Zobrazit plnou verzi příspěvku: základní nastavení

benzala
10.04.2019, 19:34
Dobrý den.Je mi hloupé položit takový trivialní dotaz ale jsem již zoufalí.Nedokáže mi někdo poradit jak nastavit po přeinstalování inventoru abych mohl volně posouvat v sestavě součastmi pomocí myši?Dříve jsem mohl po vložení součásti za pomocí přidržení levého tlačítka myši součást uchopit a volně posunout.A teď mi to najednou nejde.Totéž posun koty ve výkresu.Přidělil jsem kotu a posleze za přidržení tlačítka na myši s ní mohl volně posouvat.Je to taková hloupost ale už mě vytáčí.Hledal jsem to v nastavení aplikace,ale asi hloupě.A nikde o tom nemohu najít zmínku jak na to.Tak prosím o radu a předem se omlouvám za tak závažný dotaz :)

Vondruš
10.04.2019, 20:15
Jak to myslíte? Záleží jak máte ty součásti zavazbené, ne? Co udělá když dáte Umístění - Volně posunout?

benzala
10.04.2019, 20:27
Ještě před zavazbením. Hned jak dám umístit tak se mi někde v prostoru objeví součást.A tu jsem si mohl při držení levého tlačítka - myší volně potáhnout blíže k místu kde si chci provést zavazbení.Je to jen taková pitomost,ale už jsem na to byl zvyknutý a najednou to nejde.

Vondruš
10.04.2019, 21:30
A jak ty součásti vkládáte? IPT přes Komponenta - Umístit? Nebo z Obsahového centra?

benzala
10.04.2019, 21:37
Přes umístit . Teď jsem zjistil že když odkliknu volně posouvat tak to funguje.Jen jsem byl zvyklý že to šlo rovnou myší.Zřejmě se to dá někde nastavit.Říkám je to jen taková nepodstatná kravinka.U těch kot je to horší.Když je chci pěkně zarovnat musím někdy kotu smazat a znovu ji usadit.Ale to je jen drobnost. :)