Zobrazit plnou verzi příspěvku: Revit - absolvent

K.Molnárová
18.12.2012, 15:58
Oplatí sa pre hľadanú pozíciu projektanta v Revitu znalosti projektovani v AutoCADe?


Otáhal
18.12.2012, 18:28
Principy CAD programů od Autodesku jsou v mnoha věcech podobné takže znalosti AutoCADu se neztratí. Třeba jak se pracuje ve 3D, promítání, měřítka, to je u většiny programů podobné. Jednotlivé funkce se ale pak musí člověk naučit.

Peter Jirat
18.12.2012, 18:51
Navíc některé věci jako situace se zatím v našich podmínkách řeší pouze v CADu, takže znalosti AutoCADu se určitě hodí.

PepaR
18.12.2012, 19:56
Dobrý večer,setkávám se s tímto jevem (hledání práce podle druhu používaného softwaru) poslední dobou poměrně často a trošku mě to zaráží. Pokud se řadíte mezi absolventy, tak prosím nehodnoťte a nevybírejte své budoucí působiště podle softwaru, ale podle toho, zda Vás bude práce profesně naplňovat a zda Vám přinese nějaké zkušenosti. CAD je jen nástroj, který se snadno naučíte, kdežto zkušenosti, které ve stavebnictví nasbíráte jsou devizou, kterou Vám nikdo nevezme.Nicméně k Vašemu dotazu ... ne zrovna malá část firem v současné době (ať je již pokrok na poli 3D a BIM jakkoliv velký a práce v BIM nakolik efektivní) stále pracuje a ještě nějaký čas bude pracovat ve 2D. Je to hned z několika důvodů, a to buď 3D/BIM aplikace ještě neumí to co potřebují a byla by to v současné chvíli příliš drahá hračka (týká se zejména profesí) nebo se prostě to vyplatí stále dělat ve 2D, viz např. výše zmiňované situační výkresy. Osobně, bych se naučení se základním principů AutoCADu nebránil neboť jestli zvládnete 2D kreslení v AutoCADu, tak budete umět kreslit ve většině jeho dostupných alternativách (ZwCAD, atd.). Navíc nikdy nevíte kam Vás vítr zavane a jaký software bude Vás budoucí zaměstnavatel používat.

Peter Jirat
18.12.2012, 22:35

[QUOTE=PepaR] (hledání práce podle druhu používaného softwaru) poslední dobou poměrně často a trošku mě to zaráží. Pokud se řadíte mezi absolventy, tak prosím nehodnoťte a nevybírejte své budoucí působiště podle softwaru, ale podle toho, zda Vás bude práce profesně naplňovat a zda Vám přinese nějaké zkušenosti. CAD je jen nástroj, který se snadno naučíte, kdežto zkušenosti, které ve stavebnictví nasbíráte jsou devizou, kterou Vám nikdo nevezme.[/QUOTE]
Zas bych to tak černě neviděl - když někdo hledá projektanta se znalostí Revitu, a já jsem projektant a zrovna umím i Revit, tak mám do začátku dva plusy :-) a další plus bude zvládnutý CAD, a stále budu jen tím projektantem.