Zobrazit plnou verzi příspěvku: střed sloupu mimo osnovu
Dobrý denlze na osnovu umístit sloupy tak, aby osa sloupu nebyla totožná s osnovou?technicky to samozřejmě jde - jen se mi pak ztratí možnost posunout sloupy i s osnovou.připojit tu osnovu třeba k lící slopupu by tudíž bylo ideální, ale netuším, kde to udělat, asi někde v rodině toho HEBka, ale kde?
Peter Jirat
23.07.2014, 14:00
Obráceně - připojit (a zamknout) líc sloupu k osnově. Pak můžete osnovou hýbat a sloup následuje osnovu. Standardně HEB profily z Revit Extensions mají vnější referenční roviny, které lze zamknout.
Ufff, koukám do těch Extensions (pokud myslíte ty na Exchange...) a moc moudrý z toho nejsem, odkud ty profily berete? zkoušel jsem i profily, co jsou ke stažení na CAD bloky, ale taky něco dělám špatně :-(
Profily jsou součástí "Revit extensions", které na Exchange nenajdete, ale dají se stáhnout ze Subscription centra Autodesku. Pokud se Vám toto podaří včetně instalace, tak se profily vkládají přes "Extensions -> Tools -> Content generator" (jmenuje se to stejně v EN i CZ verzi Revitu).
Bingo, funguje, jak potřebuji. děkuji.