Zobrazit plnou verzi příspěvku: Vyplnění uzavřeného prostoru

roice
23.05.2011, 13:02
Ahoj, mám takovou potíž, nebo spíš sebemrskačství. Každopádně bych potřeboval jestli inventor neumí, vyplnit volný prostor uzavřený různými prvky, prostě aby tam nebylo prázdno.Konkrétní případ, mám plechový obal z několika segmentů pro šroubení, kde je spousta trubek, šroubů, dráty a čidla a já bych ten prostor kterej tam zbývá potřeboval vyplnit izolací, aby když si někdo vzpomene, že chce udělat řez třeba pro katalog, aby tam nechyběla. Ve výkresu mi to je jedno, napíšu že volnej prostor je pěna, nebo vata a šmitec, ale pro vizualizaci to tam prostě chybí :)).Mno a modelovat se s nějakou celkem ujetou geometrií kvůli izolaci, kterou tam pak nějakej pašák našťouchá šroubovákem, nebo naleje a nechá zpěnit, se mi zrovna moc nechce. Předem moc dík za nápady.

Cheff
23.05.2011, 14:06
Stačí vysunout nebo jinak vytvořit vyplnění (jako nové těleso) a pak od něj odečíst vše nepotřebné (kombinovat). Ale dovedu si představit, že i tak to u některých těles může být fuška (aby pěna nezůstala "za materiálem" stěny...

Ještě mě napadlo, pokud by ohraničení bylo složitější, zda-li by nešly díry uzavřít hraniční záplatou a pak pomocí sešití vnějších ploch vytvořit objem, od kterého by se případně odečetly vnitřní díly.

Nebo příkaz "nahradit plochu" by mohl být to co hledáte...Cheff2011-05-23 16:18:04

roice
25.05.2011, 09:07
jo jo toho přesně jsem se bál, mno nevadí, dal jsem dvouhodinovku vyřezávání a je to, každopádně je to celkem nešikovné řešení. No co třeba se někdy v budoucnu podobná funkce objeví.Každopádně moc děkuji za odpověď.

horalek
25.05.2011, 22:40
Jenom doplním odpověď Cheffa:
vytvořte novou součást - např, plná kostka, která bude onou pěnou.
Násldně vytvořte odvozenou součást z této sestavy s tím, že všechny díly odečtete )mínus) a v plusu necháte jen pěnu. Tím rychle docílíte samostatného modelu výplně.
Následně přerušte spojení se sestavou (z důvodu cyklické vazby) a vložte zpět do sestavy, původní součást pěny vypněte.
 
 

roice
26.05.2011, 10:53
Ha taky zajímavý poznatek, ihned jak mi doběhne instalace nového Inventoru vyzkouším. Oběma moc děkuji, tohle mi propříště ušetří spoustu času.