Zobrazit plnou verzi příspěvku: Web diskusní fóra

administrator
28.09.2004, 18:18
Zhodnoťte prosím novou podobu diskusních fór - tedy web rozhraní a rozdělení na tematické okruhy - ve srovnání s původní, e-mailovou diskusní konferencí "CAD Fórum".
Připojte též váš případný komentář či námět ke zlepšení.
-Administrátor

Rostislav Říha
04.10.2004, 22:01
hm:(.....
1 - pokud mne driv neco z fora zaujalo, nesmazal jsem mail...ted musim delat copy/paste
2 - driv jsem si pres filtry odfiltroval, co mne nezajimalo, a najednou si rpecetl cely thread - ted klikam sem a tam
3 - driv jsem mohl poslat attachment. ted ne ....
pripomina mi to cele novy dialog hladin z adtcka a mam velkou radost.

vknop
04.10.2004, 22:21
100% souhlas s panem Říhou. Graficky pěkné, ale to je tak všechno:-(
Škoda práce a času. Proč to dělat jednoduše. Co na tom. že je to nepraktické, hlavně že je to moderní...
VK


rotraincz
04.10.2004, 22:30
Take 100% souhlas s p. Rihou. Myslim si ze anketa mela probehnout pred zmenou nez po ni.
Kohl

Seiner
05.10.2004, 06:02
Já jsem také změnou zklamán a nepříjemně překvapen. Jediné, co by mne snad mohlo udržet jako aktivního účastníka, by bylo pararelní e-mailové rozhrani, jako mají např. konference na Pandoře.
Seiner

Mrázek
05.10.2004, 06:27
Jsem přihlášen dnes poprvé, takže se jedná pouze o první dojem (a ten nebývá vždy správný).
Zatím jsem trochu zmaten, tíže se ve fóru orientuju (to se asi spraví časem).
Každopádně pod námitky pana Říhy se podepisuji a přidávám dvě další (s tím specifikem, že jakožto zaměstnanec velké firmy jsem připojen k Internetu přes pevnou linku):
1. Na poštovním programu jsem připojen stále a každá nová zpráva na mne pípne, takže při své práci průběžně sleduji, co se děje na fóru a jsem schopen rychle reagovat (mnozí kolegové vědí, jak je občas rychlá odpověď důležitá)
2. Na netu jsem poměrně málo, protože obranou podniku proti ztrátě kapacit vlivem surfování je přísné sledování přístupů na Internet a postihy, končící až odpojením. Takže mne každý přístup na konferenci bude stát "body" a tím pádem ji určitě nebudu moci sledovat průběžně (tím se pochopitelně sníží i moje aktivita jako přispěvatele)

Vladimír Michl
05.10.2004, 07:20
Ke změně v použití diskusních fór nás vedla řada důvodů (ty hlavní jsou uvedeny v ohlášení v příspěvku http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=15&PN=1 ).
Pomocí notifikací (ponechte je zapnuté) můžete obejít onu asi hlavní výtku - sledování "provozu". Je jasné, že pro "power usery" nebylo sledování diskusí jdoucích mimo jejich obor zas až takový problém, ale pro řadu účastníků to byl problém podstatný (jak víme z reakcí a třeba i následných odhlášení).
Co se týče výhrad R.Říhy:

kopírovat si nic nemusíte, narozdíl od původního fóra je nyní přístupný celý archiv, kde si informaci můžete vyhledat (viz lupa Najít)
právě toto by měla být spíše výhoda kategorizovaných fór - ve fóru Revit najdete třeba téma Rendering a celý thread pak vidíte pohromadě
pro přílohy sloužil a slouží server iPROJECT; robot ale menší přílohy toleroval (i když se následně rozesílaly na 1.000 adres); přílohu můžete odkázat buď URL adresou nebo vložit do příspěvku jako obrázek (umístěný kdekoliv na internetu, třeba na iPROJECTu)
Připomínky a výhrady každopádně vítáme. Ještě pro upřesnění - web rozhraní řídí komerční aplikace, takže jednak úpravy jsou někdy trochu komplikované a jednak je někdy lokalizace "kostrbatá", protože texty jsou skládané ze slov.

