Zobrazit plnou verzi příspěvku: Zle orezaný formát v DWF

Buba
27.07.2006, 08:53
Vie mi niekto poradiť? Dám si publikovať viac rozvržení do jedného viacstránkového DWF súboru. Výsledok je skoro to, čo potrebujem, len mi chýbajú 2 okraje výkresov. Kde sa to dá nastaviť? Keď si dám náhled výkresov ešte v pôvodnom DWG, tak je všetko OK.
Ešte jedna otázka. Dá sa vytvoriť viacstránkový PDF jedným klikom z viac rozvržení?
 

Jan Pajerchin
27.07.2006, 10:24
Asi vám neporadím - ale aspoň zamudrujem: ... radšej používajte ak je to možné PDF formát.

Ferdinand
27.07.2006, 10:56

File - Page Setup - Layout Settings - Extenspřípadně Center the plot( )
Ferdinand2006-7-27 10:57:37

Buba
27.07.2006, 14:26
[QUOTE=Jan Pajerchin]
Asi vám neporadím - ale aspoň zamudrujem: ... radšej používajte ak je to možné PDF formát.
[/QUOTE]
Potrebujem ale naraz vytvoriť viacstránkový *PDF priamo z Acadu.
Nakoniec som to vyriešila:
Namiesto Mierky 1:1 v Page Setup som si zvolila Prispôsobiť (Tiež to bolo 1:1, čo mi je dosť čudné, ale fungovalo to.)
Z viacstránkového *.DWF v DWF Vieweri si potom dám vytlačiť na PDF tlačiareň a tak mám viacstránkový PDF súbor. To je zatiaľ najrýchlejšie, čo som vymyslela.
Veľmi by ma potešilo, ak niekto má typ ako tlačiť priamo z AutoCADu na jeden krát viac Rozvržení do viacstránkového jedného PDF súboru.

Buba
27.07.2006, 14:27
[QUOTE=Ferdinand] File - Page Setup - Layout Settings - Extenspřípadně Center the plot( )[/QUOTE]
Toto som samozrejme tiež skúšala, ale to nestačilo. 

Buba
27.07.2006, 14:28
Zdá sa, že DWF si vyrába nejaké divné vlastné okraje. Ale nechápem prečo, lebo s rovnakým nastavením mi z tlačiarne vyšiel kompletný neodseknutý výkres.

Machacek
27.07.2006, 14:35
Taky jsem se s tím setkal a bohužel na nic nepřišel. Na plotr se to vytiskně normálně s celým rámečkem, ale DWF to jednu stranu ořízne.

Ferdinand
27.07.2006, 15:14

[QUOTE=Buba]
Toto som samozrejme tiež skúšala, ale to nestačilo. [/QUOTE]
[QUOTE=Buba]Nakoniec som to vyriešila:
Namiesto Mierky 1:1 v Page Setup som si zvolila Prispôsobiť (Tiež to bolo 1:1, čo mi je dosť čudné, ale fungovalo to.)[/QUOTE]Přizpůsobit = Scaled to Fit

artap
28.07.2006, 07:11
Nebo si vytvořit vlastní větší formát pro DWF tisk. Tisknu takto třeba mapy na formát 6000x2000 mm.

K formátu PDF mám malou poznámku ... zlaté DéWéeFko osvědčené v praxi u uživatelů i v GISu.


Buba
28.07.2006, 08:45
[QUOTE=artap]Nebo si vytvořit vlastní větší formát pro DWF tisk. [/QUOTE]
To je to, čo potrebujem. Kde sa to nastavuje?

Machacek
28.07.2006, 08:49
přes soubor -> správce plotrů -> nastavení daného tiskového zařízení pro DWF (DWF6 eplot.pc3) pak tam změnit rozměry papíru

artap
28.07.2006, 09:47
Ještě záleží jaká má nastavená práva uživatele ve Windows. Už jsem se setkal i s možností zabezpečení , že prostý USER nebyl schopen si změnit (editovat) ani těch pět uživatelsky volných formátů papírů. Jinak souhlasím s postupem Jiřího Macháčka.


artap
28.07.2006, 09:50
[QUOTE=Buba]
To je to, čo potrebujem. Kde sa to nastavuje?[/QUOTE]

Nebo to můžeme vyřešit jinak, když se vám nezadaří. řekněte si jaký rozměr potřebujete a já vám definiční soubor PC3 vytvořím a pošlu

Buba
28.07.2006, 10:50
ďakujem to zvládnem. Pozerala som to už včera a pri každom formáte je prednastavené horný a pravý okraj na 1, dolný a ľavý na 0. Podľa mňa je to ten problém prečo oreže výkres zprava a zhora. Nedá sa toto nejako predefinovať?
(Nemyslím osobitne otrocky pre každý formát.) Aj tak ďakujem za rady.

