Zobrazit plnou verzi příspěvku: Vyloučení komponenty z řezu

roice
05.09.2011, 13:00
Ahoj je možné v sestavě vyloučit z řezu některou z komponent. Bylo by super kdyby to šlo stejně snadno jako ve výkresu "Účast v řezu = žádná".Předem moc děkuji za odpověď.

Cheff
06.09.2011, 09:04
No tak úplně dotazu nerozumím, ale v sestavě jako takové takovou vlastnost dílu nepřiřadíte (leda nějak přes referenční součást a pak si pohrát s nastavením, ale pokud díl potřebujete pozicovat (v jiném pohledu nebo výkrese), tak je to nepoužitelné)

Pokud myslíte jen vypnutí součásti nejen v řezu, tak bych ji normálně sebral viditelnost v daném pohledu (jen pozor na asociativitu pohledu ("fajfka řetízku" na kartě úpravy pohledu -> pohled) - pokud je zaplá, tak díly nejdou samostatně vypínat). Bohužel co pohled to nové vypínání

roice
06.09.2011, 11:08
Myslel jsem to tak že by některé součástky Inventor při řezu neřezal. Třeba hřídel v ložisku. Bylo by  řízlé jen ložisko a hřídel by zůstala pohledově nedotčená.Z pohledu strojaře k ničemu. Z pohledu vizuální strany neocenitelná věc pro dosažení kvalitnějších výstupů. Hodně by to doplnilo u výstupů hloubku a případnému pozorovateli hodně usnadnilo orientaci v obrázku.Ve výkresu to jde snadno, ale pouze v hlavních pohledech. Zase pro strojařinu super, pro designový výstup peklo.Ano jde to udělat později v nějakém img. editoru, ale proč to takhle mastit. Evidentně tam ta funkce je, jen je nepoužitá v samotném programu. Renderingu v aplikaci je putna co řeže a co ne, tady prostě nastaveno udělat boolen skrze vše podle dané plochy, vyloučení modelů z této funkce by 100% nebylo nic složitého. Nehledě na to že tam taková možnost již je a to při označení dané komponenty, je zobrazen její celkový drátěný model. Tedy vše tam přítomné je, jen to zapnout ;).

Cheff
06.09.2011, 12:04
A zkusit si definovat klasický pohled tam nastavit správně řezy u součásti a z toho potom teprve udělat 3D pohled?

Pavel Žáček
06.09.2011, 13:07
Tahle otázka mě docela zajímá. Bohužel Vaší odpovědi vůbec nerozumím. Co to je "definovat klasický pohled"? Co to je "tam nastavit správné řezy u součásti"? Co znamená "potom z toho udělat 3D pohled"?Otázka se týkala zobrazení součásti říznuté nebo neříznuté v sestavě (v modelu, nikoli ve výkresu). Rozveďte prosím vaše odpovědi i pro mě méně chápavého.

roice
06.09.2011, 13:18
Teď budu dost možná za blbce, ale nemám tušení o čem mluvíte. Jestli o výkresu tak když si nastavím standardní pohled (zhora, z leva, z dola atd..) a udělám průřez komponenty, tak ho to udělá v klasickém pohledu, né tedy z mnou daného pohledu. Každopádně s výkresy toho zas tolik neumím, dělám grafiku spíš pro vizuální použití než pro strojařinu. Když s tím pak chce někdo něco dělat, má alespoň část práce udělanou. Každopádně jediné co mi dělá řez komponentou tak jak chci, tedy v pozici kterou chi prezentovat, je ve výkresu průřez průřez, kde lze vyloučit komponentu z řezu. Bohužel bez možnosti mít pohled na komponentu tak já chci. Nebo v sestavě/vzhled/(jeden z řezů) kde, sice můžu krásně koukat odkud chci, bohužel zase bez možnosti ořezávat jen něco.

flesar
06.09.2011, 14:41
Myslím že by bylo vhodné v sestavě vytvořit prvek odebrání, buď rotací nebo vysunutím, a některé komponenty, ty které nechcete zobrazit v řezu, vyloučit z tohoto prvku.


roice
08.09.2011, 09:17
Moc děkuji za nakopnutí, tohle mne mělo napadnout samotného :)), no nic není každý den posvícení. Funguje to absolutně dokonale. Ještě jednou díky.