Exner
05.10.2004, 07:55
Nemohu sem nic napsat, musel jsem to nakopírovat přes schránku.
PROČ?
 
Grafika je moc pěkná.
Ale hodnota fora je někde jinde.
Dobrá rada nebo rychlá odpověď je mnohdy nad zlato.
 
Jak muže do fora odpovědět člověk co nemá přístup přes web?
 Krásný den Brom

Machacek
05.10.2004, 08:08
Take mi prijde zbytecne se stale prihlasovat na web. Driv stacilo dat >odpovedet< a napsat odpoved. Takto je reakce na dotaz podstatne pomalejsi. A viset stale pripojeny? To asi neni to prave.
Trideni je urcite takto lepsi, ale v e-mail variante jsme si za ten neporadek mohli sami. Ne vsichni dodrzovali zasadu, ze meli v predmetu zpravy uvest jednoznacne zatrideni dotazu.
Zatim si myslim, ze postaru to bylo lepsi. Treba ale casem zmenim nazor.
Jiří Macháček

Vladimír Michl
05.10.2004, 08:27
[QUOTE=Exner]
Nemohu sem nic napsat, musel jsem to nakopírovat přes schránku.
PROČ?
 
Grafika je moc pěkná.
Ale hodnota fora je někde jinde.
Dobrá rada nebo rychlá odpověď je mnohdy nad zlato.

Jak muže do fora odpovědět člověk co nemá přístup přes web?

Krásný den Brom[/QUOTE]
Pokud máte ve vašem internetovém prohlížeči potíže s "WYSIWIG rich-editorem" formátovaného textu, můžete si jej vypnout ve vašem uživatelském profilu - Nastavení > Upravit profil > Povolit WYSIWIG: Ne
Odpovědi a příspěvky bez přístupu na web možné nejsou. Možná "zatím", ale technicky je spolehlivé řešení této funkce velmi komplikované.

Vladimír Michl
05.10.2004, 08:31
[QUOTE=Machacek]
Take mi prijde zbytecne se stale prihlasovat na web. Driv stacilo dat >odpovedet< a napsat odpoved. Takto je reakce na dotaz podstatne pomalejsi. A viset stale pripojeny? To asi neni to prave.
[/QUOTE]
I teď můžete jen klepnout na odkaz Odpovědět v notifikačním mailu a napsat odpověď. Přihlášení se můžete vyhnout nastavením volby Přihlásit > Automatické přihlášení: Ano. Při vytáčeném připojení je ale potřeba se připojit na internet.

Peter Jirat
05.10.2004, 09:09
Vzhledem k množství reklamních bannerů které zhlédneme při prohlížení příspěvků asi jiná cesta ze strany poskytovatele konference nebude. Ale jeden dotaz k ovládání: Pokud chci odpovědět na jeden z příspěvků (ne poslední), musím kliknout na Citace? Jinak asi odpovídám na poslední příspěvek v řadě.
Dík
PJ

Peter Jirat
05.10.2004, 10:22
Ještě jedna připomínka, zobrazuje se mi čas buď zimní nebo GMT, což je o hodinu méně než aktuální. U mne v PC je čas v pořádku. Píšu v 11:24hod.
 
PJ

Wampa
06.10.2004, 09:57
Myslim ze budem asi jeden z mála ktorý je štastný touto zmenou. Omnoho viac mi vyhovuje toto forum ako mailová konferencia.
1. Môžem sledovať iba témy ktoré ma zaujmaju a nemusim stale mazat maily ktore nepotrebujem.
2. Funkcia Najít je velmi uzitocna. Skor nez niekdo zada otazku moze sa pokusit najst odpoved a nebude zatazovat server duplikovanymi otazkami. V mailovej konferencii sa to stavalo casto a vy vsetci ste mrhali zbytocne energiou odpovedat na opakovanu otazku.

