Zobrazit plnou verzi příspěvku: Tvoření vnitřních komponent

Parek228
03.05.2020, 23:38
Zdravím,bohužel si nevím rady a rád bych chtěl vědět názor někoho zkušenějšího. Prozatím jsem tvořil rodiny, které se umísťovali jednoduše na stěnu, a proto jsem používal obecný model - plošný. Ale teď jsem začal tvořit rodiny (datový rozvaděč), který vyžaduje i vnitřní komponenty.Datový rozvaděč jako "krabici" vytvořím jako obecný model - plošný (v něm vytvořím i lištu a tak) - viz. obrázek dole celé "oranžové označení".Ale co ostatní komponenty, které patří do něj (switch, patch panel..), které se nasazují na lištu v datovém rozvaděči? - viz. obrázek dole, kde je lišta zelená, která je v datovém rozvaděči a komponenty na ní "modré označení".V jakém obecném modelu bych měl vytvořit tyto komponenty? Na zkoušku jsem je dělal v obecný model - plošný, ale když jsem je vkládal na plochu, tak to nešlo nasadit na tu lištu. Když jsem změnil jejich pracovní rovinu a nastavil ji na tu lištu, tak to tam zapadlo, ale nemohl jsem zvyšovat délku.Ptám se i kvůli tomu, kdyby náhodou v budoucnu dělal něco podobného (popřípadě jiná věc, která se skládá z více věcí), tak abych neudělal stejnou chybu a ušetřilo mi to čas a nervy.Děkuji Vám!Datový rozvaděčKomponenty v datovém rozvaděči

Lukáš Tunka
04.05.2020, 06:45
Dobrý den,

na vnitřnosti datového rozvaděče použijte
pouze "obecný model". Když pracujete s vnořenými rodinami (switch),
které asociujete s hostitelskou rodinu (datový rozvaděč), je vždy nasnadě,
abyste promyslel jejich vzájemné vazby, tak aby se vnořená rodina upravovala na
základě vstupů z hostitelské rodiny. Switch má určité odsazení od půdorysných
rozměrů rozvaděče, na kterých můžete stavět. Posléze když je asociujete s
parametry z rozvaděče, pěkně to do sebe zapadne. U vnořených rodin bych
moc neexperimentoval a vždy použil pouze obecný model.

Stačí Vám to takto?

-lt

Peter Jirat
04.05.2020, 13:02
Asi bych začal od konce - co od toho očekáváte? Co budete vykazovat? Jak to chcete vykazovat? Pokud budete chtít mít schema zapojení zásuvka - patch - switch, tak si s tím musíte dost pohrát, v tom případě ale nemá smysl dělat vnořené rodiny kvůli konektorům, ale v projektu to poskládat jako rozvaděč, v něm patch a switch jako samostatné rodiny. Pokud jen výkaz zařízení bez zapojení, tak pak stačí rodina rozváděče včetně vnořených zařízení (klidně i stejné kategorie jako rozváděč, kvůli vykazování). A pokud potřebujete vykazovat jen krabici rozváděče, a vnitřní vybavení stačí textem opsat, pak si práci zjednodušte na maximum.

Parek228
04.05.2020, 18:31
[QUOTE=Lukáš Tunka]Dobrý den,

na vnitřnosti datového rozvaděče použijte
pouze "obecný model". Když pracujete s vnořenými rodinami (switch),
které asociujete s hostitelskou rodinu (datový rozvaděč), je vždy nasnadě,
abyste promyslel jejich vzájemné vazby, tak aby se vnořená rodina upravovala na
základě vstupů z hostitelské rodiny. Switch má určité odsazení od půdorysných
rozměrů rozvaděče, na kterých můžete stavět. Posléze když je asociujete s
parametry z rozvaděče, pěkně to do sebe zapadne. U vnořených rodin bych
moc neexperimentoval a vždy použil pouze obecný model.

Stačí Vám to takto?

-lt[/QUOTE]
Děkuji Vám za odpověď.Omlouvám se, ale poprosil bych o objasnění této věty (nepochopil jsem, jak to myslíte): "Switch má určité odsazení od půdorysných rozměrů rozvaděče, na kterých můžete stavět. Posléze když je asociujete s parametry z rozvaděče, pěkně to do sebe zapadne."Co bych udělal je to, že bych vytvořil datový rozvaděč a s ním celý panel, kde jsou U (nastavil bych šířku mezi dírami, abych vytvořil přesně U a ještě bych vytvořil šířku mezi oběma panely). Poté bych vytvořil switch a patch panel a vložil bych to tam.Jediné, co nevím je to, že když vytvořím switch či patch panel jako obecný model, jak to potom asociuji na tu lištu? Upravím její pracovní rodinu? Nebo "Vybrat novou plochu / pracovní rovinu"?Děkuji.

Parek228
04.05.2020, 18:34
[QUOTE=Peter Jirat]Asi bych začal od konce - co od toho očekáváte? Co budete vykazovat? Jak to chcete vykazovat? Pokud budete chtít mít schema zapojení zásuvka - patch - switch, tak si s tím musíte dost pohrát, v tom případě ale nemá smysl dělat vnořené rodiny kvůli konektorům, ale v projektu to poskládat jako rozvaděč, v něm patch a switch jako samostatné rodiny. Pokud jen výkaz zařízení bez zapojení, tak pak stačí rodina rozváděče včetně vnořených zařízení (klidně i stejné kategorie jako rozváděč, kvůli vykazování). A pokud potřebujete vykazovat jen krabici rozváděče, a vnitřní vybavení stačí textem opsat, pak si práci zjednodušte na maximum.[/QUOTE]Děkuji Vám za odpověď p. Jiráte. Popravdě jsem prozatím jenom očekával tu variantu, že vykážu zařízení bez zapojení, kde bych vytvořil rodinu rozvaděče a do ní bych implementoval jednotlivé rodiny switchu, patch panelu a tak dále. 

Peter Jirat
04.05.2020, 20:10
K tomu dotazu na propojení panelu a lišty v rozvaděči, vždy by to mělo být rovina na rovinu. Tedy máte nadefinovanou rovinu vnější plochy lišty, na tuto rovinu zamknete rodinu switche, který si do rozvaděče nahrajete. Switch vůbec nemusí být založený na nějakém hostu, stačí klidně obyčejná rodina s geometrií, kde budete mít referenční rovinu, které bude následně sedět s rovinou lišty v rozvaděči. Tam pak zamknete rovinu k rovině. Počet U tedy výška switche a rozváděče se pak dá v rodině rozvaděče pro switch nastavit jako hodnota parametru.

Parek228
04.05.2020, 22:00
[QUOTE=Peter Jirat]K tomu dotazu na propojení panelu a lišty v rozvaděči, vždy by to mělo být rovina na rovinu. Tedy máte nadefinovanou rovinu vnější plochy lišty, na tuto rovinu zamknete rodinu switche, který si do rozvaděče nahrajete. Switch vůbec nemusí být založený na nějakém hostu, stačí klidně obyčejná rodina s geometrií, kde budete mít referenční rovinu, které bude následně sedět s rovinou lišty v rozvaděči. Tam pak zamknete rovinu k rovině. Počet U tedy výška switche a rozváděče se pak dá v rodině rozvaděče pro switch nastavit jako hodnota parametru.[/QUOTE]
Děkuji Vám za vysvětlení a velice mně to pomohlo.Také děkuji panu Tunkovi.