprezentaci klasické sestavy - výhodou je 100% reprodukovatelnost pohud děláte několi podobných variant jednoho stroje

Rumisch
19.01.2005, 22:49
Disk staci ukladat, v podstate ide o zostavu, v ktorej su podzostavy s tymito dielmi.Zostava ma sama o sebe celkovo 40 podzostav.Prave prvy posun podzostavy k nejakej osy trva neskonale dlho.Pri editovani uz pozostavajucej drahy neni ziaden problem.Riesit to ako polohovu reprezantaciu by islo v nasom pripade asi tazko.Pracujeme ako tymi a vsetky data su ulozene na servery,ktore si potom propoziciavame na lok.disky.Takze tu zostavu ma prepozicanu iba jeden (pre istotu).Robime v poloizolovanom projekte, ak niekto zmeni nejaky diel,vrati na server, a Vy  pouzivate jeho geometriu, mate smolu.Zostavu uz neulozite.Je to vec,ktoru Autodesk doteraz nedoriesil od INV5, alebo mi to musi niekto lepsie vysvetlit.Rozpad zostav robia u nas iny to jest ipn. aj idw. data.Urcili sme kedy je uzavreta verzia stroja pre seriu a Pack and Go supli celu masinu na druhy hardisk.Tym sa navzajom neovplyvnujeme.Inac nerozumiem niektorim veciam v INV9.Ked raz mam diely, s ktorymi pracujem, ocistene ( skratka ziadna adaptivita a veci) , ulozene na mojom disku, v browseri ziadnu hviezdicku,ze treba nieco zaktualizovat, vratim vsetko na server a opetovne otvorim uz zo servera .Tak sa zjavy okno, ze zostava neni aktualna a ci ju chcem aktualizovat. Pytam sa preco? Nikto nic nemenil. V INV8 to fungovalo dobre.

Otasek
19.01.2005, 23:03
S pomalostí nevím - mám 4x pomalejší PC s mizernou grafikou, takže u mě je limitní podstatně míň součástek a ipn nedělám, nelíbí se mi jeho taktika - třeba jak dovybrat další díly k nějaké skupině, kterou jsem nějak posunul - když jsem dělal v solidworksu, tak kam se vybrané komponenty zvýrazňovaly a šlo bez problémů přidávat a ubírat podle potřeby při jakémkoliv kroku - a ty se dokonce číslovaly podle pořadí a daly se přeskládávat(a to byla verze 98)!!
Spolupracuji maximálně s jedním kolegou, takže sdílení dat není zrovna můj velký problém.
Požadavku na opětnou regenerací sestavy jsem si take všimnul. Regeneraci mám zaplou automaticky bez otázek, ale všimnu si toho při zavírání - chce ukládat a přitom se nic neměnilo a to i několikrát za sebou - a samotné ukládání je taky nějaké pofiderní. Při zadání "save" to vyhodí nějakou divnou tabulku, s tím co bude a nebude ukládat a kolikrát je u všech dílů "ne" a pokud nedám "save all" tak nejde zavřít sestava - takže v tom má zmatky... Raději jsem si udělal na to kl.zkratku a už mám tik na shift+s (místo ctrl+s) - co není potřeba uložit, to se stejně neuloží a jinak musí všechno a ikdyž to tak dělám tak občas na něco zapomene.
No asi to budeme muset ještě chvilku vydržet než vyjde nová verze a my si ji zase koupíme

l.rohan
20.01.2005, 11:51
Tento problem jsme take resily, nakonec to dopadlo tak, ze jsme si vydundali zvetseni ram na 2GB a procesor pentium 2,8GHz a grafiku quadro Fx1000, mam sestavu cca 1200 dilu a clovek si docela pocka, donutilo me to k vecem kterym jsem se nerad uchylil, at uz od vypnuti aktualizace vykresu a aktualizovat jen obcas, protoze bych se asi casem zblaznil, co se tyce sosani RAM, tak se zvedl spam na nejakych 4,5GB, protoze se mi nejednou objevilo ze je ram vytizena na 80% a ja koncil.... takze asi tak, myslim ze co se tyce narocnosti, tak jsou urcite smycky, ktere by to chtelo asi vyresit.... a jeste dalsi vec obcas se objevi chybka co se tyce openGl a to uz bych komp nejradsi vyhodil, no co se da delat...

krasa
20.01.2005, 12:09
Problémy s výkonem inventoru řeším propacovanější strukturou sestav, tj. důsledně dělím sestavy na menší podsestavy, tak aby jednotlivé podsestavy měly max. do 20 prvků. Velkou měrou využívám různá zobrazení návrhu (většinu práce nepotřebujete vidět celu sestavu ale jen lokální uzel, ostatní mohou být vypnuté). Pokud se jedná o tvarově náročnou součástku (či sestavu), pro běžnou práci používám její zjednodušený obrysový model a konkrétní součást zapnu jen když ji potřebuji). To jsou tak základní body které jsem si odzkoušel a mají zásadní vliv na výkon při práci s velkými sestavami. V dnešní době používám sestavy s více jak 10 000 prvky a nečiní to zvláštní potíže. Pro informaci hardware na kterém to běží: HP workstation xw6000, 2,66GHz, 2GB RAM, NVIDIA Quadro4 750 XGL.

