Zobrazit plnou verzi příspěvku: výkres - předepsání materiálu

Lukáš Záruba
16.09.2008, 14:04
Potřeboval bych vědět jakým způsobem předepisujete materiál na výkterech. Do teďka jsem měl většinou pořád stejný tak sem to řešil vložením textového pole. Potřeboval bych abych dostal na výkres materiál a polotovar co nejjednodušeji. Pomohl by i zaslaný výkres abych to přesně vyděl.

Mrázek
17.09.2008, 10:48
Dá se to dělat přes "hloupé" textové pole nebo přes předem nadefinované atributy, které budete mít předdefinované v šabloně. My používáme vazbu na model, takže všechny základní informace jsou v předdefinovaných uživatelských vlastnostech (Název součásti, č. výkresu, polotovar, materiál, ...) v souboru partu. Má to tu výhodu, že se dají přenést nejen do razítka, ale i do kusovníku. V uživatelských vlastnostech výkresu vyplňujeme jenom datum a změnovou tabulku.
Jak se dělá definice atributů a navázání už si přesně nepamatuji (dělal jsem to už někde na verzi 5.3), ale to určitě vyčtete z helpu (Tvorba uživatelského formátu rohového razítka). Kusovník se definuje v editoru norem.
Toto se vyplatí dělat, pokud ty vazby využijete. Protože jednou se někam ty údaje zapsat ručnš musí. Pokud to chcete jen na ty razítka, klidně bych zůstal u prostého textu.