Podobnych for uz navstevujem viac takze som na ne zvyknuty a orientujem sa tu ako ryba vo vode. Casom si zvyknu urcite aj ostatni.


Este raz je to super a urcite to nie je Škoda práce a času ako sa tu niekto vyjadril. Takze hor sa do noveho veku CAD Fóra.

Wampa

Vladimír Michl
06.10.2004, 10:49
Díky za podporu.Pro "skeptiky a konzervativce"  připomínám že pomocí notifikací a volby automatického přihlášení lze fórum provozovat prakticky beze změny oproti původní e-mail podobě.Pro uživatele RSS kanálů (newsfeed) jsme právě zprovoznili RSS kanál diskusní konference CAD Fórum. RSS kanál CAD tipů běží již delší dobu. Viz ikonky XML v levém sloupci nebo stránka WWW odkazy .

Radek Pícha
06.10.2004, 11:59
Můžete pomoci laikovi s fórem?
Wampa: "...Môžem sledovať iba témy ktoré ma zaujmaju..."
Jak to mám udělat?
 

Wampa
06.10.2004, 12:22
[QUOTE=Radek Pícha] Můžete pomoci laikovi s fórem?
Wampa: "...Môžem sledovať iba témy ktoré ma zaujmaju..."
Jak to mám udělat?
[/QUOTE]

V prvom rade chodte na tento odkaz http://www.cadforum.cz/forum/email_notify_subscriptions.asp.
Tam uvidite zobrazene v prvom menu " Fóra které jste přihlásili pro e-mailové notifikace" ze mate zapnute vsetky fóra. Tie ktore nechcete zaskrtnite a kliknite na neupozorňovať a hotovo. Budu vam chodit maily iba z tem ktore ste tam nechali. Ak budete niekedy posielat dotaz vo fore ktore nemate zaskrtnute tak iba pre ten jeden prispevok mozete zaskrtnut policko Upozornit mne e-mailem na odpovědi a budu vam chodit maily aj k danemu prispevku aj ked je vo fore ktore nesledujete.

Vladimír Michl
06.10.2004, 12:23
Buď použijte textový odkaz Ne-Sledovat odpovědi v tomto fóru, popř. --na toto téma (vždy dole na stránce u daného fóra či tématu) a vypněte si sledování individuálně, nebo použite Nastavení > Nastavené e-mailové notifikace a fóra si povypínejte zaškrtnutím políček (a stiskem Neupozorňovat).Rozlišujte notifikace pro dané Fórum a pro dané Téma (thread).
Viz též Pokyny

Machacek
06.10.2004, 12:30
pomocí nastavení v notifikaci, nechte si přihlášená jenom ta fóra, která vás zajímají

Radek Pícha
06.10.2004, 13:52
Děkuji za rady, zvláště za podrobný popis pana Ružiče (Wampa).
Pokyny jsem četl při zaregistraci, ale brzy jsem se v nich utopil Pro laika ve foru jako jsem já a pro nedostatek času je opakovaně číst jsem jim zcela neporozuměl.
Snad do toho vejdu

Radek Pícha
06.10.2004, 14:38
...Pro uživatele RSS kanálů (newsfeed) jsme právě zprovoznili RSS kanál diskusní konference CAD Fórum. RSS kanál CAD tipů běží již delší dobu. Viz ikonky XML v levém sloupci nebo stránka WWW odkazy ....
Zkoušel jsem ikonku ... a nic.Ikonka pro CAD tipy zobrazila toto:  <?xml version="1.0" encoding="windows-1250" ?>   <!DOCTYPE rss (View Source for full doctype...)> - <rss version="0.91">- <channel>.......
Jaké podmínky musím splnit, abych mohl nabízenou funkci vyzkoušet?