Otasek
20.01.2005, 12:22
A pak si někde přečtete doporučenou konfiguraci a kolik desítek tisíc dílů s ní můžete vytvářet

Systémové požadavky - AIP9 - o množství součástek tam není ani slovo
PC s procesorem Pentium III/4 1GHz a vyšším (doporučeno P-4)
Windows 2000 sp2 nebo Windows XP Pro (popř. Home)
512MB RAM pro střední nebo 1GB pro větší sestavy 1GB na disku
OpenGL grafická karta s 32MB VRAM

Něco podobného vlastním a do více než 500 součástí si netroufám - ve výkresu celkové sestavy se již nedá pracovat.

U větších celků to řeším jako p.Krása = nadělit to na menší montážní celky cca po 100 dílech, které se patřičně rozdětajlují a celková sestava obsahuje jen 3 pohledy s celkovými rozměry a označení jednotlivých montážních celků. Problém je pak odkontrolovat vzájemné kolize dílů celkově, popř. nějaké polohové stavy a prezentace celkové funkce před zákazníkem - nedá se s tím pohnout, zoomovat, natož nějaké editace - prostě nic

krasa
20.01.2005, 12:43
V hlavních sestavách řeším i kinematiku a předvádím je zákazníkovi. Musím ale používat náhradní(zjednodušené) součástky u složitějších detailů. To ovšem na celková efekt odzkoušení kolizí a hlavních pohybů nemá zásadní vliv. Na výsledných animacích pro zákazníka to není znát.

Otasek
20.01.2005, 12:59
Zjednodušené dílu jsou hezká věc, ale asi se nedají aplikovat na všechny zařízení a všechny situace - celkovou sestavou zakladače bych si také zjednodušil
Já se pohybuji trošku v jiném oboru a většinou pracuji s termínem "včera bylo pozdě", takže na nějaké zjednodušování není čas a pokud jsem ještě nucen pouštět výkresy do výroby za pochodu, tak kolikrát nejsem ani v polovině a už je třetina stroje vyrobená - prostě divočina do které se ještě míchájí konkrétní montážní podmínky, na které je nutno se adaptovat a většinou se také neustále mění + nějaké neplánovaná změna a nakonec při koncové montáži tam někde začne zavazet stroj od jiného dodavatele, protože zadavatel poslal špatné layouty.. tak jsem ve finále rád, že mám všechno vymodelované do posledního detailu tak jak je realita.
Pokud potřebuji odzkoušet nějakou složitější kinematiku, tak si většinou všechno nepotřebné povypínám...

krasa
20.01.2005, 13:59
Nechci moc odbočovat od tématu, tak jen stručně. Termín "včera bylo pozdě" funguje i v konstukci rýpadel a zakladačů. Právě proto z některých celkových podsestav dělám zjednodušené díly, aby jsem si ušetřil čas při práci s hlavními sestavami. Ale to je spíše otázka stylu. Pravdou zůstává, že nejen Inventor, ale obecně 3D modeláře jsou neuvěřitelnými žrouty HW prostředků a nám nezbývá než se s tím smířit. A nebo napsat vlastní nenáročný 3D modelář, který bude mít minimální HW nároky a bude obsahovat veškeré potřebné funkce ... :-), takže se s tím raději smířím.
 

Otasek
20.01.2005, 14:02
No ono to s těma termínama bude všude stejné

Rumisch
28.01.2005, 11:14
Uz sme prisli na to co sposobovalo to spomalenie.Boli to pozadia.Napr. Zostava Motora+referencne pozadie  (zakladny ram,a ostatne zostavy, ktore maju pomoct pri montazi).Jednemu potom nerozumiem.Zostava pre rozpad pola vytvorena s uzivatelskeho pohladu,kde boli okolite prvky potlacene.To je ale potom v rozpore s Autodeskom, ktory tvrdi ze geometria poltlacenych prvkov sa nenacitava a teda  neovplyvnuje rychlost nacitavania zostavy.Skusili sme teda otvarat zostavu, kde nebolo ziadne referencne okolie a zostavu kde bolo referencne okolie,ale vytvoreny uzivatelsky pohlad,v ktorom bolo okolie potlacene a cez uzivatelsky pohlad zostavy otvarana (Referencne zostavy boli neviditelne a neaktivne).Nacitavacie casi sa predlzili, a ked som si pozrel dole riadok,pribeh nacitavania zostavy,zachytil som,ze sa nacitavaju diely aj s ref.zostav.To by nemal,nie.Rad by som sa teda spytal,ked mam trebars zostavu,treba v nej potom jednotlive diely zadat vsetky neaktivne?Nejak je to nedoriesene.