Zobrazit plnou verzi příspěvku: Projekt

Pavelos
20.12.2020, 11:17
Dobrý den,Mohl bych se prosím Vás zeptat zda někdo neví řešení mého problému.Potřeboval bych sestavu z jednoho projektu (původního kde byla vytvořena) přemístit do druhého (ve kterém teď pracuji) tak abych jí mohl používat a pokaždé jí bez problému otevřel nezávisle na tom původním projektu. Je to možné ? Děkuji

issin
20.12.2020, 11:29
čím se projekty od sebe liší? Jde jen o cesty pro ukládání, nebo máte změněny i u cest ke knihovnám? Pokud jsou u projektů stejné knihovny potom by to nemusel být tak velký problém.V mých poznámkách mám vložen tento text (už nevím odkud jsem jej převzal):"chceme-li použít soubory z jiného projektu, je možné jej do projektového adresáře překopírovat. Kopírujeme-li takto sestavu, je třeba sní překopírovat rovněž všechny soubory jejich součástí a do složky obsahového centra rovněž všechny soubory, které byly do sestavy umístěny z databáze obsahového centra. Kopírujeme-li soubor typu výkres, musíme sním přenést rovněž všechny soubory, ze kterých je generován (kompletní sestava nebo soubor jednotlivé součásti)"

Pavelos
20.12.2020, 11:44
Jsou jiné cesty pro ukládání a pravděpodobně i pro knihovny. Všechny soubory z dané sestavy, i sestavu samotnou jsem zkopíroval do potřebného projektu ale pokud je v projektu otevřu pokaždé mi to hází okno "vyřešte odkaz"

rys-kt4
20.12.2020, 13:00
Zdravím,osobní zkušenost se založením nového projektu:- složka nového projektu musí být minimálně ve stejné úrovni jako složka původního projektu, nebo ve vyšší- naprosto normálně použiji funkci Pack and Go a celý původní projekt i s výkresy touto funkcí zkopíruji do nové složky dle podmínky výše- pak už si s tím pracujte dle libosti, navíc se vám přenesou i všechny knihovní soubory z CC, o nic nepřijdeteToto ale pro případ, že nepoužíváte vyšší správu dat a verze souborů nerozlišujete čísly revizí apod. Inventor pro tohle zvláštní správu dat nemá, pouze Vault, ale ten asi na jednouživatelské stanici používat nebudete, já to nerozběhl a ani nepochopil.Pouze si musíte dát pozor, aby ste soubory z původního projektu již do nového netahal, Inventor na to ale stejně upozorní že jste mimo adresář projektu. Navíc jste si vše potřebné do nového adresáře zkopíroval.U Inventoru se mi Editor projektu docela líbil a používal jsem ho vždy.Nicméně po opuštění Inventoru jsem teprve poznal, co je pravá správa dat (i bez Vaultu).V Inventoru je ale Editor projektu a "Pack and Go" pro zmíněnou potřebu naprosto vyhovující.Neodpustím si ale poznámku, že tento postup je v návodu / "Helpu" k Inventoru popsán.....
rys-kt42020-12-20 13:07:09

horalek
20.12.2020, 13:01
Pokud máte dva samostatné a nezávislé projekty a potřebujete data překopírovat z jednoho do druhého použijte funkci Pack&Go (v menu Inventoru: Soubor-> Uložit jako -> Pack&Go, nebo v Průzkumníku ve Windows)trošku specificky je vhodné se dívat na knihovny (generované Obsahovým centrem, ty kopírovat asi není nutné, protože se nemění)určitě pomůže níže uvedený tip na podobné témahttps://www.cadforum.cz/cadforum/jak-spravne-sdilet-sestavu-obsahujici-normalizovane-soucasti-oc-tip8645pozn. je to zajímavé téma a má několik řešeníideální je asi používat Vault a v něm jednoduše data kopírovat ze složky do složky s přejmenováváním. Používat díly a sestavy do více sestav. Vault vše uhlídá. Rozhodně se nestane, že by Inventor nějaký soubor hledal a pod.

issin
20.12.2020, 13:08
Fungovalo by to i když v práci mám knihovny na serveru a doma v NB je mám kopírované na lokál? Nebudou tyto komponenty dělat potíže?Právě v knihovních dílech vidím trochu problém.

rys-kt4
20.12.2020, 13:10
Principiálně by Pack and Go měl fungovat tak, že posbírá vše související a to přenese.Zkoušet je ale třeba.

horalek
20.12.2020, 13:18
přenese vše, včetně knihoven (je tam spousta možností pro výběr - šablony, knihovny, knihovny stylů, ... ). Nezapomeňte že jsou tam dvě tlačítka pro vyhledání souborů - první (horní) najde všechny přímo vložené soubory a druhé (níže) k nim vyhledá všechny závislé soubory (výkresy, prezentace)