Vladimír Michl
06.10.2004, 14:53
To je v pořádku - RSS kanál je vlastně takovýto XML dokument (žádné podmínky nejsou).
Pokud chcete použít RSS "prakticky", potřebujete nějakou čtečku RSS kanálů - např. Feedreader, RSS Reader, RSS Deamon, RSS Point, RSS Bandit, NewsGator, FireBird, atd. atd.
Viz informace o RSS

Exner
07.10.2004, 12:51
FeedReaderCZ - Čtečka RSS.

Program nabízí příjemné české rozhraní, umožňuje třídění do kategorií, automatickou kontrolu, filtrování, rozšíření, webserver, atd.

viz. http://www.slunecnice.cz/product/FeedReaderCZ/?FSID=93E9546F BEC2D4E0CF77CC6E45F9438A

Vladimír Michl
07.10.2004, 12:59
to nevím, konkrétně FeedReader neznám, ale RSS kanály (minimálně ten s tipy) fungují určitě, denně je navštíví/stáhne cca 1.000 uživatelů z celého světa - bude to spíš nějaká lokální (DNS) chyba u vás

Radek Pícha
07.10.2004, 13:16
Dík za tip, FeedReaderCZ jsem nainstaloval.Spustil jsem akci Přidat kanál a vložil jsem adresy, na něž odkazují ikonky XML v levém sloupci CAD fóra (http://www.cadforum.cz/cadforum/_cp_rss.asp, http://www.cadforum.cz/forum/rss.asp). Oba pokusy skončily zprávou: "Nepodařilo se najít server s tímto jménem".Totéž při zadání adresy http://www.cadforum.cz/cadforum i http://www.cadforum.cz.

Mila128
13.10.2004, 13:18
Mam dotaz k tomuto foru a jelikoz nemam opravneni zalozit nove tema v teto kategorii, ptam se zde.
Jak mohu jednoduse odpovidat na prispevky, ktere mi prijdou jako notifikace? V tomto upozorneni je uveden odkaz: "Pro zobrazení či odpověď na tuto zprávu klepněte na níže uvedený odkaz :". Kdyz na tento odkaz kliknu, dostanu se na kyzeny prispevek, ale jestlize chci odpovedet, musim se prihlasit. Po prihlaseni, jsem ale na prvni strance fora a musim pracne dohledavat, na jaky prispevek jsem to vlastne chtel odpovidat . Lze to nejak zjednodusit?
Dale to vyzaduje mit pristup na internet, coz dle meho nazoru nama kazdy "normalni" konstrukter nebo projektant. U vetsiny firem co znam, je jakykoliv pristup na internet zcela zakazan.

Vladimír Michl
13.10.2004, 13:40
Toto je správné místo na položení dotazu.
Při prvním přihlášení (tlačítko Přihlásit) si zaškrtněte volbu Automatické přihlášení - pak odpadne potřeba vyplňování jména a hesla a k odpovědi se dostanete odklepnutím odkazu v notifikačním e-mailu. Viz Pokyny.
Ano, většina internetových služeb je dnes online, tedy vyžaduje (nejlépe pevné) připojení na internet. Povolení či zákaz přístupu na internet je samozřejmě věc firemní politiky, ale úplný zákaz web přístupu je ve světě online registrací, online fixů, online web knihoven a katalogů CAD bloků, online databází tipů a triků a online prostředků pro CAD spolupráci na projektech již asi kontraproduktivní. Ani z hlediska bezpečnosti ani z hlediska případného plýtvání pracovním časem dnes není důvod činit rozdíl mezi povolením/zakázáním e-mail přístupu anebo web přístupu z firemních sítí.

vknop
13.10.2004, 13:40
Celé toto "nové" forum je (pro dany účel) hovadina!
Přidám další dotaz: Proč když příjde notifikace tak odkaz nesměřuje přímo k příspěvku, ale musím ještě listovat, který je to vlastně na té stránce je?
Takové "vymoženosti" si strčte za klobouk a nevalte tady klíny, že s notifikacemi lze forum proužívat skoro stejně jako e-mail konferenci. Ano, skoro stejně, až na těch 1000 drobností, které s toho dělají těžkopádného molocha:-(
Námět: Co myslíte? Když se vykašleme na tuhle opičárnu a vrhneme se na staré dobré forum, najde Admin odvahu jej zrušit?

