Zobrazit plnou verzi příspěvku: vazby mezi kopiemi

hrnec84
23.05.2006, 08:45
chtěl bych se zeptat, pokud vytvořím model, nasledně výkres, je možné dále ukladát kopie jako.. s tím, aby se mi kopírovaly i vazby?? tzn, že pokud u kopie modelu zmením nejakou čast, aby se dale upravil automaticky i kopie výkresu?? bez zásahu do původních dvou?? děkuji za odpověď

Rumisch
23.05.2006, 09:06
vsetky vazby sa zachovaju a idw aktualizuju.Tato iam. po prikaze save as vsak uz zostava nezavisla.To znamena, hocijake zmeny (zavislosti, farby povedzme interne zalezitosti zostavy) sa uz dalej neprenasaju do kopii alebo opacne (ak niesu inak prepojene napr. xls. Tabulkou). Odvodene idw zo zostavy sa z aktualizuju. Ak vsak zmenite nejake ipt. tak tato zmena sa automaticky prejavy vo vsetky zostavach iam a idw, kde sa nachadza. Na to si treba davat pozor hlavne pri zmenach.

hrnec84
23.05.2006, 09:20
děkuji za odpověď, nicméně, asi jsem něco udělal špatně, při jakékoliv změně v kopii ipt, neupravuje se mi kopie idw.. není někde nějaká možnost nastavení?? děkuji

Rumisch
23.05.2006, 09:35
Podla vsetkeho ta kopia idw. neni odvodena od kopie iam. Skuste toto. Vsetko zavrite, chodte na origina, z ktoreho ste spravili kopie a pozmente mu meno vo Windows. Potom otvorte kopiu idw. Ak sa vas pocas otvarania bude pytat, ze nemoze najst zostavu ukaste mu tu kopiu iam. Otvori idw. Vsetko zasejvujte, potom pozatvarajte a pomenovanie originalu vratte naspat.

Vonásek Petr
23.05.2006, 09:37
Model (ipt+iam) a výkres (idw) tvoří dvojici. Model je do výkresu "vlinkován". Pokud uložíš jako - vytvoříš samostatnou kopii výkresu a modelu, kde výkres zůstává závislý na původním modelu. Pokud chceš vytvořit kopii celé dvojice (model+výkres), které budou spolu svázané, musíš přes Design Assistanta nebo Vault. Na výkresu PT - Design Assistant; Akce - Kopie; Název - Změna jména. (u obou souborů). Pak Uložit a máš požadovanou, vzájemně navázanou kopii.