Zobrazit plnou verzi příspěvku: Velké sestavy - Linky

Carodej2
08.01.2015, 11:24
Dobrý den, určitě už tady takové téma bylo, ale zkusím ho znovu nakousnout. Jak řešíte velké sestavy (Linky), kdy potřebujete efektivně pracovat, čili stačí jen obrysy dílů (strojů) - tzv. zjednodušené modely. My to částečně řešíme pomocí odvozených dílů ze sestav, ale tento způsob není do budoucna možný, jelikož i linkám budeme přiřazovat položky a bude se na ně částečně vztahovat změnové řízení. Používáte příkaz "vytvořit zjednodušenou součást" nebo "definovat obálky"? Nevíte, jak se tyto zjednodušené součásti chovají (Vault a následné vytvoření položky?Díky.J.B.

dusek
08.01.2015, 12:12
Řešil jsem takto model kotelny, když jsem měl zapnutou celou kotelnu, tak výkon počítače byl k zbláznění. Zkoušel jsem to s úrovněmi detailu, ale vzhledem k častým změnám se mi to neosvědčilo. Efektivně s tím šlo pracovat až při využívání Pohledů (Strom -> Reprezentace -> Pohled). Vždy jsem si zapnul pohled jen s tím, co jsem zrovna upravoval. Vliv na výkon to mělo obrovský. Při práci na konkrétním problému je zbytečné mít zapnutý celý objekt.

Cheff
08.01.2015, 12:13
Nevím - na todle se bude asi špatně odpovídat, protože toto už je přesně "custom" řešení na míru kokréntího uživatele... Osobně když jsem se ještě pohyboval v "papírenském průmyslu", tak jsme používali odvozeniny i vlastní konstrukce. Problém s odvozeninami byl při načítání (načítali se stejně dlouho jako "plná" sestava - zjednodušené ocelové konstrukce), takže jsme nakonec zůstali u "brutal force" - tedy dohnat výkonem "železa". Ve výsledku totiž bylo rychlejší odvozeninu nepoužívat. Nevím, jak se k odvozeninám chová 2014 a novější, ale starší Inv ji fungoval tak, že nejdříve "načetl" plnou sestavu a poté zas "vypínal" jednotlivé díly a o to bylo načítání pomalejší. Jednalo se o načítání velké sestavy (cca 15 - 20t dílů) + výkresy z těchto sestav. Když se k tomu přičetla nemožnost přímé editace, tak se nám to nevyplatilo. Jediné, co by pomáhalo, by bylo mít trvale potlačené spojení s původní ocelovkou a tu při aktualizaci zapnout. Každopádně nejrychlejší byly "mrtvé" odvozeniny (nenapojené, ale ty se zas nezaktualizují). - Bue hodně záležet co budete potřebovat, ale u Vás by se asi odvozeniny "uživili" (u nás nahrazovali jednoduché sestavy - max 40dílů, ale zato jich bylo hodně.). U odvozenin jsme tuším měli problém na výkresech, že po přepnutí sestava/odvozenina padaly popisky a kóty. Ale jsou to 4 roky zpět co jsme s tím laborovali... Tehdá byla pouze k dispozici pouze jedna zjednodušená reprezentace (obal), jinak by si odvozeninu musel člověk sám vytvořit a vložit do sestavy. U Vás bude nutné si to vyzkoušet. Jinak Vault by s tím problém mít neměl, jen se musí zařadit vše (tedy nejdříve odvozeninu a následně sestavu kam byla vložená) - nebo jedno z toho. Prostě zařarením sestavy se pouze "kompletuje" dvojice Sestava/odvozenina (podle toho co je aktuálně zapnuté v sestavě). Ale rád si pročtu i zkušenosti jiných!EDIT: [QUOTE=dusek] ... až při využívání Pohledů (Strom -> Reprezentace -> Pohled). ... Při práci na konkrétním problému je zbytečné mít zapnutý celý objekt... [/QUOTE] My jsme standardně používali ÚROVNĚ DETAILU - pokud se použije pouze pohledová reprezentace, tak INV díl stejně načte, jen se nezobrazí. Pokud se použije ÚROVEŇ DETAILU, tak díl ani nenačítá! Až v okamžiku, kdy jej potřebuje. (Jen jsme moc vypínat nemohli - neřešili se detaily, ale celá fabrika...)Cheff2015-01-08 12:36:46

rys-kt4
08.01.2015, 21:45

Dobrý den, způsob (Strom -> Reprezentace -> Pohled) - považuji za optimální a výhodný. Navíc je složitá sestava takto již i připravena pro výkresy dílčích částí, určených právě v dobře zvolených pohledových reprezentacích.Zdravím.

Cheff
09.01.2015, 08:56
Ono se právě téměř toho samého dá docílit i úrovní detailu. Protože teoreticky je jedno jestli je díl vypnutý nebo jen neviditelný. Až na ten rozdíl, že u pohledové reprezentace můžete pořešit i viditelnost ploch v součástech (ipt). Ale zase i "neviditelné" díly berou RAM. -> Nevím jak je to s natočením nebo přiblížením dílu atd. (tedy "přesnou" přípravou pro výkres u pohledové reprezentace)ShrnutoPohledová reprezentace+ nastavení viditelnosti plochy v dílech- Díl se musí načístÚroveň detailu+ Díl se nenačítá (není v RAM)- plochy v modelech (ipt) - ty by se musely opravdu "vypnout" (od 2013)Společné mají řízení "viditelnosti" dílů sestavy na výkrese jen jinou metodou

Carodej2
09.01.2015, 10:04
Díky za věcné a velmi přínosné odpovědi Náhrady modelů (jak jsem psal, díl pomocí odvození) se nám moc nelíbí, proto teď testujeme funkce sestavy – pohledové reprezentace a úrovně detailů. Úroveň detailů se nám zdá jako lepší řešení..