Zobrazit plnou verzi příspěvku: problem výkres - model

yoxer
26.02.2008, 09:32
mám menší problém a neviem nájsť kde je chyba a ýmto by som poprosil o radu.mám spravená zostavu z cca 40 komponentov. zostava je uložená.idem urobiť zo zostavy zostavný výkres.vyberiem si format vykresu, zadam hodnoty ktore odmna ziada popisove pole a mám čistú výkresovú pochu.vkladám základný pohľad. vyberiem aky potrebujem a po vložení na výkres mi v panely prehliadac vyhodí hlásku ze zostava je zastaralá a mal by som ju aktualizovat. na komponentoch som nerobil ziadne zmeny. Ked otvaram zostavu neziada o domňa žiadnu aktualizaciu komponentov.Akonahle otvaram zostavný výkres mi vyhodi hlasku aby som aktualizoval zostavu lebo je zastaralá.viete mi poradit v com je chyba? za radu vopred dakujem

Pavel Žáček
26.02.2008, 09:49
Je v tom nějaký problém? Klidně sestavu zaktualizujte a nic se neděje. Stačí, aby v sestavě byla použitá nějaká adaptivní nebo odvozená součást a tato hláška se Vám objeví.

ssmiga
26.02.2008, 10:08
Mám stejnou zkušenost s uvedenou hláškou a už nad tím vůbec nepřemýšlím - prostě při otevírání výkresu vždy odsouhlasím aktualizaci. Dosud jsem s tím neměl žádný problém.

jaram
28.02.2008, 14:09
Mě se zase už mockrát stalo, že se mi v sestavě o zhruba 1400-1800 součástkách při otvírání sestavy rozházely vazby. Prostě pracuju na modelu sestavy, skončím, sestavu uložím, vypnu inventor a počítač a po nějaké době třeba týden, když tu sestavu otvírám, tak mi hlásí, že jsou tam vazby v rozporu proti sobě. V takovéhle sestavě je potom radost tohle dohledávat a tyhle vazby mazat, protože na ně většinou navazují další. Takže vzniká pěknej bor..l. Nicméně jsem si všimnul, že někdy stačí tu vazbu jen vymazat a vytvořit tu samou znovu a je po problému. Nevím proč to tak je a hlava mi to nebere. Přece když uložím sestavu bez jakýchkoliv problémů, tak mi to při opětovným otevření nemůže takhle blbnout bez ohledu na to kolik má ta sestava dílů. Těchle sestav jsem v poslední době dělal víc a v podstatě se to nevyhlo žádné. Adaptivitu skoro nepoužívám nebo jen je-li to nevyhnutelný.
Ještě malá pozn. Na MSV v Brně vloni jsem se o tom bavil s nějakým zástupcem buď od Xanadu nebo od Dagisu (teď nevím, měli stánek hned vedle sebe) a ten mi řekl, že už o tom taky slyšeli, že se to děje.

Vladimír Michl
28.02.2008, 14:36
Povzdech "že se to děje" asi moc nepomůže - k vyřešení může vést jen prověření postupu modelování, aplikování aktuálních service packů, popř. zaslání datové sady a kroků, které vedou chybě. Jen tak to může případnou chybu Autodesk opravit.

Ondricok
28.02.2008, 14:39
mojich par postrehov
1. Ked robim uhlovu vazbu. V zostave funguje super, ale vo vykrese mi to otoci v inom kvadrante. Ak je nato naviazane nieco dalsie, je problem. Treba asi zadavat kladne uhly ale max. 180 deg, resp v kladnom smere ich zadavat. No neviem ci dobre vravim, ale viem ze to riesim formou pokus-omyl zakazdym ked k tomu pride.
2. Hlavne pri vazbach uhlovych ale aj dotycnicovych je problem viacerych moznosti riesenia vazieb. Suciastka je relativne pevna v zostave, ale ma aj inu variantu uchytenie v inom kvadrante. Po opatovnom otvoreni zostavy si inventor ulozi do prvej moznej polohy. Tu pomaha okrem vazbenia klasickymi vazbami, poistit suciastku pevnou vazbou.

jaram
28.02.2008, 18:36
Tohle řešení aplikuju taky. V okamžiku kdy mi při otevření modelu začne takhle blbnout, vazby vymažu a součást ukotvím na pevno. Ale vždycky se to nedá. Většinou dávám dohromady chemický jednotky tak, že vytvořím jednotlivý podsestavy (rám jednotky, jednotlivý nádoby, prvky měření a regulace) a v této celkové sestavě trubkuju rozvody plynů. Jednotlivý trubičky jsou tím pádem adaptivní, ale adaptivitu zruším a vazbím je na hrdla. Je s podivem, že trubka původně adaptivní a tudíž přesná nejde nikdy zavazbit vložením do příslušných pozic. Řeším např. tečností apod. Dokonce se často stává, že při vazbě vložit jde označit hrdlo, ale trubka ne. Naposledy se mi rozházely vazby v podsestavách a bylo to asi na 3 hod. práce. To jsem taky nepobral. Vytvořím sestavu, uložím ji, vložím do větší sestavy, uložím, žádnou kolizi nehlásí, vypnu počítač a příště viz můj příspěvek výše. Při prvním projektu jsem dával vinu sobě, ale u těch dalších je to už divný. Projekty není bohužel možný dávat na web, takže nezbývá než teoretizovat co za tím je. P.S. Dělalo mi to zatím jen v AIS11 v 2008 zatím nevím.

Vladimír Michl
28.02.2008, 18:58
Teoretizovat není potřeba - respektive to může dělat dodavatel a Autodesk. Jen potřebuje konkrétní podklady. Na jaký web je chcete dávat? Pokud myslíte sem, tak to není to správné místo. Toto není web dodavatelské technické podpory - tu najdete na e-mailu support@xanadu.cz.

Martin Rebenda
29.02.2008, 06:39
Je fakt, že co se týče vazeb, tak pokud je v sestavě těch vazeb více a zdá se, že jsou jednoznačné a nekolidující spolu, tak jak píše pan jaram stane se, že někdy inventor hlásí kolizi. Vazbu zruším a provedu zavazbení znovu, potom hláška zmizí. Ovšem mám pocit, že to není chyba invetoru, protože možnosti vazbení jsou "nekonečné" a asi se nedá vše dokonale ošetřit, takže někdy nastávají kolize aniž by člověk byl schopen pochopit proč to tak je. Dělám to tak, že po dokončení nějaké složitěší sestavy dám díly jako pevné a povypínám vazby (nesmažu, jen vypnu) a od této chvíle nehrozí žádné vazebné kolize...