Jan Pajerchin
28.07.2006, 12:51
[QUOTE=artap]K formátu PDF mám malou poznámku ... zlaté DéWéeFko osvìdèené v praxi u uživatelù i v GISu. [/QUOTE]
Máte pravdo DWF je naozaj dobrý formát. Ale v prípade ak chcete zabrániť jeho konverzii do dwg tak je pre Vás nevhodný. A väèšinou to každý publikuje do DWF práve preto.
Autodesk síce apriori odmieta importovat dwf do AutoCADu - pretoze vraj to je formát ktorý je urcený len na publikovanie. V rospore s týmto tvrdením sú iné CADy, ktoré dokážu DWF otvoriť a s väčším alebo menším úspechom skonvertovať do DWG. ... napríklad taký ... (ale aj iné SW)Tým pádom DWF stratil jednu svoju vymoženosť - a to že je urèený len pre publikovanie.
PDF sa teda z tejto stránky javí ako vhodnejšia voľba.Jan Pajerchin2006-7-28 14:34:15

Vladimír Michl
28.07.2006, 13:22
Nešiřte prosím bludy - nejprve si o souborových formátech nastudujte informace.
Jak PDF tak DWF jsou formáty které mohou obsahovat vektorová i rastrová data. A pododbně jako z papírového výkresu můžete zpětně (skenováním+vektorizací) získat hrubou/nepřesnou podobu původního výkresu, můžete i z PDF a DWF souborů získat podobně přibližný CAD výkres. To šlo udělat vždy a nějaké "odmítání načítání" (což je také nesmysl, DWF lze načítat do AutoCADu již delší dobu) s tím nemá nic společného.
V otázce zpětné konverze se PDF od DWF prakticky neliší. Zato se liší ve spoustě dalších parametrů, ze kterých prostě plyne, že publikační formát DWF je pro CAD data podstatně lepší formát než PDF. Žádný ZwCAD, který tak usilovně propagujete, do DWG ukládat ani nemůže, protože formát DWG neumí (umí jen soubory s příponou DWG).

Jan Pajerchin
28.07.2006, 14:31
Heh.Ano to čo tvrdíte o DWF je pravda ... t.j - že je to "čistý raster".Po načítaní DWF do spomínaného CADu ho je možné kliknutím na ikonku "rozložiť" - priamo skonvertovať na vektory ... teda vektorizovať bez skenovania a bez potreby iného SW ako spomínaného ... a teda presnost konverzie je maximalna.Nepresné vyjadrenie bolo že AutoCAD DWF neimportuje. Jasné ze ho nacíta. Mal som vsak na mysli ze ho neskonvertuje do vektorov - co Autodesk apriori odmieta a ani to nikdy neplanuje.A kedze nepoznam CAD (netvrdim ze neexistuje) ktory priamo nacita a skonveruje PDF do vektorov - tak tvrdim, ze PDF je vhodnejsi co sa tyka bezpecnosti.

Vladimír Michl
28.07.2006, 15:18
[QUOTE=Jan Pajerchin]Ano to čo tvrdíte o DWF je pravda ... t.j - že je to "čistý raster".[/QUOTE]Opravdu takovou věc tvrdím? DWF není rastr, natož čistý. DWF je formát, který kombinuje vektorová, rastrová, 3D, tabulková a animační data.
[QUOTE=Jan Pajerchin]Po načítaní DWF do spomínaného CADu ho je možné kliknutím na ikonku "rozložiť" - priamo skonvertovať na vektory ... teda vektorizovať bez skenovania a bez potreby iného SW ako spomínaného ... a teda presnost konverzie je maximalna.[/QUOTE]Maximální - tj. taková, kterou povolil autor DWF souboru, tj. podstatně menší než ve zdrojovém výkresu. Utilit na konverzi DWF do CAD formátů je ale spousta, skoro tolik jako utilit pro převod PDF vektorů do CAD formátů...
[QUOTE=Jan Pajerchin]Nepresné vyjadrenie bolo že AutoCAD DWF neimportuje. Jasné ze ho nacíta. Mal som vsak na mysli ze ho neskonvertuje do vektorov - co Autodesk apriori odmieta a ani to nikdy neplanuje.[/QUOTE]Máte obdivuhodné interní informace o plánech Autodesku...Vedle výše uvedených utilit ale importuje DWF soubory i přímo samotný AutoCAD, importovanou kresbu lze uchopovat, ořezávat, atd.
[QUOTE=Jan Pajerchin]A kedze nepoznam CAD (netvrdim ze neexistuje) ktory priamo nacita a skonveruje PDF do vektorov - tak tvrdim, ze PDF je vhodnejsi co sa tyka bezpecnosti.[/QUOTE]V tom je právě ten problém - pokud danou oblast neznáte, tak nevyvozujte takové kategorické soudy. Převodníků z PDF do CAD formátů jsou možná desítky. Takže já tvrdím, že PDF není vhodnější formát pro CAD, ani z hlediska bezpečnosti.

