Zobrazit plnou verzi příspěvku: Vault vs. IProject

Romain
12.05.2007, 14:03
Dobrý den,
rád bych Vás požádal o Vaše názory a zkušenosti. Který z výše uvedených správců dokumentů je lepší? Jaké v nich vidíte výhody a nevýhody. Díky za Vaše názory.

krizd
14.05.2007, 14:39
Dobrý den,
pokusím se zformulovat svůj názor na oba jmenované systémy. Nedá se asi přímo posuzovat který je lepší a který horší bez podrobnější znalosti konkrétních požadavků. Oba systémy mají své výhody a nevýhody, které se projeví při určitém způsobu práce s nimi. Obecně lze říci, že pokud používáte převážně CAD systémy Autodesku a máte je kryté smlouvou subscription, pak je pro Vás jistě zajímavý Autodesk VAULT, který má silné nástroje pro spolupráci s CAD systémy, přímé propojení do nich a v neposlední řadě dokáže pracovat s externími referencemi a vazbami, které jiné systémy nejsou s to u výkresů a modelů podchytit. Na základní úrovni je správa uživatelských práv. Licencování je vázáno na licence "velkých" CAD aplikací Autodesku. Nadstandardní funkčnost pak má systém Autodesk Productstream, který je jakýmsi "větším bratrem" Vaultu. Productstream komplexně řeší správu CAD dat včetně jejich publikace webovým rozhraním. Součástí jsou i kusovníky, změnová řízení a s nimi související workflow. Licencování je samostatné.

Systém iPROJECT je na druhé straně velmi univerzální systém, který nalezne své místo při správě a ukládání dat ve smíšeném cadově/kancelářském prostředí a nebo i v čistě kancelářském provozu. Pro CAD nasazení má jedno poměrně zásadní omezení - lze jej úspěšně nasadit hlavně tam, kde nevyvstává potřeba externích referencí, nebo jiných vazeb obdobného typu. iProject standardně zahrnuje lineární schvalovací procesy, podrobnou správu uživatelských práv, lze jej doplnit o propojení na multifunkční tiskárny a tak podobně. Licencován je v balíčku 25 uživatelů, nebo jako site license. Podrobnější info o iProjectu naleznete na webu XANADU.
Jako velmi zajímavé se jeví spojení Vaultu a iPROJECTu tak, že iPROJECT tvoří publikační rozhraní VAULTu ať již uvnitř firmy, nebo i ven k zákazníkům a kooperantům. Pak je možné používat VAULT jako primární document management v rámci CAD skupiny a iPROJECT pro office nasazení a "otisk" souborů z VAULTu například ve formátu DWF.
 
Zdraví
David Kříž
 
 

Rostislav Říha
16.05.2007, 14:19
[QUOTE=krizd]pokusím se zformulovat svůj názor ...[/QUOTE]
nejprve děkuji za podnětný příspěvek.
Pro kancelář cca 15 lidí, ročně mezi 30-50 projekty včetně studií, které zdechnou v různém stadiu rozpracovanosti, se už dlouho po DMS systému poohlížíme. Chceme od něj hlavně správu revizí, přístupová práva a automatizované zálohování.

Z článku jsem pochopil, že Vault sam o sobe nic moc navic oproti projektovemu rozhrani ADT nenabizi - mylim se? Co je navic?
Bude si iProject rozumet se projektem adt?
Jaky DMS system zvolit, pokud do budoucna uvazujeme s instalaci MS Exchange+Project Serveru?
Kdyz mame dnes datovy server pod linuxem a mailovy server od Keria, omezuje nas to nejak ve vyberu?
...dekuji
 

Vladimír Michl
16.05.2007, 14:46
[QUOTE=Rostislav Říha]Z článku jsem pochopil, že Vault sam o sobe nic moc navic oproti projektovemu rozhrani ADT nenabizi - mylim se? Co je navic? [/QUOTE]
Např. přístupová práva, revize, vzdálený přístup, podporu Office dokumentů, vyhledávání,...
 
[QUOTE=Rostislav Říha]
Bude si iProject rozumet se projektem adt? [/QUOTE]
Ne, interní vazby mezi dokumenty iProject neřeší (resp. neřeší automaticky)
 

[QUOTE=Rostislav Říha]Jaky DMS system zvolit, pokud do budoucna uvazujeme s instalaci MS Exchange+Project Serveru? [/QUOTE]
Ani s jedním z těchto produktů DMS systém nějak úzce nesouvisí. Sáhl bych po DMS postaveném na Microsoft technologiích.
 
[QUOTE=Rostislav Říha]Kdyz mame dnes datovy server pod linuxem a mailovy server od Keria, omezuje nas to nejak ve vyberu?[/QUOTE]
Ne, datové úložiště můžete mít u většiny DMS systémů kde chcete (třeba na Linuxu) a mailování je dobře standardizované takže si také dobře rozumí kdokoliv s kýmkoliv.
 
Vault/Productstream je velmi dobře integrován (klientsky) s CAD aplikacemi Autodesku (tedy rozumí vnitřnímu obsahu a vazbám CAD souborů). iProject je zase jednodušší na ovládání, implementaci/integraci s jinými systémy a na úpravy.