Zobrazit plnou verzi příspěvku: rez cez ozubene koleso

milos88
24.03.2012, 14:15
Mám taky menší problém:)z modelu ozubeného kolesa robim vykres. Bočny pohlad chcem urobit pomocou rezu ale rezna rovina mi na jednej strane prechádza zubovou medzerou a na druhej strane zubom. Nedokazem to nijako otocit aj koli tomu aby bola v pohlade drazka na pero. Da sa s tym nejako vybabrat?:) dakujem


honsa
24.03.2012, 17:38
Zdravím!Pokud je počet zubů lichý, tak byste musel použít lomený řez, aby řezná rovina procházela zubovými mezerami.Při umisťování čelního pohledu na kolo, máte možnost kliknout na ikonku "Změna orientace pohledu", která je pod oknem Orientace dialogového okna "Výkresový pohled". Tím se dostanete do editovatelného prostředí "Uživatelský pohled". Zde můžete pohled libovolně natočit a při ukončení Uživatelské prostředí se poloha pohledu přenese i do výkresu. Pokud drážka pro pero je pootočená vůči zubové mezeře, pomůže opět buď lomený řez, nebo změna polohy drážky v modelu.


milos88
24.03.2012, 18:37
Ďakujem :)Koleso ma nepárny počet zubov čiže natačanie mi nepomohlo. Vôbec mi nenapadlo použit zalomený rez, ale tým som to vyriešil.Ešte mi napadla jedna otázočka, da sa vo výkrese pri tvorbe skice vypnuť to štvorčekové rastrované pozadie?


flesar
24.03.2012, 18:45
Nástroje/Možnosti aplikace/Náčrt/Čáry rastruAle tím je vypnete i v modelu.