Jan Pajerchin
28.07.2006, 15:54
[QUOTE=Vladimír Michl]
Máte obdivuhodné interní informace o plánech Autodesku...[/QUOTE] Áno ... od Vášho dodávateľa.
[QUOTE=Vladimír Michl]
publikační formát DWF je pro CAD data podstatně lepší formát než PDF[/QUOTE] DWF formát je formát závislý od tvorcu konkrétneho CAD systému.PDF je formát nezávislý od tvorcu konkrétneho CAD systému.Nie je na škodu byť nezávislý. Či už od Microsoftu, Autodesku, alebo najlepšie hádam finančne. Nuž čo. Nepojedol som všetku múdrosť sveta. Ale PDF je aj tak vhodnejší.

artap
31.07.2006, 08:15
Já se tu docela bavím.

Převod DWG souborů do PDF je degradace vnitřní inteligence výkresu (vazba mezi výkresy, vazba na databáze, možnost inteligentního zapracování do podnikových IS, do GIS, atd ...).

Jsem osobně rád, že pan Jan Pajerchin přiznal, že Nepojedol som všetku múdrosť sveta., protože pravděpodobně neví jak lze formát DWF použít a využít.

Formát DWF používáme v naší (velmi velké) společnosti již od roku 1996 v podnikovém intranetu a následně v IS a GIS (v současné době více než 30000 aktivních (nemrtvých) výkresů). Výsledkem je několik set spokojených uživatelů.

A pokud se chcete dozvědět něco o vývoji, strategii a využití formátu DWF - doporučil bych Vám rozhovor s panem Geoffem Zeissem.


Ferdinand
31.07.2006, 15:21

[QUOTE=artap]
...já vám definiční soubor PC3 vytvořím a pošlu [/QUOTE]Tak ohledně pc3 jsem zde již měl dotaz, na který se tenkrát nenašla pro mne uspokojivá odpověď (nepamatuji si už název tématu - zkuste hledat "pc3" ).

artap
01.08.2006, 07:01
[QUOTE=Ferdinand]
Tak ohledně <span style="font-weight: bold;">pc3</span> jsem zde již měl dotaz, na který se tenkrát nenašla pro mne uspokojivá odpověď (nepamatuji si už název tématu - zkuste hledat "pc3" ).[/QUOTE]

Okolo PC3 se tady toho dost napsalo. Nebude lepší si vzpomenout na co jste se chtěl zeptat?

Buba
07.08.2006, 07:29
Tak som sa vrátila z dovolenky a celkom pekne ste sa tu zatiaľ rozohnili.
Vie mi teda niekto odpovedať na otázku ohľadom prednastavenia okrajov na 0 pre všetky preddefinované formáty do tlače na DWF?

artap
07.08.2006, 09:30
Pro nastavení okrajů na hodnotu 0, stačí jen velmi málo. Vytvořit si nový uživatelsky definovaný formát a při nastavování nezapomenout nastavit okraje na hodnotu 0. implicitně je tam přednastaven okraj 13 nebo 16 (to si teď z hlavy opravdu nepamatuji). Rozměr plochy záleží opravdu jen na vás. Například už jsem vytvářel i DWFka, která mají rozměr 12000 x 8000.

Kdyby vám to nešlo, pokusím se to popsat podrobněji a s obrázky

Buba
07.08.2006, 11:31
To viem, ale asi sa nerozumieme.
Skúšala som vypátrať, prečo pri exporte výkresu orezáva pravý a horný okraj aj keď je nastavené centrovanie výkresu. Môj záver bol, že som v nastaveniach pre DWF plot našla, pri každom preddefinovanom formáte okraje L-0, D-0, P-6, H-6 (alebo 8, to je jedno ale >0). Ja si to viem ručne nastaviť pre potrebný formát, ale prečo sú tie hodnoty horného a pravého okraja prednastavené takto čudne neviem a moja otázka bola, či sa to dá naraz prednastaviť na 0 pre všetky preddefinované formáty.

artap
07.08.2006, 11:56
Upravit nastavené formáty (rozměry) pro tisk DWF lze přes Správce plotterů. Vybrat si DWF6 ePlot.pc3 a v nastavení vybrat již nadefinovaný formát, zvolit editaci a v prvním dialogu se upravuje formát, klikněte na další, v druhém dialogu se nastavují okraje. Pak jen uložit a vyzkoušet. Ještě malá poznámka. Používáte jako měřítko Scaled to fit?