Zobrazit plnou verzi příspěvku: Stav hladin v xrefech

Ivan Rybák
31.01.2007, 14:30
Prosím o radu, zda lze nějakým způsobem nastavit, aby se při načítání xrefu s vnořenými xrefy (např. do prázdného výkresu) načetl stav hladin z načítaného xrefu a ne z původních souborů (vnořených xrefů)???Příklad: Mám základní výkres(1), kde je v samostatných hladinách čára a popis. Tento výkres(1) načtu jako xref do prázdného výkresu(2) a v něm zmrazím hladinu s popisem. A tento výkres(2) dále připojím do dalšího výkresu(3) jako xref. Chtěl bych, aby ve výkresu (3) byl stav hladin z výkresu (2) a ne z výkresu (1), tzn. zmrazený popis.Předem díky za každou radu.

Robo
31.01.2007, 14:34
Nemozete xref pripnut ako attachment, ale ako overlay. Vtedy by to malo fungovat tak ako si predstavujete

Robo
31.01.2007, 14:39
myslel so tym vykres 1 do vykresu 2. Aby sa Vam nezobrazil vykr. 1  vo vykrese 3.

Ivan Rybák
31.01.2007, 15:42
Ale já potřebuji vidět v (3) výkres (1) i (2), jenom chci, aby hladina s popisem v (1) byla zmražená. Podložení xrefu to neřeší.

PepaR
31.01.2007, 16:29
Při připojovaní výkresu nevolte Připojit, ale Podložit.
Viz tip: http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=4156

Radim Cech
31.01.2007, 18:01
Pánové, je to přeci opačně. Připojit zajištuje přenos i do více úrovní, podložit jen do jedné. Takže pokud do 2, připnu 3, pak po připojení 2 do 1, uvidím v 1 i 3. Takže v každém případě připojit.  To, co chce tazatel, je ovlivněno proměnnou VISRETAIN, pokud se nemýlím. Hodnota 1 při otevření výkresu neaktualizuje nastavení xrefu. Takže pokud připnu výkres 3 do výkresu 2, a v něm zmrazím hladinu xrefu a přitom v originálním dwg je rozmrazená, pak musím mít hodnotu 1, aby zůstala ve výkrese 2 zmrazená při. Na druhé straně to není moc štastné, protože pokud máte více xrfeů, jak si pak máte pamatovat, který chcete znovu načíst a který ne. Nastavení proměnné VISRETAIN na 0 Vám to aktualizuje automaticky při každém otevření.  Chápu Váš problém tak, že máte zdrojové DWG, které např. připínaté ke dvěma výkresům a v jednom chcete hladinu vidět a ve druhém nechcete, tedy správně obsah hladiny. Pokud to jen tochu lze, rozdělte si výkres na více souborů a načítejte jen Ty, které chcete vidět v tom kterém výkrese. Při koordinacích běžně načítáme xrefem 20 i více dwg souborů, v takovém množství nemáte šanci uhlídat, co chcete a co nechcete vidět , co chcete aktualizovat a co ne. Ještě existuje možnost uložení nastavení stavu hladin a se můte ek němu kdykoliv vrátit. stačí ovšem někde přidat hladinu, a už Vám to hapruje.

Ivan Rybák
01.02.2007, 06:17
Pane Čech,vy jste přesně pochopil moji myšlenku.Také jsem žil v domnění, že zobrazení ovlivňuje proměnná VISRETAIN, bohužel v tomto případě ne.Uložením stavu hladin to lze řešit, ale přesně jak říkáte, nesmí nikdo přidat hladinu.Rozdělení souboru na více samostatných je sice řešení, ale v mém případě na něj nechce zpracovatel souboru (1) přistoupit - bohužel. Zdržuje ho to a on to přece nepotřebuje.A nechce ani zmrazit hladinu s těmi popisy, protože mu to komplikuje práci.Proto hledám nějaké efektivní řešení.

Radim Cech
01.02.2007, 06:30
VISRETAIN to ovlivňuje, ale asi ne tak, jak potřebujete.
Ale zaujalo mě na odpovědi zpracovatel nechce, ....
V jakém jste vzájemné vztahu? On je Váš subdodavatel? Vy jste HIP, koordinátor? Nebo "jen" kolegové?

Ivan Rybák
01.02.2007, 07:12
Předpokládal jsem, že tu tuto větu někdo zareaguje, problém vzájemného vztahu je trochu složitější, nerad bych to rozváděl.Momentálně bych potřebovat především vyřešit výše zmíněný problém s již existujícími soubory, pokud lze vyřešit.

Chop
03.02.2007, 14:43
[QUOTE=Ivan Rybák]Pane Čech,vy jste přesně pochopil moji myšlenku.Také jsem žil v domnění, že zobrazení ovlivňuje proměnná VISRETAIN, bohužel v tomto případě ne.Uložením stavu hladin to lze řešit, ale přesně jak říkáte, nesmí nikdo přidat hladinu.Rozdělení souboru na více samostatných je sice řešení, ale v mém případě na něj nechce zpracovatel souboru (1) přistoupit - bohužel. Zdržuje ho to a on to přece nepotřebuje.A nechce ani zmrazit hladinu s těmi popisy, protože mu to komplikuje práci.Proto hledám nějaké efektivní řešení.[/QUOTE]
 
Jak přesně Vám to nevyhovuje při VISRETAIN? Pokud VISRETAIN nastavím na 1 a nastavím si hladinu v cílovém výkrese jako zmrazenou, tak si ji pamatuje i při Reload. Nesmím pouze udělat Detach, pak to samozřejmě zapomene.

Ivan Rybák
05.02.2007, 06:18
Ale já potřebuji připojit soubor s referencemi, ve kterém mám nastavený stav hladin do několika dalších výkresů (tzn. vzniknou vnořené xrefy).Stav hladin se v tomto případě načítá ze souborů nejnižší úrovně a nikoliv z nadřazeného souboru, který připojuji.

Chop
05.02.2007, 07:03
Visretain se ukládá v "hlavním souboru", do kterého připojujete "nadřazený soubor" jako X-ref. Pokud to chápu dobře, tak chcete používat několik již hotových stavů hladin pro pohledy z "nadřazeného souboru" v "hlavním souboru". Tam nezbývá opravdu než v !nadřazeném souboru" provést uložení stavu hladin a jejich Export a Import do "hlavního souboru". V "hlavním souboru" mít Visretain 1 stejně.

Ivan Rybák
05.02.2007, 08:46
Chápete to správně. Smysl proměnné VISRETAIN chápu, ale můj problém neřeší.Problém spočívá v tom, že na souborech nejnižší úrovně pracují kolegové (přidávají hladiny, atd.) a já chci stav hladin nastavit pouze jednou, tzn. v "nadřazeném výkresu" a ne stále měnit nebo importovat stav hladin do "hlavního souboru" (většinou jich mám několik, do kterých "nadřazený výkres" načítám).Možná se zeptám ještě jinak: "Neexistuje proměnná, která by upřednostňovala při připojování vnořených xrefů stav hladin z "nadřazeného výkresu" před stavem hladin z výkresu nejnižší úrovně??