Mila128
13.10.2004, 14:02
Automaticke prihlaseni samozrejme zaskrtnute mam, ale bohuzel se nejak neprihlasuji. Jeste me napada, neni to reseno pomoci cookies? Ty se mi po kazdem ukonceni prohlizece automaticky mazou.

krasa
13.10.2004, 14:07
Na první stránce fóra dole je věta: "Pro použití tohoto fóra musí být ve vašem prohlížeči povoleny cookies a JavaScript"  :-)

Mila128
13.10.2004, 14:46
Dekuji za upozorneni, toho jsem si opravdu nevsiml . Jenze po povoleni cookies me to stale neprihlasuje. Povoleny mam i skripty a Java aplety. V cem dal muze byt zakopany pes?

Subrt
13.10.2004, 14:48
Dobrý den
Nepamatu ji si že by so na staré fórum někdo stěžoval.  Tohle mě
připadá opravdu méně obratné.  Nechci vyvolávat diskusi, ale
řekněte svůj názor. Anketa na stránce fóra neni moc využitá.
Václav Šubrt


VlJanecek
13.10.2004, 15:11
Na staré fórum jsem si sice nestěžoval, také by byla troufalost si stěžovat na něco co vám někdo dává zadarmo, ale tahle podoba mi vyhovuje o něco lépe. Už jen proto, že jsou přehledně rozděleny dotazy podle programů a že jde docela snadno hledat.
Vl.Janeček

Peter Jirat
13.10.2004, 16:32
Taky si pomalu zvykám. Jeden dotaz - nelze nastavit pořadí došlých odpovědí pro jednotlivé vlákno tak, aby poslední došlá odpověď se zobrazovala jako první?
PJ

Vladimír Michl
13.10.2004, 16:43
[QUOTE=Peter Jirat]
Taky si pomalu zvykám. Jeden dotaz - nelze nastavit pořadí došlých odpovědí pro jednotlivé vlákno tak, aby poslední došlá odpověď se zobrazovala jako první?
PJ
[/QUOTE]
To by mi sice také vyhovovalo, ale jednoduše to bohužel nejde, kvůli stránkování to není úplně triviální úprava.

Kotlaba
19.10.2004, 09:12
Pokud by tu byla nejaka natlakova skupinka pro to, aby toto forum melo puvodni podobu, tak se hlasim do houfu.

Otasek
23.12.2004, 12:12
Mě styl tohoto fóra podstatně více vyhovuje než předcházející. Zajímám se jen o inventor a jeho programování a většina dotazů je ke klasickému CADu.
Toto třídění a nastavení upozorňování na příspěvky lze velmi jednoduše nastavit v osobním profilu - kdo to nedokáže, tomu asi už není pomoci
Škoda, že se nezobrazují vlákna odpovědí, ale ve velkém množství případů není k jednomu tématu více než 5 reakcí, takže se to dá přežít . Ikdyž kdyby se dotoho někdo aktivně vložil, tak by se to dalo zrealizovat(asi hlavně bude záležet, jakým způsobem jsou v databázi indexováné záznamy. Jsem si takové podobné forum udělal - teda podstatně jednodužší - tak celkem tuším wocogo)
A pokud si chci prohlédnout aktivní témata kliknu na "Aktivní témata"
Na žádnou jinou nefunkčnost jsem nenarazil a to nepoužívám IE, ale Firefox - ve kterém lze zobrazování reklamy zablokovat Otasek38347.0329513889

