Ondřej Urban
05.05.2021, 09:04
Zdravím,máme cca 1.000 (teď - výhledově další) výkresů od formátů A4-A0 a různé prodloužené verze.Tyto výkresy je potřeba zdigitalizovat do formátu DWG.K dispozici je špičkový profesionální scaner a řada SW pro vytěžování apd., ale jak to dostat na to DWG.A teď, doporučíte někdo SW na zpracování výstupu za scaneru? Nebo je stále vzhledem k chybovosti (nerozpoznání) lepší, použít výstup ze scaneru jen jako podloženía manuálně to "obreslit"? Má to být jen "hloupé" DWG, propojení nejsou spotřeba.vzor co se bude scanovat:https://photos.app.goo.gl/bChT5LMKRXacCJKr8děkuji Ondřej Urban+420 607 164 817 klidně si zavolejme... děkujipokud téma patří jinam, tak se omlouvám a můžeme přesunout...
Vladimír Michl
05.05.2021, 09:17
Ideální je na to využít AutoCAD Raster Design (součást subscription), může DWG ponechat jako hybridní výkres nebo využít konverzních nástrojů pro převod scanu na standardní AutoCAD entity.
Ať použijete jakýkoli SW pro převod bitmapových entit na vektorové entity, vždy narazíte na problémy s přesností výsledných vektorizovaných objektů (kótování bitmapové/vektorové), výslednou prezentací písem, jednotlivých druhů čar a výplní ploch (v drtivé většině případů jsou všechny druhy šrafování a čar transformovány/rozloženy na elementární entity). U čar bývá často problémem i tloušťka, která je někdy převáděna na mnohoúhelník s výplní. Já osobně bitmapovou předlohu před vektorizací zbavuji problematických prvků (šrafy, barevné výplně, rohová razítka, rámečky,...), snížím barevnou hloubku na dvoubitovou (černá/bílá) a až pak vektorizuji. Tak dostanu základní obrysy, které se případně dají v CAD aplikaci upravit, okótovat a doplnit výplněmi apod. Každopádně je však nutný lidský zásah, aby výsledek byl CADovsky použitelný.