Ferdinand
14.02.2005, 10:31
Nevím, zda to je tak záměrně, ale mne se zobrazuje menu (vlevo nahoře-pod logem CAD Fórum) jaksi "rozřízle" - Hlavní stánka, Diskusní fórum, dále body pokyny... archiv a Produkty/řešení mají rozkouslý konec (tj. nevlezou celé do levého barevného pruhu). Je to sice funkční, ale trošičku rušivý.
Co se týče kladů a nešvarů nové podoby. Nyní již nedostávám desítky (někdy jich bylo až stovka, třeba když jsem dejme tomu dva dny nepodíval na poštu z nějakého důvodu...) zbytečných e-mailů, které jsem musel pracně mazat ze své pošty - většinou po jednom, protože třeba právě odpovědi na můj dotaz anebo to co bylo pro mne zajímavé (což bohužel většinou dle Předmětu zprávy se nedalo odhadnout) jsem musel prvně najít a přečíst. Podívám se jen na to, co mne opravdu zajímá.
Dále bych měl na pana Michla jednu prosbu:
Prosím Vás, dala by se rozeslat hromadná výzva, aby před zadáním Nového tématu dotyčný a./se podíval do Nápovědy pro daný produkt  b./pokusil se najít odpověď prvně sám ? Ušetřil by se čas (resp. nervy) nás všech. Některé dotazy mi přijdou dosti triviální a domnívám se, že tyto by se neměly objevovat vůbec na půde Diskusního fóra. Příkladů bych mohl uvést hodně, ale určitě všichni víte, o které/jaké "moudré" dotazy jde.
Děkuji.
PS.
1. Pokud budu 20-krát hlasovat v Anketě pro jednu a tutéž, určitě ovlivním výsledné ohodnocení, není tomu tak? Anebo je to nějak blokováno, že jeden účastník může hlasovat pouze jedinkrát?
2. Pro editování tohoto příspěvku jsem musel celý obsah znova napastovat z původní odpovědi přes Clipboard, jinak mi to zobrazovalo prázdné okénko.Ferdinand38397.4419791667

Vladimír Michl
14.02.2005, 11:39
Jaký používáte browser? Nemáte zvětšené písmo? Vypadat by to mělo zhruba takto:
Jednorázová výzva by asi nepomohla - je to spíš apelace na nové uživatele, ale v pravidlech to zdůrazníme. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že úroveň znalostí účastníků je různá a i pro někoho triviální dotaz může začátečníkovi hodně pomoci v práci a neměl by se za něj nějak stydět (aneb žádný učený...).
Hlasování je pro běžné situace blokováno na 1 hlas v dané anketě.

vbehun
14.02.2005, 12:01
Pokud mohu posoudit  - hledím na to ve Firefoxu 1.0 i ve velké
Mozille - vypadá to v obou stejně: Zcela v pořádku a celkem vzhledné.

Keberdle Václav
21.02.2005, 08:07
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; cs-CZ; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0Takze kdyz je to male tak si to zvetsim Rozliseni .. vy nemate statistiky ?!Kazdopadne doporucuju FF 1.0


Vladimír Michl
21.02.2005, 08:56
aha, Mozilla zvětšuje i absolutně zadané velikosti písma - s tím se moc dělat nedá, ale upraven alespoň základní vzhled

Ferdinand
23.02.2005, 14:06
Microsoft Internet Explorer 6 Service Pack 1
 

Peter Jirat
23.02.2005, 14:21
Dovolím si jednu malou připomínku k tomu vyhledávání v Nápovědě a samostatnému hledání na webu.
Všechny ty informace zde hledané potřebujeme hlavně rychle. Proto si myslím, že každý registrovaný uživatel tohoto fóra může položit i tu nejtriviálnější otázku, jediné co se může stát je že nikdo neodpoví, pak mu nezbyde než hledat jinde. Pokud jste někdy byl v diskusní skupině na augi, tak tam přišlo klidně i 20 odpovědí s typickým obsahem "filedia 1", ale nikdo to nepovažoval za obtěžování. Jediný rozdíl byl v tom, že tam to bylo ve formě news, což je někdy více přehlednější.
Zdraví PJ